Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Czy digart jeszcze żyje ? "FOTOGRAFIA"
Digart - ogólnie  | 21.11.2016 @16:32:30

1 2 Następna strona
~kurczeblade    21.11.2016 @16:32:30
Można powiedzieć że wychowywałem się na tej stronie ale widzę że weszło wiele zmian, przez brak czasu musiałem zapomnieć o takich portalach, i pytanie pada, czy jeszcze można liczyć na jakąś sensowną merytoryke/krytyke/ocene na tym portalu, czy same bezsensowne kciukanie pod zdjęciami i pracami ?

~XIPE    21.11.2016 @16:51:19
same kciukanie
^muzycznygumis    21.11.2016 @17:27:46
Chyba nie jest problemem znaleźć sobie jakiegoś "mentora" na tym portalu - człowieka, który zna się na rzeczy, którego cenisz za styl - zawsze można do niego napisać co sądzi o Twoich pracach itd. A nóź widelec odpisze i dostaniesz najlepszą z możliwych, wartościową krytykę. Może np. zacząć od jakiegoś moderatora? Wydaje mi się to dobrym pomysłem.
~kurczeblade    21.11.2016 @18:08:59
Żeby znaleźć mentora trzeba się przekopać przez ogromny panujący tu śmietnik Widzę że pod względem merytoryki ten portal słaby jest. Kciukanie zmasakrowało cały system. :/
*Grzeczny    21.11.2016 @18:20:14
Na kciukanie nie ma rady. A foto można przecież szukać po wyróżnionych w obserwowanych, jeśli jakichś się miało, przez kategorie DD, polecanych i !mistrzów...
*Grzeczny    21.11.2016 @18:21:09
Nu i pisać można na priw do wybranych.

^muzycznygumis    21.11.2016 @18:29:52
Wydaje mi się, że w polecanych każdy znajdzie coś dla siebie
*hallor    21.11.2016 @22:23:01
zakręć się.

jest tu wiele ciekawych artystów. Mimo to niespodziewałbym się, że ktoś Cię tu będzie krytykował.
_______
Masz pytanie ? Coś Cię trapi ? Napisz, a postaram się pomóc.
+eastman    21.11.2016 @22:29:10
witamy witamy
_______
bentleyem do betlejem.
+trzypozycje    21.11.2016 @23:51:20
Wszystko w naszych rękach. Pech chciał, że częścią ręki jest ten nieszczęsny kciuk.
_______
Yes, I am
fresh like DAMN
^Halidar    22.11.2016 @08:53:11
System z lajkami rodem z Facebooka jest spoko, nie mam uwag.

*fap fap fap*
_______
Shameless promotion: http://www.Halidar.com
*Wolfgar    22.11.2016 @10:21:03
w natłoku śmiecia zawsze znajdziesz coś porządnego. Taka specyfika otwartego portalu wraz z rozwojem fotografii amatorskiej
_______
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams...
~blackoleander    22.11.2016 @11:19:15
Myślę, że z digartem i tak jest lepiej niż jakieś dwa lata temu. Nadal znajduję tu prace, ktore właśnie z racji tego, że są nieprofesjonalne"" [nienawidze tego slowa] to są dobre. Są po prostu dla mnie często bardziej wartościowe, niż to co widziałam np.na asp. Bo chodzi o coś innego. Także uważam to za tą dobrą stronę portalu. Ta mniej dobra to, że szukam czegoś w nowych pracach i jestem wtedy zmuszona założyć filtr na oczy, a nie zawsze jest to możliwe [umysl moj czasem chlonie wszystko i potem muszę oczyszczać go tygodniową medytacją].
~kurczeblade    22.11.2016 @11:36:52
Po wystawieniu foty, i spędzeniu chwili czasu - dostaniu kilku kciuków. Już mi się znudziło tu siedzenie. Zero merytoryki. Lepiej było gdy nawet ktoś wystawiał zawistną krytykę i toczyły się śmieszne wojenki. Przynajmniej można było zrobić wymiane słów. A teraz dostałem chyba z 50 kciuków i ani jednego komentarza. Upośledzona i ograniczona ta strona niestety.

Znudziło się po 2h spędzania czasu. Także miłego. Szukam czegoś bardziej rozwiniętego.
'Lucanus    22.11.2016 @11:52:32
50 kciuków to całkiem dużo. Nie chcesz sprzedać konta? :P
~pstrykupstryk    22.11.2016 @12:11:20
Ludzie za dużo oczekują gadania, mielenia słowami, werbalizowania wrażeń oraz rozprawiania o niczym.

Może to przewrażliwienie na swoim punkcie, bo pojawiła się pustka pomimo iż "dusza" została przelana w ujęcie, zero komentarzy, zero zrozumienia.

Ja bym olał komentarze i robił co uważam za wartościowe, nie oczekuj rozprawek na temat swoich zdjęć bo moim zdaniem nawet jeżeli się one pojawią - będzie to droga donikąd, a właściwie droga do bełkotu posypanego lukrem stylistycznym.

PS:
Wole lajki niż silenie się na smutny bełkot.

~blackoleander    22.11.2016 @13:09:17
Ludzie ogólnie za dużo mówią, czasem lepiej obserwować. Zobaczyć.

Jaka praca jest każdy widzi :P
~strogonow    22.11.2016 @14:40:35
pytanie brzmiało
czy można tu znaleźć sensowną motorykę ,krytykę i ocenę ?

odpowiedź prosta brzmi nie lub bardzo rzadko
w myśl reformy edukacji narodowej
im głupszy naród
tym łatwiej nim sterować

masz rację kciukanie to totalny bezsens
_______
nie pytam jakie są prawa,ale jacy są sędziowie

dla szukających prawdy polecam
https://youtu.be/8dXlbjk1OZY
+trzypozycje    22.11.2016 @17:01:37
Kurcze blade ogólnie ma rację co do łapek i dyskusji, a dziwić może jedynie ton pożegnania, jakby ktokolwiek ze światka DA could give a fuck, czy będzie publikował na DA, fotografował, czy istniał w ogóle.
_______
Yes, I am
fresh like DAMN
*Grzeczny    22.11.2016 @17:22:55
Ale co to w ogóle znaczy merytoryczna krytyka? Lajk nie jest nią programowo, czy co?

Ja bym popatrzył nie ile, ale kto daje lajki.

W sensie: nawet trylion łapek dawanych przez początkujących jest miły
( i tyle ).
Jak by się początkujący silili na "krytykę" albo peany kilu-zwrotkowym szesnastozgłoskowym słowotokiem... to też by znaczyło tyle samo - byłoby miłe lub niemiłe, kropka.

Za to kilka ocen, od ewidentnie dobrych w danej dziedzinie, o..., można na tym poprzestać, albo napisać do nich na priw czy na profilu i poprosić o więcej, bo warto, by powiedzieli co dokładnie dobre, a co mniej - i to już może wnieść do naszej twórczości jakiś powiew rozwoju.
*Grzeczny    22.11.2016 @17:27:28
Nie, żebym przesadnie bronił łapek, po prostu załoga ni ma na to wpływu, więc nie ma co marudzić, że przysłowiowo, słońce wstaje na wschodzie.
~XIPE    22.11.2016 @18:58:54
dobra dobra, ale jak stoję w autobusie i widzę, jak osóbka skroluje fejsa czy instagrama i kilka te kciuki i serduszka w takim tempie, że ja nie jestem w stanie stwierdzić czy to jest piesek, kotek, czy selfie koleżanki, to po cholerę mi taki lajk, choćby lajkował sam stephan shore czy jezus chrystus?
ostatnio edytowane: 2016-11-22 18:59:21
*yss    22.11.2016 @19:07:40
Xipe: nie bierz udziału.
_______
...aż się oczy jeżą...
~strogonow    22.11.2016 @19:09:43
właśnie o to chodzi
"nie ma co przesadnie ich bronić"
_______
nie pytam jakie są prawa,ale jacy są sędziowie

dla szukających prawdy polecam
https://youtu.be/8dXlbjk1OZY
+kappa89    24.11.2016 @09:12:29
To i ja wrzucę swoje trzy grosze

W zasadzie zastanawiałbym się, czy taka "krytyka" jest w ogóle potrzebna i istotna, a już tłumaczę dlaczego.

Po pierwsze jest to zawsze subiektywne zdanie tylko jednej osoby.

Po drugie jak mam czytać pod zdjęciami, a ja bym to zrobił tak albo tak, a to przekadrował tak ect. to ja serdecznie dziękuje za taką "krytykę". Większość "krytykujących" patrzy tylko ze swojej perspektywy jakby oni zrobili to zdjęcie to też na tym ma polegać?

Po trzecie zdjęcia nie są jednowymiarowe, a niestety częstą praktyką osób wypowiadających się jest właścnie myślenie jednotorowe. Przecież zdjęcia składają się zawsze z kilku warstw: technicznej, koncepcyjnej, emocjonalnej estetycznej i interpretacyjnej (choć na upartego można by jeszcze parę wymienić).

Po czwarte, żeby coś powiedzieć trzeba coś wiedzieć i chyba tu jest pies pogrzebany, bo niestety większość z nas nie chce wiedzieć, wolimy po malutku robić swoje i pchać tą naszą nieszczęsną "kuleczkę", która z biegiem czasu zaczyna nam przesłaniać wszystko na około i wtedy nie widzimy już nic .

Zawsze wydawało mi się, że ludzie którzy chcą coś tworzyć, zajmować się sztuką, czy też "sztuką" własną (w zasadzie nie ma to i tak znaczenia, ważne żeby robić ), są otwarci nowe pomysły, na otaczający ich świat, a przy tym są też myślący.

I tu dochodzimy do najważniejszego.

Po piąte zamiast przypadkowych krytyk, które często nie są poparte niczym innym niż własnym widzimisię autora proponuję analizę oraz refleksję nad własnymi pracami.
Przecież wystarczy pooglądać swoje zdjęcia sprzed 2-3 lat i zestawić z tymi, które teraz robimy. wtedy widać jak na dłoni, czy udało nam się pójść dalej, czy nadal stoimy w miejscu (żeby nie było tak miło - wiedza też nam się tu przyda).

Tak więc podsumowując zamiast krytyki proponuje spokojne zastanowienie się nad swoimi pracami, przejrzenie ich na spokojnie i wyciągnięcia wniosków. Czujesz, że w zdjęciu A zrobiłeś coś źle?? Zrób zdjęcie B tylko, że lepsze i tyle .

I na koniec najważniejsze (być może też będzie to prawda objawiona dla niektórych).
Zadajmy sobie proste pytanie PO CO FOTOGRAFUJĘ? (w zasadzie odnosi się to do wszystkiego). Jeśli fotografujesz dla Lajków / serduszków / ochów / achów ect. to życzę powodzenia (generalnie to rozumiem ale nie szanuje), jeśli fotografujesz dla siebie, własnej przyjemności, własnego rozwoju techniki, estetyki ect. to po co tak bardzo przejmować się subiektywną krytyką jednej osoby? Rób to dla FANU! ale z głową.

Cytując klasyka: „Nic nie wkurza mnie tak, jak faceci, którzy nie umieją fotografować”.

Ps. Bez obrazy to tylko moje zdanie.
_______
"Bez współzawodnictwa wciąż bylibyśmy organizmami jednokomórkowymi" / Everybody lies
1 2 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt