Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Autor obrazu-wątek ostateczny
Malarstwo  | 24.01.2017 @21:00:26

1 2 Następna strona
!janurz    24.01.2017 @21:00:26
Czołem, Użytkowniku! Zatem wygrzebałeś na strychu obraz, dostałeś go w spadku, przekazał Ci go miły sprzedawca cebuli w Cafe Rene i chcesz dowiedzieć się, kto go namalował. W tym wątku się dowiesz.

Ale na początku mam złe wieści.

1. Wycena obrazu jest przez internet możliwa mniej więcej w takim stopniu, jak przegląd techniczny samochodu. To jest usługa wymagająca wiedzy eksperckiej i kontaktu z fizycznym obiektem. I płatna.

2. Przypisanie obrazu autorowi jest teoretycznie możliwe przez sieć. Ale szansa jest jak z trafieniem w totka. Chyba że masz oryginalnego Kossaka. Albo Hitlera. Zatem:

3. Rozejrzyj się po okolicy, w której mieszkasz. Na pewno jest tam jakieś liceum plastyczne, muzeum regionalne, Desa, antykwariat. W każdym z tych miejsc znajdziesz ludzi mogących wiedzieć cokolwiek o działąjących w Twojej okolicy twórcach/odróżniających oleodruk od obrazu/wiedzących, gdzie szukać informacji.

Drodzy współdigartowicze, jeśli macie jeszcze jakieś sprytne lajfhaki, piszcie.
ostatnio edytowane: 2017-01-24 21:01:09
_______
http://www.chalwazwyciezonym.blogspot.com
~1M    24.01.2017 @22:43:41
Tak mię ten post poruszył, że czym prędzej dałam nura na szafę gdzie od lat spoczywa pewien anonimowy obraz. Miał on być wielokrotnie usunięty na śmietnik, jednak przez mój sentyment do dzieł wszelakich ostał się, i pokrywa się w spokoju warstwą kurzu. Niniejszą zdmuchłam, wyciągłam dzieło i po raz kolejny stwierdziłam nie posiada on nijakich oznaczeń, inicjałów itp. Całkiem dobrze malowany, lata (?) 60,70-te, pochodzenie - prawdopodobnie Kazimierz Dolny, obraz jak sądzę plenerowy.
Artyści, podpisujcie swoje dzieła.........
+trzypozycje    24.01.2017 @23:20:30
Wrzuć zdjęcie, chyba wiem, czyje to i czuję $$$to$$$.
_______
Yes, I am
fresh like DAMN
^wilku    25.01.2017 @02:41:55
Jeszcze przydałoby się dopisać że zabytkowe obrazy po prababci, od pokoleń w rodzinie, które to dziadek podczas okupacji ukrywał w kalesonach itp. często okazują się olejodrukami na płótnie, czyli takimi stuletnimi odpowiednikami plakatu z Bieberem.
_______
Nie ma brzydkich projektów, są tylko zgodne z briefem.
!janurz    25.01.2017 @08:27:58
To trza dopisać, że taki oleodruk, jakkolwiek nie ma dużej wartości materialnej, a czasem i artystycznej, jest cenny dla etnografa i historyka. Każde muzeum gromadzące zbiory etnograficzne przyjmie z otwartymi ramionami.
*Grzeczny    25.01.2017 @18:36:58
= tak ogólnie

= dla !janurza
~1M    25.01.2017 @23:02:47
*yss    26.01.2017 @11:24:13
Nie wiem co to, ale ładne
_______
...aż się oczy jeżą...
*Grzeczny    26.01.2017 @14:38:39
Ciekawe. Bez podpisu więc pewnie studencki, jakby z natury robiony - światło zupełnie NIE jak z foty...
~1M    26.01.2017 @17:16:50
Właśnie w tym rzecz. Prosty, szkicowy, ale z dużą wrażliwością. Niby prosta pasowa kompozycja ale uzyskana przestrzeń. Ciekawostka - nie ma podpisu, ale są ślady paluchów na krosnach, i nawet odcisk palca (autora? być może)
Taki anonim.
*DracoVolantus    27.01.2017 @18:11:56
ostatnio edytowane: 2017-01-27 18:13:22
_______
- True Art is eternal and lasts forever.
- No. True art is a blast, hm!
~1M    28.01.2017 @08:36:49
wiem, szkoda, ze nie łolełodruk, byłoby więcej śmiechu
*DracoVolantus    29.01.2017 @12:59:54
Proszę o identyfikację tego obrazu:
http://i.imgur.com/FgMoyCn.jpg
_______
*KrzysztofSierpien    29.01.2017 @13:58:50
To bardzo trudne zadanie. Chyba musisz się zgłosić do eksperta
!janurz    29.01.2017 @14:05:41
Charlie Chaplin, Autoportret.
*DracoVolantus    29.01.2017 @14:35:38
I’m sorry, but I don’t want to be an emperor. That’s not my business. I don’t want to rule or conquer anyone. I should like to help everyone - if possible - Jew, Gentile - black man - white. We all want to help one another. Human beings are like that. We want to live by each other’s happiness - not by each other’s misery. We don’t want to hate and despise one another. In this world there is room for everyone. And the good earth is rich and can provide for everyone. The way of life can be free and beautiful, but we have lost the way

Greed has poisoned men’s souls, has barricaded the world with hate, has goose-stepped us into misery and bloodshed. We have developed speed, but we have shut ourselves in. Machinery that gives abundance has left us in want. Our knowledge has made us cynical. Our cleverness, hard and unkind. We think too much and feel too little. More than machinery we need humanity. More than cleverness we need kindness and gentleness. Without these qualities, life will be violent and all will be lost..

The airplane and the internet have brought us closer together. The very nature of these inventions cries out for the goodness in men - cries out for universal brotherhood - for the unity of us all. Even now my voice is reaching millions throughout the world - millions of despairing men, women, and little children - victims of a system that makes men torture and imprison innocent people

To those who can hear me, I say - do not despair. The misery that is now upon us is but the passing of greed - the bitterness of men who fear the way of human progress. The hate of men will pass, and dictators die, and the power they took from the people will return to the people. And so long as men die, liberty will never perish

Soldiers! don’t give yourselves to brutes - men who despise you - enslave you - who regiment your lives - tell you what to do - what to think and what to feel! Who drill you - diet you - treat you like cattle, use you as cannon fodder. Don’t give yourselves to these unnatural men - machine men with machine minds and machine hearts! You are not machines! You are not cattle! You are men! You have the love of humanity in your hearts! You don’t hate! Only the unloved hate - the unloved and the unnatural! Soldiers! Don’t fight for slavery! Fight for liberty!

In the 17th Chapter of St Luke it is written: “the Kingdom of God is within man” - not one man nor a group of men, but in all men! In you! You, the people have the power - the power to create machines. The power to create happiness! You, the people, have the power to make this life free and beautiful, to make this life a wonderful adventure

Then - in the name of democracy - let us use that power - let us all unite. Let us fight for a new world - a decent world that will give men a chance to work - that will give youth a future and old age a security. By the promise of these things, brutes have risen to power. But they lie! They do not fulfil that promise. They never will!

Dictators free themselves but they enslave the people! Now let us fight to fulfil that promise! Let us fight to free the world - to do away with national barriers - to do away with greed, with hate and intolerance. Let us fight for a world of reason, a world where science and progress will lead to all men’s happiness. Soldiers! in the name of democracy, let us all unite!
_______
~1M    29.01.2017 @16:51:40
Draco, nie ma żadnego "new world"a, jest tylko ten, teraz, tu. I tylko o niego wystarczy zadbać, i będzie działało.
*DracoVolantus    30.01.2017 @16:35:34
lepiej szybko czytać zanim epoka industrialna się skończy
_______
~bamboosek    30.01.2017 @22:22:43
Drodzy użytkownicy 
Próbuje zidentyfikować autora obrazu, który znalazłam u tesciow w piwnicy.
Być może ktoś z Was potrafi rozczytac sygnature?

https://images82.fotosik.pl/328/0360892fba10ab5cmed.jpg

Dziękuję za pomoc
ostatnio edytowane: 2017-01-30 22:25:37
+trzypozycje    31.01.2017 @02:52:57
Nie za ma co, Zyzol, nie ma za co.
_______
Yes, I am
fresh like DAMN
*Wolfgar    01.02.2017 @11:45:04
1M - autor, AH, ja tam widzę inicjały

Bamboosek: to samo, krzywizna podpisu idealnie wpisuje się w znane sygnatury austriackiego kaprala z przełomu XIX i XXw. Obraz może być wart fortunę!
_______
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams...
~bamboosek    01.02.2017 @22:11:54
Dziękuję.
Na fortunę nie liczę, ale lubię znać co posiadam.
Choć trochę rozjaśnia mi to sprawę.
*yss    02.02.2017 @14:10:11
pejzasz z czcinom
na moje oko
a nie żaden adolf
.
.
.
_______
...aż się oczy jeżą...
~1M    03.02.2017 @11:26:26
AH HA HA HA nie *Wolfgar nie, nie nie, nic nie widzisz;
ja się nie pytam, ja się chwalę, że mam, posiadam dzieło nieokreślone. A wybitne. O. Nie wszystko musi mieć przeliczenie na cyferki.

ja mam obraz a wy nieeee....
*yss    04.02.2017 @19:33:43
1M: mam cały dom obrazów
_______
...aż się oczy jeżą...
1 2 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt