Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Dziwny problem w photoshopie
Programy  | 06.05.2017 @19:44:07

~Aniamniam    06.05.2017 @19:44:07
Zauważyłam ostatnio (ale chyba od zawsze tak było), że photoshop w miare zmniejszania obrazka psuje mi jakość. W linku jest screenshot i widać, że w oknie photoshopa obrazek wygląda dziwnie, jest jakiś.. nie wiem... postrzępiony? (widać to np. na lini spotkania włosów z tłem). Po prawej otworzony w jakimś wyświetlaczu obrazków normalnie wygląda. Pomocy da się coś z tym zrobić?

Link do screena: http://imgur.com/a/8ovc6
~AZAKIEL    13.05.2017 @11:02:25
Nie do końca rozumiem o co pytasz wiec ja zapytam:

Czy chodzi ci o oddalanie obrazka w oknie programu (czyli obrazek ma cały czas tę samą rozdzielczość ale my go tylko oddalamy w widoku)?

jesli tak to sprawdz czy masz włączoną obsługę GPU w menu:

Preferences > Performance (i tam zaznacz włączone USE GRAPHICS PROCESOR, w Advanced ustaw drawing mode na advanced dla pewności)
Potem zrób restart Photoshopa.

Czy też chodzi ci o skalowanie stratne (czyli zmniejszamy na stałe rozdzielczość obrazka w opcji IMAGE>SIZE )

Jesli o to drugie ci chodzi to sprawdz czy w Preferences>General masz Image Interpolation ustawione na Bicubic Automatic (nowsze wersje PS-a) ewentualnie Bicubic ..to jest dobre do większosci zastosowań, przy skalowaniu w dół jesli skalujemy o duzą rozdzielczosc warto przełączyć na Bicubic Sharpen (starsze wersje PS-a) przy nowszych o ile pamietam wystarczy Bicubic Automatic

Dla pewnosci zrestaruj Ps-a ale tutaj chyba nie ma koniecznosci.

_______
1. Najpierw czwicz tak długo aż trudne stanie się łatwe
2. Potem czwicz tak długo aż łatwe stanie się piękne
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt