Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Jak rozpocząć rysować z natury?
Sztuka ogólnie  | 07.12.2016 @22:52:07

~BlueCake    07.12.2016 @22:52:07
Mam dwa lata na naukę rysunku od podstaw. Najlepiej zacząć rysować z natury ( ogólnie chcę rysować postacie, digital art itd. ), ale chcę iść też na ASP. Jak mam zacząć rysować z natury? Szukałam, w internecie nic nie znalazłam ;( Nagle mam zacząć wychodzić z domu, na np. ok 3h i rysować to co widzę i tak w kółko? ;/
~sebastiantalar    07.12.2016 @23:23:40
~BlueCake Szukałam, w internecie nic nie znalazłam ;(

To zmień dostawcę, bo chyba Ci wgrali jakąś starą wersję.

Doświadczenie uczy, że właściwi ludzie, chcący się zajmować rysowaniem, malowaniem i ogólnie tworzeniem - nie pytają, tylko to robią. Sami sobie są najlepszymi krytykami. Wiedzą czego nie potrafią i dążą do tego żeby się nauczyć. Praca przez długie lata. Czytając ostatnie zdanie, totalnie nie rozumiem po co Ci to? Ale powodzenia...

PS. Czy wy też widzicie jakiegoś faceta w lewym, górnym rogu ekranu? Czy może mam jakieś omamy?
ostatnio edytowane: 2016-12-07 23:28:07
_______
Blog o technikach i materiałach malarskich.
http://www.sebastiantalar.com
^Kazejin    07.12.2016 @23:40:28
~sebastiantalar just do it! Don't let your dreams be only dreams!
ostatnio edytowane: 2016-12-07 23:41:25
_______
Zrobiłę grę https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kajpust.candymunch
+trzypozycje    08.12.2016 @00:50:48
Dont talk, dont let your dreams facefuck you from inside.
_______
I'm about to blast heat
~1M    08.12.2016 @08:41:21
"rysować z natury" niekoniecznie znaczy - w lesie.
Przede wszystkim nie ze zdjęć, nie przerysowywać - to też mogą być ciekawe ćwiczonka ale daleko w nauce rysunku nie zaprowadzą. Jeśli chcesz opanować rysunek, a potem może ASP, to najpierw musisz opanować 3 tematy
- martwa natura (ze zwróceniem uwagi na - bryłę)
-postać (proporcje, potem charakter)
-pejzaż (ogólnie - przestrzeń).
Nie tylko rysować, ale najpierw - myśleć. Przemyśleć - co, dlaczego i po co. Nie ma dobrego rysunku bez wcześniejszego przemyślenia. Nawet ekspresja i abstrakcja - nie powstają z niczego, z bezmyślności. Dobra praca zawsze powstaje z obserwacji, z czegoś co jest wcześniej w środku, w głowie, w życiu autora. /Chyba, że zechcesz poprzestać na poziomie - o wylało się , ale śliczniusie, machnę jeszcze tu plamkę, tam przecierkę i jest/ - ale na to nie warto tracić czasu, lepiej wtedy szukać innej drogi.

Jak zacząć - zorganizować miejsce do rysowania, kupić brystol - 100/70cm, deskę, ołówki, węgiel i sepię; i rysować. Na początek wystarczy mniejszy format - 50/70 cm. I prosta martwa natura - jakiś materiał, kwiatek w doniczce, owoce- klasycznie jabłka się sprawdzają.
Luźna ręka, na początek węgiel lub sepia będzie lepsza niż ołówek., po prostu przyjrzyj się i narysuj. Narysuj tak, żeby było ciekawie. Znajdź ważniejsze i mniej ważne elementy, pokaż to na rysunku. Nie katuj do doskonałości, zostaw kiedy uznasz, że już.
Potem x 10. ,

a oprócz tego dobre są wprawki w przypadkowych sytuacjach, małe formaty, np. papier xero i dużo szybkich rysunków; jak zaczniesz - sama zobaczysz, wciągniesz się; przecież wierzymy w twój talent.
^Halidar    08.12.2016 @09:39:26
"Szukałam, w internecie nic nie znalazłam"
~voxmortem    08.12.2016 @11:32:59
w internecie nie ma natury, ale jak odlepisz na chwilę wzrok od monitora, to na bank znajdziesz coś do narysowania
_______
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.

https://vxm.carbonmade.com
~Ramram    08.12.2016 @11:56:55
Nie kazdy jest urodzonym samoukiem i niektorzy potrzebuja, by ktos im palcem pokazal.

2 lata to wystarczajaco duzo czasu ale moim zdaniem powinnas zapis sie na jakis dobry kurs rysunku i malarstwa przygotowujacy na akademie. Tam bedziesz miala wylozone kawa na lawe - co rysowac, jak rysowac, ile rysowac itd. Nie ma sensu wymyslac kola na nowo - na kursie nauczysz sie szybciej niz samemu.
~BlueCake    08.12.2016 @12:02:16
mialam na myśli, że nie znalazłam w internecie żadnych porad jak zacząć rysować z natury. To nie jest tak " idź i rysuj ". Chce wiedzieć od czego zacząć, np użytkownik 1M już mi powiedział wiele ( najpierw zaczynać od małych rzeczy, przemyśleć kompozycję itd. ). Nie chce powtarzać własnych błędów. Szukałam poradników na ten temat na ang stronach i polskich. Nie znalazłam nic konkretnego ;/
~BlueCake    08.12.2016 @12:03:10
Dziękuję Ramram i 1M. Dobre rady
*yss    09.12.2016 @16:51:02
Poczytaj forum digarta, od us....ania tu wątków o rysowaniu i ustawianiu martwych, ja, Grzeczny i sebastian i parę innych osób powiedzieliśmy już tam wszystko co mogliśmy i są to dość obszerne instrukcje. Proszę, poczytaj najpierw zamiast zmuszać nas do aktywności bez sensu
_______
...aż się oczy jeżą...
~BlueCake    09.12.2016 @19:39:14
*yss Dobrze
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt