Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Problem z AF Canon 550D + Canon EF-S 18-55 mm
Sprzęt, aparaty...  | 05.12.2016 @13:52:18

~sajem    05.12.2016 @13:52:18
Witam,

Jestem nowy co do używania tego sprzętu i potrzebuje pomocy. Posiadam EOD Canon 550D i obiektyw EF-S 18-55. Wszystko śmigało, ale wczoraj nie mogę robić zdjęć na włączonym AF -pierścień się nie rusza ani przy naciskaniu, gdy obraz jest rozmazany, nie robi zdjęć. Czy obiektyw jest do naprawy?
'Lucanus    05.12.2016 @15:06:45
Czy słuchać, aby cokolwiek ruszało się w obiektywie? Czy próbuje w ogóle ostrzyć? Ustaw na MF np. na 1.5 metra, wyceluj w coś tak, aby była ostrość, przełącz na AF i zobacz czy będzie sygnał wyostrzenia.
~ShoX    06.12.2016 @17:08:47
Odepnij obiektyw i przypnij, przeczyść szkło, podepnij inny obiektyw...
~Edo    17.01.2017 @10:50:31
Miałam ten sam problem z obiektywem kitowym opisanym wyżej, niestety jest to usterka mechaniczna, po prostu autofocus po paru latach wysiada w zależności od użytkowania (mój przez 5 lat machnął baaaardzo dużo zdjęć). Za potrzebą kupiłam po prostu nowe obiektywy A tym kitowym można dalej robić zdjęcia ostrząc ręcznie!
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt