Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Problem z Wacom Intuos
Sprzęt, aparaty...  | 17.06.2017 @17:50:38

~RobinScarlett    17.06.2017 @17:50:38
Witam

Posiadam tablet wacom intuos już od kilku lat i używam go na laptopie z windowsem 8.

Problem polega na tym, że od czasu do czasu, kiedy rysuje znika odczyt nacisku długopisa i rysuje jedną gruba linią.

Oczywiście próbowałem wielu rad z sieci, przełączenie na inne usb, czyszczenie ustawień wacom, resetowanie sterowników, wyłączenie mapowania itd. itd.

Ale to była tylko doraźna pomoc, a teraz po jakimś czasie, pc nie wczytuje sterowników, tak jakby ich nie widział, muszę resetować komputer, albo resetować sterowniki w "usługach" komputera...

A to i tak nic nie daje, bo włączam program (używam medibangpaint pro) i chwilę rysuje i jest dobrze, a potem nagle znowu pojawia się gruba linia, wystarczy, że zminimalizuje okno programu, wracam i już działa i po chwili znowu rysuje grubą linią...

Jest to bardzo uporczywe i nie wiem co z tym zrobić, w sieci też już nie znajduje, żadnych dobrych porad jak sobie z tym poradzić.

Jeśli ktoś miał podobny problem i może mi pomóc to będę wdzięczny.

Pozdrawiam.
~poiytr    17.06.2017 @23:31:50
Jeśli u mnie brak odczytu nacisku jest chwilowy, to znaczy że przykładam mój zużyty rysik w nieodpowiedni sposób - gdy z jednej strony jest zbyt stępiony, to inaczej reaguje na nacisk w zależności od nachylenia. Zwykle odpowiednie obrócenie wkładu naprawia ten problem, do momentu aż rysik znowu stanie się płaski w miejscu nacisku.

Jeśli zaś problem występuje dłużej niż chwilę, to w moim przypadku oznacza:
a) znowu kabel ma problemy z łącznością (zużyty biedaczek czasami nie styka),
b) jakieś komplikacje związane z uśpieniem lapka (chociaż nie pamiętam by zdażyło się to zmianie windowsa na 10),
c) jakiś inny problem.

Czasem też muszę ponownie włączyć program w którym rysuję.
_______
Ubóstwiam noc.
~S88    18.06.2017 @02:03:15
Jak tak się stanie znowu to możesz spróbować wyłączyć program w którym pracujesz, wejść w menu start usługi>usługi lokalne znaleźć wszystkie elementy z nazwą WACOM w nazwie i klikając prawym przyciskiem wybrać uruchom ponownie. Powinno pomoc ale to taki patent z tych z serii "na pałę" więc lepiej pokombinować z przeinstalowaniem sterowników.
~satsuna    18.06.2017 @09:30:49
Miałem podobny problem. Zainstalowałem Wacom Desktop Center i aktualizowałem sterowniki za każdym razem jak pojawiły się jakieś nowe i problem ustąpił.

Pracuję na Windows 7
ostatnio edytowane: 2017-06-18 09:32:50
~RobinScarlett    18.06.2017 @12:25:06
Już resetowałem w usługach i wyłączałem program, ostatnimi czasu nie wczytuje mi sterowników gdy np. wykonuje rutynowo zresetowanie ustawień i chcę wyłączyć mapowanie, ale nie mogę bo nie wczytuje sterowników.

A resetowanie wacom w usługach nic nie daje.

I problemem raczej nie jest wkład w długopisie, bo tak jak mówiłem, rysuje chwilę nagle zaczynam rysować grubą kreską i wystarczy zminimalizować okno i z powrotem je włączyć i znowu przez chwilę rysuje normalnie i tak wkoło.
~RobinScarlett    18.06.2017 @16:57:45
To jest kpina, że tego typu firma jak Wacom, nie potrafi znaleźć przyczyny i rozwiązać problem sterowników przez tyle lat...

~RobinScarlett    19.06.2017 @13:52:37
Zauważyłem coś, przeinstalowywując naprawdę wiele różnych sterowników od Wacom, zauważyłem coś takiego, tablet działał na pulpicie, a dokładniej piórko, a gdy otwierałem program to piórko milkło.

Sam już nie wiem co jest przyczyną, ale... to irytujące.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt