Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Jaki monitor do Wacom
Sprzęt, aparaty...  | 17.06.2017 @23:56:33

~tenisowka    17.06.2017 @23:56:33
Witam wszystkich, bardzo proszę o radę. Chcę zakupić nowy zestaw komputerowy i muszę dobrać odpowiedni monitor. Jednocześnie planuję zakup (po raz pierwszy) tabletu graficznego. Moje pytanie - jaka powinna być proporcja obrazu w monitorze, aby komfort pracy i wykorzystanie powierzchni tabletu było jak najlepsze? 16:9 czy 16:10 i czy to ma w ogóle jakieś znaczenie? Dodatkowo chcę wykorzystywać tablet do rysunku cyfrowego, mniej do obróbki zdjęć, i zastanawiam się czy zakup rozmiaru S ma w ogóle sens? czy lepiej jednak doskładać do m-ki? Chodzi o Wacom Intuos/Intuos Pro. Lub czy lepiej S ale linia Pro, czy tańsza linia Intuos, ale M? Ma ktoś jakieś własne doświadczenia albo sugestie? Będę wdzięczna za odpowiedzi.
~AZAKIEL    18.06.2017 @00:18:46
tak naprawdę to do większosci zastosowań wystarczy ci najtańszy ze srednich tabletów czyli

wacom one medium (ctl 671) - mozna go kupic na alledrogo za okolo 400 cebulionów

nie znajdziesz ich na stronie wacoma bo o ile pamietam to są produkty robione dla biedronki (i wacom chyba ma taką umowe ze ich sam nie sprzedaje i nie reklamuje)

ale w stosunku cena-jakośc to najlepszy chyba wybór, droższe modele są zbyt drogie w stosunku do tego co oferują (np przyciski to zbędny bajer, na klawiaturze tez masz przyciski a i tak trzeba miec klawę pod ręką)

P.S. proporcje monitora nie mają znaczenia, i nie kupuj bardzo małych tabletów (chyba że zajmiesz sie tylko retuszem), medium to moim zdaniem rozmiar minimalny jaki nalezy brac pod uwage

_______
1. Najpierw czwicz tak długo aż trudne stanie się łatwe
2. Potem czwicz tak długo aż łatwe stanie się piękne
^wilku    18.06.2017 @01:56:44
Nic dodać, nic ująć.
_______
Nie ma brzydkich projektów, są tylko zgodne z briefem.
~tenisowka    18.06.2017 @20:21:05
Super, dzięki za odpowiedż. Czyli tak jak przeczuwałam rozmiar S bez sensu. Linii wacom one do tej pory nie znałam, idę się zaznajomić Dzięki!
^wilku    18.06.2017 @22:02:14
Technicznie to jest to samo co Intuos (nie pro). Tylko tyle że nie dają zbundlowanego softu i nie ma bajerów takich jak multi touch i gumka.
_______
Nie ma brzydkich projektów, są tylko zgodne z briefem.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt