Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Przesiadka z monitora 4:3 na 16:10 albo 16:9
Sprzęt, aparaty...  | 03.07.2017 @00:15:05

~ramran    03.07.2017 @00:15:05
Witam!

Mój monitor 19 4:3 (kwadrat) odmówił posłuszeństwa.

Teraz pytanie co kupić.... Zastanawiam się czy taki panoramiczny nie byłby wygodniejszy. Miałbym więcej miejsca na paski itd. Proporcja, której używałem 4:3 była dla mnie wygodna. Łatwość czytania, przeglądania stron, objęcia wzrokiem tekstu czy strony.

Może ktoś się wypowiedzieć w tej kwestii? Może od razu ktoś polecić jaki model monitora maksymalnie 24 cale. Moim jedynym wymogiem jest to, aby monitor miał możliwość ustawienia odświeżania ekranu na 75hz. 60 Hz to dla mnie za mało. Na 75Hz mogę wygodnie czytać a oczy w ogóle się nie meczą.
^wilku    03.07.2017 @04:26:17
Po pierwsze zdecydowanie bardziej polecam 16:10. Niby różnica nie duża, ale komfort zdecydowanie większy.

Po drugie, zakładam że mówiąc o tym że 60hz męczy ci oczy masz na myśli doświadczenia z crt? Bo tam owszem, obraz migał z daną częstotliwością i gdy była ona niska to męczyło oczy... ale lcd ten problem nie dotyczy - światło z backlighta płynie cały czas 'jednostajnie', a jego częstotliwość jest niezależna od częstotliwości odświeżania pikseli (to, co się podaje w specyfikacji monitora, np. 60hz itp). Słyszałem tylko że w gównianych modelach led czasem stosują pulse-width modulation przy ściemnianiu jasności ekranu, co może owocować miganiem i męczyć oczy, ale tak jak mówiłem, to zupełnie co innego niż hz podane na opakowaniu monitora.
_______
Nie ma brzydkich projektów, są tylko zgodne z briefem.
~olekborek    27.09.2017 @15:11:45
Mam 23" LCD Della. Niby wszystko ladnie, ale ja z odleglosci pol metra nie jestem w stanie objac wzrokiem calego monitora, a na paski wcale tak duzo miejsca nie ma (mozesz tez rozwazyc 2 monitory, chocby jakas tania, mala uzywke z Allegro na same paski). Mi akurat proporcje 4:3 bardzo odpowiadaly, zreszta do tej pory lepiej mi sie oglada np. filmy na bance (mam jeszcze stare EIZO 19".
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt