Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

jaki monitor do digital paintingu?
Sprzęt, aparaty...  | 03.05.2017 @15:13:39

~Victorys    03.05.2017 @15:13:39
Mam pytanie odnośnie digital paintingu. Nie miałem nigdy z digital paintingiem stąd moje pytanie. Czy mogę rysować tabletem na zwykłym laptopie ze zwykłym wyświetlaczem? Czy nie jest potrzebny jakiś IPS czy coś? Ja preferuję do grafiki monitor CRT, ale rysować chcę na laptopie stąd moje pytanie.
~AZAKIEL    03.05.2017 @17:22:01
strasznie chaotycznie piszesz, pytasz o monitor do DP potem piszesz że nigdy nie zajmowałeś się DP ale juz chcesz kupić monitor... potem wyskakujesz z jakimś laptopem ..nie ogarniam (może to ktoś przetłumaczyć na polski)
_______
1. Najpierw czwicz tak długo aż trudne stanie się łatwe
2. Potem czwicz tak długo aż łatwe stanie się piękne
~Victorys    03.05.2017 @20:18:56
Pytam czy DP jest wygodny na zwykłym laptopie, czy nie trzeba specjalnego wyświetlacza?
~sebastiantalar    03.05.2017 @23:16:18
Jak najbardziej - monitor przynajmniej 22 cale na IPS lub PVA. A najlepiej dwa monitory. Matryca w laptopie - zapomnij o digital painting... Słabe kąty widzenia, słaba czerń, obcięte kolory - zmieniające odcień przy pochyleniu głowy. Chyba, że laptop ma dobrą matrycę - ale 99% na rynku ma słabą...

CRT - z łezką w oku wspominam erę, kiedy te monitory królowały. Miałem Nec'a 19 cali i to był po prostu idealny obraz. Nie męczył oczu - cały dzień się siedziało...
_______
Blog o technikach i materiałach malarskich.
http://www.sebastiantalar.com
~QNAMANmanga    04.05.2017 @00:23:42
Dlaczego tak wiele osób upiera się na laptopy? Jeździsz z pc do klientów? kup sobie tani laptop do prezentacji i zbuduj konkretny desktop z monitorem. Laptop, który miałby spelniać te wytmagania będzie w podobnej cenie co stacjonarka i dobry monitor. A zestarzeje się w mgnieniu oka.
~AZAKIEL    04.05.2017 @18:33:51
do prezentacji wystarczy tablet, laptopy do DP odradzam bo są niewygodne do uzycia razem z tabletem na biurku no i mają statystycznie mały ekran, przy ograniczonym budzecie osobiscie kupiłbym jak największy monitor (moze byc nawet z matrycą TN ale zeby był jak największy, przy TN-kach kąty będą troche przeszkadzac ale imho lepiej kupic duzy tanszy monitor niz mały drogi), jesli budzet pozwoli to mozna poszukac lepszej matrycy ale z naciskiem na wielkosc (26 i więcej cali juz bedzie naprawdę okej)
ostatnio edytowane: 2017-05-04 22:17:37
_______
1. Najpierw czwicz tak długo aż trudne stanie się łatwe
2. Potem czwicz tak długo aż łatwe stanie się piękne
^Kazejin    05.05.2017 @10:42:34
Ja tam się nie znam, ale kupiłem monitor mediona używany za 200zł, jakiś zwyklak, ale ma dobre kolorki i ładnie widać wszystko od jasnego do ciemnego. Używam go od ponad roku bo nie chce mi się naprawić mojego głównego monitora900x1440 i pracuje się ok. Matryca lepsza od lapka za ponad 3k.

Ale zgadza się, duży monitor jest wygodny do pracy. Osobiście nie pchał bym się w matryce TN. Za około 1k można kupić już przyzwoity monitor, albo szukać taniej używki. Moim zdaniem do DP najważniejsze to kąty i skala od jasnego do ciemnego, tak żeby było widać całą rozpiętość. Niektóre monitory bardzo kiepsko radzą sobie w okolicach czerni wyświetlając wszystko niczym jeden kolor.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt