Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

kierunek rozwoju dla dtp operatora/grafika komputerowego
Inne  | 13.11.2016 @20:45:23

~blanchatt    13.11.2016 @20:45:23
pracuje jako dtp operator/grafik komuterowy juz od dobrych paru lat. Od jakiegos czasu zauwazylam u siebie wypalenie zawodowe, zanik pasji do tworzenia stron w magazynach. Moze jest to zwiazane z meczarnia wspolpracy z zespolem edycyjnym, samymi edytorami, ich wizjami, "wiedza jak strona powinna wygladac", poczcuem gustu i estetyki etc. Kazdemu sie wydaje ze skoro ma oczy to widzi co powinno byc zmienione i w jaki sposob bez poszanowania zasad wszelakich oraz wiedzy na temat odbiorcy. Kierowaniem sie osobistymi upodobaniami, i wymuszniem na grafiku wdrazniem ich pomyslow. Meczy mnie rowniez to ze kiedy juz przeforsuja te swoja wizje a feedback od klientow jest negatywny cala wina i odpowiedilanosc zawsze ale to zawsze spoczywa na grafiku. Kiedys pare lat temu praca byla moja pasje, obecnie jest juz tylko meczarnia. Zastanawiam sie w ktora strone pojsc. Myslalam o czym pokrewnym z publishingiem ale bardziej od strony technicznej anizeli kreatywnej. Wiecej tworzenia kodu niz samego upiekszania. Wlasciwie to nie wiem w jakim kierownku pojsc i stad moje pytanie. Jaka droga rozwoju dla kogos z wieloletnim doswiadczeniem w leyout desin?
^wilku    13.11.2016 @21:29:59
To co mówisz, to raczej wszędzie w branży.

Jak siedzisz w tym już parę lat, to w sumie już powinieneś wypracować sobie podejście że jak klient chce kupę z cebulą, to się mu serwuje kupę z cebulą. Szkoda nerwów. Stąd moja sygnaturka.

A co do dróg dalszego rozwoju - to przydałoby się zastanowić co jeszcze oprócz składu dobrze umiesz? Rzuć jakimś folio czy coś...
_______
Nie ma brzydkich projektów, są tylko zgodne z briefem.
~sebastiantalar    13.11.2016 @22:28:34
Akurat o tej porze roku, to każdy się czuje wypalony. Słońca brak, zimno, mokro... Poczekaj do wiosny, to może Ci minie. :P

Ale jeśli to prawdziwe wypalenie, to miałem tak samo. Podobna praca, ale nie
DTP. Zrób sobie przerwę. Zawsze możesz wykorzystać doświadczenie i założyć własną firmę, a pracę nad projektami delegować niżej.

I dokładnie - większość zleceń, to jest "gówno w majonezie". I z tym się trzeba pogodzić.
_______
Blog o technikach i materiałach malarskich.
http://www.sebastiantalar.com
~ShoX    14.11.2016 @15:45:50
Chcesz kodować? No to ucz się PHP, WordPressa i trochę Javy. Nie wiem czy kodowałeś, ale ja przy stronach siedzę w html i css i już tego mam dość, a wyobraź sobie, że PHP i Java to jest już chaos we łbie. Aby kodować trzeba mieć umysł ściłsy, jeżeli taki masz to próbu, w innym wypadku nie dasz radyj. Praca na zlecenie niestety jest taka jaka jest, zrobisz coś co tobie się podoba ale klient zawsze wie lepiej... i wtedy jesteś wypalona... i zdenerwowana. Najlepiej pracować na stanowisku w którym masz ostatnie słowo albo na freelancie jak masz uznane nazwisko i nikt nie podwazy się Ciebie krytykować.
~blanchatt    19.11.2016 @14:29:40
dzieki za wszystkie uwagi. Pracuje w korpo nie jestem freelanserem. Nie pokaze swojego porfolio bo rownie smialo moge pojsc do szefa i poprosic o zwolnienie. Zreszta co tu pokazyac? sam publishing i prawie nic wiecej. Dlatego moje pytanie bylo w ktora strone sie rozwijac. Nie wiem czy mam scisly umysl. Trudno oceniec. Wiem ze chce z cala pewnoscia pojsc pare krokow dalej. Nie mam zadecia nie twierdze ze moje wszystkie pomysly sa wspaniale. Ale czasem nie jestem juz w stanie przejsc nad czyms obojetnie. Ale wiem ze wszelkie agumenty odbijaja sie jak groch o sciane. Moze rzeczywiscie to forma wypalenia jesienno zimowego. Jak cos wymysle to sie tym podziele moze sie komus przyda kiedys tam
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt