Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Jakie kredki skoro twarde są dla mnie problematyczne.
Odręczne  | 18.04.2017 @22:04:38

~Energia93    18.04.2017 @22:04:38
Witam

mam do Was pytanie w sprawie wyboru kredek, wyjaśniam o co chodzi. Mam już swoje 36 kolorów, twarde, ale zauważyłam, że kolorów jest za mało, szczególnie gdy chodzi o kolorowanie w jaśniejszych i ciemniejszych odcieniach. Bywa, że korzystam z 3 kolorów by stworzyć pewien odcień, ale tragedią jest gdy mi chodzi, żeby był jaśniejszy czy mimo wszystkim by go rozjaśnić. Jak ciemniejszy to tak tragicznie nie jest, ale im jaśniejszy tym gorzej, czasem bywa, że muszę ścierać gumką. Następna sprawa: najpierw tworzę szkic miękkim ołówkiem, rysując delikatnie, ale przez kolorowanie wszystko i tak widać, więc żeby tego nie było nakładam na kartce z szkicem drugą i przerysowuję delikatnie odpowiednimi kolorami. Na Internecie są tony informacji i opinii, ale trudno się znaleźć, bo inne są wymagania ze strony osoby, która np. zajmuje się kolorowankami, a inne gdy jest potomkiem Rembrandta Co byście mi polecili? Miękkie kredki czy inne i jakiej marki? Interesują mnie 48 kolorów, bo te 72 wydają mi się dużo za dużo jak na mój poziom rysowania. Z góry serdecznie dziękuję
*yss    19.04.2017 @12:05:25
Powiem tak, dobry rysownik to i 6 kolorami da radę..... To nie kolory są problemem Możesz spróbować miękkich kredek, ale kredki za ciebie nie narysują, choćbyś ich kupiła tysiąc.

Szkic możesz robić twardym ołówkiem, lekkimi jasnymi liniami i wtedy nic nie będzie przebijać. Albo leciutko kredką. Nikt nie powiedział że kredki trzeba cisnąć przy rysowaniu, im mniej dociśniesz tym jaśniejszy odcień danego koloru - to chyba dość oczywiste jest
_______
...aż się oczy jeżą...
~Energia93    20.04.2017 @08:11:23
Tak, ale papier przez to prześwituje. Chyba że to zależy też od papieru. Nie znam się, przecież nikt mi lekcji z rysunku nie robi.
*yss    20.04.2017 @09:36:33
No tak, prześwituje, dlatego ton jest jaśniejszy, jak w akwareli. Gdyby prześwitywał czarny papier, ton byłby ciemniejszy.

Ale jeśli na każda poradę jaką dostaniesz będziesz odpowiadać "nie znam się" zamiast choćby śladowo to docenić, to za wiele porad nie dostaniesz.
_______
...aż się oczy jeżą...
~Energia93    20.04.2017 @18:28:30
Jak na razie tylko z Tobą piszę

Prześwituje w sensie takim, że nie ma jednolitej powierzchni, tylko jest cała seria malutkich dziurek bez koloru, a papier jest gładki, powierzchnia pod kartką też.
*yss    21.04.2017 @10:48:40
To może blender?
http://www.sklepplastyczny.pl/burnisher-blender-55275/
Na twoim miejscu kupiłabym po jednej kredce - np miękkie, twarde, tańszej i droższej firmy i porównała, zanim wydam majątek na super kredki Derwent 48 kolorów i okaże się, że to kwestia techniki a nie kredek. A może blender pomoże gładko rozcierać te punkty, chociaż taka już uroda rysunków, że linia jest miękka i porowata.
_______
...aż się oczy jeżą...
~Energia93    21.04.2017 @11:04:16
Ok, dzięki za podpowiedzi
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt