Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Jak to namalować????
Malarstwo  | 20.05.2017 @14:07:42

~AWencka    20.05.2017 @14:07:42
Jak namalować na ścianie duże plamy, które będą wyglądały naturalnie jak rozpływajace się na kartce i wzajemnie przenikające plamy akwareli?? Są oczywiście takie fototapety ale może jest sposób żeby zrobić to samemu ? Jakich do tego użyć farb?
~AWencka    20.05.2017 @14:18:51
~QNAMANmanga    20.05.2017 @14:31:37
Wygląda jak grzyb na ścianie. Może po prostu gotuj wodę w czajniku elektrycznym i nie otwieraj okien. Nakłądaj kolejne kolory na narastająca grzybnię. Trochę to potrwa, ale efekt powinien być oszałamiający.
*yss    20.05.2017 @17:28:14
Ściana ma zupełnie inną chłonność i "rozlewność" niż papier do akwareli.

Poza tym weź pod uwagę, że rozlane plamy ze ściany po prostu spłyną, akwarele maluje się w poziomie. Proponuję jednak kupić fototapetę lub zmienić projekt.
_______
...aż się oczy jeżą...
~AWencka    20.05.2017 @19:00:34
No tak właśnie się spodziewałam odpowiedzi o grzybach oraz pionach i poziomach, zdaję sobie z tego sprawę.
Qnamanmanga przykład który podałam jest dość wyrazisty, nie chcę wklejać więcej linków... mozna sobie wyszukać np watercolour wall mural i łagniejsze formy .. .wg mnie dobre do industrialnych wnętrz
yss mozę spróbuję poeksperymentować z wielką gąbką, byleby tylko chmurki nie wyszły, zastanawiam sie jakiej farby użyć?
*yss    21.05.2017 @19:43:46
gąbką to coś takiego możesz osiągnąć:
http://mrkate.com/2016/05/18/diy-watercolor-mural-wall/

wypróbuj w jakimś pustostanie do rozbiórki........

Ty a gdyby

tadam!

zrobić taką pracę na papierze (nawet akryl się nada z odpowiednimi mediami) na duuużym formacie i natapetować to na ścianę?
_______
...aż się oczy jeżą...
*yss    21.05.2017 @19:45:21
http://removeandreplace.com/2014/08/05/painting-your-walls-with-watercolors-25-ideas/ to już ciekawiej wygląda.
wujek google jest bardzo pomocny
_______
...aż się oczy jeżą...
~Benjamin    25.05.2017 @23:41:02
Ja bym rozważył opcję namalowania tego na papierze litograficznym lub dużym formacie akwarelowym bez faktury, później można by to było zabezpieczyć matowym lakierem.
Tylko namalować taką dużą plamę to też trzeba umieć.
~AWencka    27.05.2017 @22:55:10
yss z tymi zaciekami to też ładnie wygląda...chyba najpierw potrenuję na ścianie w swojej pracowni
Benjamin- nie tylko, ze dużą ale na dodatek wyglądającą jak akwarelowa, czyli lekka , rozpływajaca sie i to nieregularnie
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2018 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt