Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Koniec DIGARTA!
Digart - ogólnie  | 15.10.2017 @17:16:53

Poprzednia strona 1 ... 12 13 14 15 16 ... 20 Następna strona
~Fantomm    15.10.2017 @17:16:53
Sprzedac Digarta polskim biskupom albo może Kaczyński chciałby sponsorowac
~Fantomm    15.10.2017 @17:17:38
Stawiam na kościół oni mają pieniądze i mozliwosci
~klubka    16.10.2017 @22:28:22
Ciekawe jak to jest od strony prawnej ? Tzn. czy faktycznie ot tak sobie można skasować tyle lat wrzucania prac ? Przecież to kawałek historii. Mogę się założyć, że są tu prace, które tylko tu istnieją i nie ma ich powielonych nigdzie indziej. Rozumiem, że można zamknąć portal, ale czy wolno skasować wszystko, tak po prostu... Jeśli tak to jest tylko dowód na, gównianość wirtualnego świata.
~podkomisarz    16.10.2017 @23:44:59
Kiedyś nam tu zachwalano i zachęcano do przejścia na jakiś Nowy Digart. Tamten nowy też ma być ukatrupiony? Nie wiem co to jest i czy jeszcze jest, ale można by ewentualnie spróbować.
'Lucanus    17.10.2017 @15:08:03
~klubka
Wrzucając zdjęcia na Digarta udzielasz mu licencji na wykorzystywanie prac (do prezentacji). Nic więcej. Nie zawierasz z nim umowy o "przechowywanie" prac.
To prywatny portal i właściciel może sobie nim rozporządzać w każdy możliwy, prawnie dopuszczalny sposób. Niby czemu coś miałoby go tu ograniczać? Mają za darmo udostępniać nam miejsce na swoich serwerach?

W drodze analogii: gdybyś miała bloga i po latach postanowiłabyś go skasować, to jak tak można usunąć tyle lat komentarzy Twoich fanów? Tym bardziej jak wszyscy pisali do Ciebie wierszem.
^Araxela    17.10.2017 @15:37:26
'Lucanus, dokładnie tak... całkowicie się z Tobą zgadzam.
Rzecz jasna - wszystkich boli informacja o zamknięciu portalu, ale jednocześnie - kompletnie nie rozumiem osób, które swoich prac nie zapisywały na żadnych innych nośnikach - a w tym momencie odczuwają żal...
~Przylga    19.10.2017 @22:22:18
Witajcie, czyli to chyba koniec Digarta? Onet już chyba nie będzie go utrzymywał . Właśnie zrobiłem sobie komplety backup moich rzeczy, poprzez "print screena" na pełnym ekranie w FullHD :D... Polecam do tego jakiegoś linuxa (Ubuntu) bo ma fajny monit od razu z zapisem screena . Chyba inaczej się nie da?!
Jak ratujecie swoje dane?

Szkoda Digarta!!!, trzeba przerzucić wszystko na Deviantarta...

*yss    19.10.2017 @22:30:45
Ja się nigdzie nie przerzucam.....
Lucanus: to jest suma bliżej siedmiu cyfr niż sześciu z tego co wiem.

u40: co to jest twoim zdaniem "kierownictwo" które nie reagowało? Chyba nie załoga? Mogliśmy się położyć pod progiem siedziby Onetu ale przypuszczam, że zarząd wytarłby w nas nogi i nawet nie zauważył, o jaką konkretnie reakcję ci chodzi?
_______
...aż się oczy jeżą...
~u40    20.10.2017 @19:22:40
Yss typowo niedojrzałe zachowanie siedzieć na tyłku i płakać że nic się nie da, oczywiście nikt was nie zauważy jak nigdzie was nie ma a mogłaś się położyć może ktoś by się na tobie potknął i zapytał o co ci biega a tak wielu naprawdę nie wie ze takie zamkniecie digarta w ogóle nastąpi, więc na co wy czekacie tzw kierownictwo to także i ty koleżanko jakąś funkcje tam pełnisz wiec to cie do czegoś zobowiązuje chyba no nie a nie tylko zwalanie na kogoś , teraz to już nie ma sensu chyba bić piany bo to stanowczo za późno już pewnie karty zostały rozdane kto mógł coś zrobić został uciszony lub przekonany że nie warto a reszta siedzi i płacze że się nie da, no zapewne cała ta grupa nie ma sobie nic do zarzucenia oni byli fer do końca nie pyskowali nie marudzili tam gdzie tego nie lubią i biernie przyjęli swą porażkę .
Nie ma na digarcie wśród tzw kierownictwa ludzi z jajami którzy zaproponowali by jakiś nie wiem protest bunt czy nawet strajk i tym pokierowali, wszystko przeszło cicho bez większego szumu bo po co się narażać no nie droga pani yss, teraz wyraźnie to widać co ta cała załoga jest tu warta jak dla mnie to oceniam to raczej bardzo nisko bo pokazaliście na co was stać w sytuacji kryzysowej.
Tylko proszę nie pisać takich bzdur a co ja mogłem zrobić ja nic nie wiem bo w dzisiejszych czasach jest wiele środków i wyjść z sytuacji.
Aby nie było zarzutu że nic nie robię to powiem że napisałem kilkanaście meili do różnych instytucji i osobistości ale jako zapewne indywidualna jednostka zostałem olany przez większość a tam gdzie dostałem odpowiedź to wyraźnie podkreślano ze nie zajmują się pojedynczymi takim protestami a może jak by to ktoś zorganizował i napisałoby kilkuset digartowiczów to ktoś by się tym tematem zajął i narobił tego medialnego szumu a wtedy może byłaby jakaś szansa a tak to niestety zacznijmy się żegnać powoli bo czas końca jest bliski.
Droga koleżanko yss proszę nie traktować mej wypowiedzi jako coś niemiłego w twoją stronę ja do ciebie jako osoby nic nie mam ale że pełnisz tu jakom funkcje to niejako na twym przykładzie się wypowiedziałem ale tyczy to wszystkich z kierownictwa, jeśli coś cie uraziło prywatnie to bardzo przepraszam ale jako do kierownictwa zespołu digarta musiałem wam powiedzieć co o was myślę.
_______
sztuka to wiara, a wiara to sztuka, ale jedno bez drugiego nic nie znaczy i do niczego nie prowadzi
~podkomisarz    21.10.2017 @23:42:20
Naoglądałem się Kiepskich i mam pomysła. Zanim nam DIGART odeślą w niebyt niech każdy, kto w DIGART wierzy, wytypuje 3-4 swoje najlepsze prace (najfajniejsze najmilsze, najukochańsze lub jakieś inne naj...) i poleci nam je ze swoim komentarzem objaśniającym do obejrzenia, jako formę osobistego pożegnania się z wirtualnymi kumplami. Na pewno wiele prac nam umknęło lub nie przyjrzeliśmy się im dokładnie oczami autora. Proponuję zgłaszać swoje polecane prace tutaj, a jeśli ktoś znajdzie lepsze miejsce, czekam na link.
Można stworzyć watek np: "Polecam na pożegnanie coś swojego".
Nie nalegam, tak tylko sentymentalnie mi się pomyślało.
~SAWIK1435    22.10.2017 @13:18:53
Ludzie wszystkie portale związane z fotografią amatorską od lat są na granicy rozpierniczenia ,polityka +pieniądz wielka dziura w ....
~kichocik    22.10.2017 @22:20:07
W tym temacie są 2 dobre wieści. Pojawiły się reklamy więc może Digart zostanie. A jeśli nie to znalazłem Nowy Digart.

nowy.digart.pl/
'kainone    23.10.2017 @07:18:44
_______
W zeszłym roku zapisałem się do grupy wsparcia dla antyspołecznych ludzi.
Jeszcze się nie spotkaliśmy.
!janurz    23.10.2017 @07:41:04
Ostatni flejm z moderacją. Ech, ech. Ocieram łezkę.
~wojtekga    23.10.2017 @22:33:17
jak można niszczyś taką wspaniałą społeczność ?... DigArt powinien być sponsorowany z Europejskich funduszy, bo zasługuje bardziej na kasę niż cichociemni pana M. !
~wojtekga    23.10.2017 @22:36:32
... DA się likwiduje w ramach dobrej zmiany ?
*KrzysztofSierpien    23.10.2017 @22:44:52
Onet ma coś wspólnego z PiS?
_______
Digi Art - Dawni użytkownicy DA
https://www.facebook.com/groups/1648746785395010/
*DracoVolantus    23.10.2017 @23:19:00
w odpowiedzi na post 'kainone: bo jestem biedakiem
_______
- True Art is eternal and lasts forever.
- No. True art is a blast, hm!
!janurz    24.10.2017 @07:50:55
Ta sytuacja dowodzi tylko, że prywatna własność środków produkcji prowadzi zawsze i nieubłaganie do zniewolenia. Tylko uspołecznienie Digarta może go uratować. Przekształcenie w spółdzielnię. Najpierw jednak należy odebrać niesłusznie zagrabione przez kapitalistycznego posiadacza środki produkcji.
'Lucanus    24.10.2017 @21:58:56
Weźcie przykład z ~u40 i napiszcie do prezydenta! On czasami przecież na Twitterze odpisuje. :P
*KrzysztofSierpien    25.10.2017 @04:43:47
No cóż, Grzeczny ma rację, podpisuję się pod jego wypowiedzią
a U40 może by tak na koniec dać gwiazdkę, niech się przekona jak to jest, czy nagle nabiera się "cudownych" mocy
_______
!janurz    25.10.2017 @11:12:58
Ktoś usunął mój post, więc napiszę jeszcze raz: przykład Digarta pokazuje jasno, że prywatna własność środków produkcji to ślepa uliczka w rozwoju ludzkości.
*KrzysztofSierpien    25.10.2017 @17:44:32
Ja nic nie usuwałem
_______
*Grzeczny    25.10.2017 @17:52:59
Nikt Ci nic nie usunął !Janurz - ja Twój poprzedni post widzę - po prostu mechanizmy diga coraz częściej dostają czkawki = bugi się namnażają
jak bakterie w nieleczonej infekcji = nie ma wyjścia, trzeba parę razy
paluszkiem klikać w F5 - do skutku...
*Grzeczny    25.10.2017 @18:24:07
!Janusz, ja sądzę raczej, że korporacyjno / międzynarodnaje / prywatne
= zarządzanie dobrami kultury lokalnej = ślepa uliczka.

Bo tu nie ma środków produkcji, tylko tej produkcji specyficzne efekty
i nie w posiadaniu wyłącznym / majątkowym prywatnej firmy,
ale w zarządzaniu miejscem i prawem darmowej publikacji
reprodukcji własności art - innych...

A problemem jak sądzę jest to, że korporacja z kapitałem poza-regionalnym
nie jest zobligowana ani ogólnie ani szczególnie do promocji kultury tylko danego regionu, więc czynnikiem decydującym jest popularność / opłacalność produktu ( portalu wraz z zawartością ) - wobec innych miejsc w sieci..., ale
też nie patrząc regionalnie, a w ogóle. A w ujęciu ogólnym, polski digart nie ma
szans podziałać z międzynarodowymi molochami typu instagram, pinterest, czy
FB... nie bez dużych nakładów, które niekoniecznie się sprawdzą = niepewność
inwestycji = małe szanse na nią.

Zatem spółdzielnia - być może - ale to wymaga składek - a sam wiem, z wielu
doświadczeń - jak to jest nawet w stowarzyszeniach, grupach - jak to nawet kilka zł miesięcznie potrafi skutecznie zniechęcić ludzi do wspólnych działań,
albo sprawia, że jak już ktoś wpłaci, to niech zarząd działa, a oni siedzą
na dupie i czekają aż samo się zrobi, a jakie pretensje, jak się nie zrobi
tyle i tak, jak sobie wyobrażali... ojojoj...

... zatem ostatecznie i tak i tak zawsze wychodzi na to, że jest grupa zaangażowania w działanie i rzesza ograniczających aktywność do
płacenia paru złotych i wymagania / korzystania z efektów pracy innych.

Wyjściem innym - jest istnienie niewielkich grup ludzi, których stać na duże dotacje, co oczywiście będzie niesprawiedliwe wobec może biedniejszych,
ale niekoniecznie mniej zdolnych...

Albo społeczność niewielka, ale oparta o działanie o silnym nacechowaniu
jakościowym ( w portalu oznaczałoby to silną moderację prac, stworzenie określonego profilu / definicji co tu i tam jest dobre, co najlepsze, a co
może spadać ). To bardziej sprawiedliwe w arcie, ale z kolei zamykające
drogę dla początkujących.

Są też możliwości stworzenia miejsc / grup / stowarzyszeń promocji
i współdziałania art, tak jak w kilku miejscach, z którymi współpracuję poza digiem... ale każda ma swoją specyfikę, bo nie da się przenieść tych samych
mechanizmów na zupełnie inne środowisko twórcze - zwłaszcza, jak tu, przyzwyczajone do takiego, nie innego e-uniwersum...

... jest oczywiście możliwe stworzenie małej nowej wersji digarta, ale pod dwoma warukami:

1. że będzie za tym stać jakaś fundacja / starter / władze
stowarzyszenia - mogące poszukiwać strategicznych sponsorów...
i reklamodawców... i zapewne mini składki uczestników,

2. Firma polska - nie bo polskie lepsze ale bo polskie szybciej będzie chciało promować to co lokalnie popularne - przejmuje digart i go zmienia co nie co
pod dyktat rynku ( silniejsza moderacja = przyciąganie lepszych twórców,
zatem i widzów mających szanse trafić na reklamy... i / lub nawet korzystać z usług firmy - właściciela praw... )..., ale...

... to już nie będzie to samo.
Poprzednia strona 1 ... 12 13 14 15 16 ... 20 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt