Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Problem z tłem
Grafika i projekty graficzne  | 04.11.2016 @21:01:14

~Kuba18121996    04.11.2016 @21:01:14
Witam wszystkich. Robię plakat, jest on już w 80% gotowy, ale mam problem z usunięciem tła ze zdjęcia, próbowałem z Gimpem, Corelem i nawet internetowymi aplikacjami. Prawie mi się udało, ale zostają malutkie kropki, które po wydrukowaniu bardzo rzucą się w oczy. Jak używam gumki w Corelu to je czyści ale tylko na ułamek sekundy, bo po przejechaniu gumką one wracają. Ktoś pomoże? Chodzi mi o poradę co zrobić a jakby ktoś zechciał oczyścić zdjęcie tak, by zostały same postaci to będę dozgonnie wdzięczny. Głównie chodzi o prawy but gościa z prawej. http://vlep.pl/f8lm6q.jpg
~ShoX    07.11.2016 @00:18:49
No przecież w gimpie możesz normalnie to gumką wymazać. Jak ci zostają kropki to te kropki też gumką wymazujesz.
~poofodeibohr    07.11.2016 @00:59:24
To już lepiej w GIMP-ie robić niż w PhotoPaincie. Tła nie usuwa się gumką tylko przy użyciu szybkiej maski zamalowując obiekt, który chcesz wyszparować pędzlami dopasowanymi rozmiarem i miękkością do rozmycia jego krawędzi. Dopiero gdy jesteś zadowolony z rezultatu zamieniasz maskę w zaznaczenie i kasujesz tło.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt