Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Wycena ilustracji edytorialowej
Grafika i projekty graficzne  | 20.07.2017 @13:28:33

~MarekPanczarek    20.07.2017 @13:28:33
Hej, hej

Problem odwieczny: jak wycenic swojä ilustracje.
Jestem ilustratorem od 10 lat, niestety pracuje w Londynie i kompletnie nie znam sie na cenach pracy ilustratora w Polsce. Mam do wykonania ilustracje modowo-lifestyle'owä calostronna w znanym polskim magazynie.
Mam tez wrazenie ze jak rzuce swojä 'zagraniczna' stawke, to juz nigdy od tego wydawnictwa nie usysze.
Ile bierze w Polsce doswiadczony ilustrator za dzien pracy?

pozdrawiam i dziekuje z göry za podpowiedzi
~AZAKIEL    20.07.2017 @17:48:49
powiem ci tak, większosc "doświadczonych" illustratorów polskich o jakich ja słyszałem wczesniej czy pozniej przestaje pracować dla polskiego rynku ponieważ stawki od około 10 lat systematycznie idą w dół, wiec ci którzy naprawde cos potrafią albo wyjezdzają za granicę albo robią zdalnie dla kogoś z zagranicy. Jesli chodzi o Polskę to stawki są bardzo rożne (zalezy od klienta), np jedno z wydawnictw płaciło za 20 ilustracji do książki (mało skomplikowanych wektorowych w kolorze) 1000 zł, inna firma zapłaci 300-400 zł za np okładkę, w cenach jest duży rozstrzał i w przypadku niektórych firm ceny te z roku na rok maleją (choc nie jest to regułą)
_______
1. Najpierw czwicz tak długo aż trudne stanie się łatwe
2. Potem czwicz tak długo aż łatwe stanie się piękne
~MarekPanczarek    20.07.2017 @22:04:47
To straszne, bez naigrywania sie.Dzwonilem wczesniej z takim samym pytaniem do znajomego z Polski i myslalem ze zmysla albo naumyslnie 'psuje rynek', bo ja zalosnej jakosci ilustracje jako studenciak, 7 lat temu za 200zl sprzedawalem. A on mi opowiada ze on wlasnie ilustracje za 200zl, w 2017 roku sprzedaje.
Czy istniejä ludzie, ktorzy mogä sie z ilustracji utrzymac, rysujäc tylko na polski rynek?!
Jestem w szoku.

W kazdym razie - dziekuje za odpowiedz.
~AZAKIEL    20.07.2017 @23:34:57
Utrzymać to pewnie są ale czy normalnie żyć to juz inna sprawa :-D
_______
1. Najpierw czwicz tak długo aż trudne stanie się łatwe
2. Potem czwicz tak długo aż łatwe stanie się piękne
~sebastiantalar    22.07.2017 @03:32:32
Trochę dziwne pytania jak na 10 lat stażu... Serio obliczasz stawkę "a la dzień pracy"?

Ilustrator - to brzmi dumnie... Nie od dziś wiadomo, że w Polsce ten zawód jest opłacany marnie. Trzeba nieźle zapieprzać, żeby zarobić przyzwoitą pensję. Z czasem ludziska się wypalają. Zdrowie siada... Te stawki tak wyglądają. Nie ma co pastwić się nad kolegą za "psucie rynku"... :>
~MarekPanczarek    23.07.2017 @00:30:47
Tak, tak wlasnie obliczam stawke. I nie jest to dziwna praktyka o ile sie orientuje, ulatwia to prace z poprawkami. A raczej uniemozliwia klientom meczenia nimi, jeszcze 2 tygodnie po skonczonej pracy. Chyba ze chca placic dniowke.
A zalezy mi na tym projekcie w Polsce nie od strony finansowej (chociaz miloby bylo przy okazji zarobic), po prostu chce sie wyprobowac na troche innym gruncie. No i naprawde nie wiedzalem ze tak zle wyglada, bo to jest roznica zarobkow srednio 80%.
H tym sie naprawde nie liczylem.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt