Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Utrata jakości grafiki przy eksporcie do PNG Illustrator
Grafika i projekty graficzne  | 05.06.2017 @20:45:15

~emericasqad    05.06.2017 @20:45:15
Witam,

Mam problem taki jak w tytule. Przy eksporcie grafiki wykonanej w illustratorze do formatu PNG spada jakość i przy przybliżeniu logo strasznie sie pikseluje. Próbowałem w każdej jakości i jest poprawa, jednak nawet przy 2400 ppi po przybliżeniu widać krzaki na ukośnych krawędziach. Jak mogę sobie z tym poradzić, lub do jakiego formatu eksportować grafikę aby tło zostało przeźroczyste. Logo potrzebne mi jest na strone internetową.

Pozdrawiam.
~ricard    05.06.2017 @22:01:28
PNG to plik rastrowy a Illustrator to program wektorowy. Raster = piksele. The end.
~poiytr    05.06.2017 @22:17:41
Ppi oznacza ilość pikseli na cal, więc bez określanie rozmiaru w calach ta statystyka nie jest wartościowa. Dodatkowo monitury nie operują na calach, tylko na pikselach - musisz zadbać o to, aby obraz miał odpowiedni rozmiar w pikselach.

Co do plików png, to zawsze będą one miały widoczne piksele po przybliżeniu, ponieważ takie są cechy grafiki rastorowej. Gdybyś chciał aby obraz był ostry po przybliżeniu, to musiałbyś raczej sprawić by standardowo był wyświetlany w oddaleniu, a to już raczej robota dla programisty zajmującego się stroną, a nie grafika.
_______
Ubóstwiam noc.
+radvisual    06.06.2017 @09:10:09
jeśli powiększasz rastry to normalne ze widać pixele ogladaj w skali 1:1...
wyeksportuj plik w rozdziałce 3000x3000pc 300dpi i po problemie

Druga sprawa ze w dupnym ilustratorze nie możesz wyexportować pliku w rozdzielczości nadanej przez siebie tylko musisz skalować rozdzielczość poprzez nadawanie dpi Radzę zacząć używać prawdziwego programu do grafiki vectorowej czyli Corela ;D
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt