Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Który tablet graficzny WACOM?
Sprzęt, aparaty...  | 27.04.2017 @16:15:42

~SaveFace    27.04.2017 @16:15:42
Witam, chciałabym kupić swój pierwszy tablet graficzny i zastanawiam się na dwoma: Wacom Intuos Art S i Wacom Intuos Comic S. Wydaje mi się ze jeśli chodzi o parametry to są identyczne ( ale mogę się mylić ). Do tego pierwszego dołączone są dwa programy Corel i Painter Essentials 5 a do drugiego: Clip Studio Paint Pro. Głównie rysuje w stylu mangowym dlatego zastanawiam się nad tym drugim.
Moje pytanie czy ktoś może coś mi powiedzieć o tych dwóch tabletkach oraz który jest lepszy, ma lepsze programy ?
^Kazejin    27.04.2017 @16:25:15
Ten sam złom za przeproszeniem, lepiej odłóż pieniądze na Intuos pro, albo kup używany intuos 4,5. Programy do malowania można kupić dość tanio, clip studio paint pro chodzi po 50$. Tak w ogóle to bardzo dobry program. Ta seria tanich intuosów to jakiś żart jest, jak weźmie się to do ręki to jest wrażenie jak by wziąć jakąś chińską podróbkę z taniego plastiku. Dawniej za tą cenę można było dostać graphire 4 który był bardzo porządnie wykonany.

Wersja pro nie jest tania ale warta swojej ceny http://allegro.pl/tablet-graficzny-wacom-intuos-pro-s-a6-pth-451-i6150624841.html?reco_id=5eb88ef8-2b54-11e7-b993-246e96320e40
~SaveFace    27.04.2017 @16:44:49
Ok w sumie muszę to przemyśleć. Dzięki za odpowiedź
ostatnio edytowane: 2017-04-27 16:45:34
~WojtekR    09.05.2017 @12:49:10
Programy dołączone do tabletów to zazwyczaj mocno okrojone wersje. Kup ArtRage. Dobry, niedrogi jeno trochę wymagający.
~sayja    10.05.2017 @09:00:50
Nie słuchałbym Kazejina. To są dobre tablety. Jeśli ktoś kupuje pierwszy to poleciłbym właśnie któryś z tych. Nie widzę specjalnie sensu inwestowania w profesjonalny sprzęt kiedy się nie ma doświadczenia z żadnym. Poza tym to tylko tablet, ma rysować, a każdy wacom jest w tym dość dobry.

~WojtekR - bo ArtRage jest świetny do mangi? Wybrałbym wersję z ClipStudio i z głowy na początek. A jak się da to z drugiej ręki bez dodatkowych programów i dokupić osobno coś pod siebie.
^Kazejin    11.05.2017 @09:06:22
~sayja czy ja powiedziałem, że są złe? Zwróciłem uwagę na ich wykonanie i jak dla mnie pracuje się na nich nie przyjemnie (szczególnie przez powierzchnię). Do tego poleciłem starsze modele na których pracuje się o wiele lepiej niż na tych nowych tanich intuosach, a można dostać je w niedużej cenie używane. Strasznie czepialski jesteś.
~voxmortem    11.05.2017 @09:48:40
gunwo wiecie w kupie byliscie, tylko hanvon
_______
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.

https://vxm.carbonmade.com
~sebkrup    11.05.2017 @15:03:59
mam na stanie CIntiq12wx i cintiq companion. Siadłem kiedyś do najniższego bamboo A6 (jeszcze sprzed zmiany nazewwnictwa) i śmiga to pięknie. Braków w czułości szczególnie nie odczułem, bardziej boli brak kierunku i kąta (pen tilt)w najniższych modelach (wcześniej bamboo, dzisiaj intuos). Przesiadka na wyższy model (czyli ex intuos, dzisiaj intuos pro) daje faktycznego kopa, ale na obu można faktycznie dobrze podziałać. Wyżej masz Cintiqi - przy których Intuosy bledną jeśli chodzi o komfort pracy.
Różnica w jakości pracy i możliwościach wiąże się oczywiście z różnicą w cenie. Wszystko zależy na co Cię stać i od Twojego poziomu zaawansowania. Oba to dobre produkty, które najlepiej kupić na promo, wyprzedaży, refubrished... Chociaż ze względu na żenująco działający ostatnimi laty soft - gotów byłem się na serio pokłócić z wszystkimi sprzętami WACOMa. Duży minus dla WACOMA za zabugowany soft, z którym średnio sobie radzili ostatnie 3 lata.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt