Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Wycena ilustracji edytorialowej
Grafika i projekty graficzne  | 20.07.2017 @13:28:33

~MarekPanczarek    20.07.2017 @13:28:33
Hej, hej

Problem odwieczny: jak wycenic swojä ilustracje.
Jestem ilustratorem od 10 lat, niestety pracuje w Londynie i kompletnie nie znam sie na cenach pracy ilustratora w Polsce. Mam do wykonania ilustracje modowo-lifestyle'owä calostronna w znanym polskim magazynie.
Mam tez wrazenie ze jak rzuce swojä 'zagraniczna' stawke, to juz nigdy od tego wydawnictwa nie usysze.
Ile bierze w Polsce doswiadczony ilustrator za dzien pracy?

pozdrawiam i dziekuje z göry za podpowiedzi
~AZAKIEL    20.07.2017 @17:48:49
powiem ci tak, większosc "doświadczonych" illustratorów polskich o jakich ja słyszałem wczesniej czy pozniej przestaje pracować dla polskiego rynku ponieważ stawki od około 10 lat systematycznie idą w dół, wiec ci którzy naprawde cos potrafią albo wyjezdzają za granicę albo robią zdalnie dla kogoś z zagranicy. Jesli chodzi o Polskę to stawki są bardzo rożne (zalezy od klienta), np jedno z wydawnictw płaciło za 20 ilustracji do książki (mało skomplikowanych wektorowych w kolorze) 1000 zł, inna firma zapłaci 300-400 zł za np okładkę, w cenach jest duży rozstrzał i w przypadku niektórych firm ceny te z roku na rok maleją (choc nie jest to regułą)
_______
1. Najpierw czwicz tak długo aż trudne stanie się łatwe
2. Potem czwicz tak długo aż łatwe stanie się piękne
~MarekPanczarek    20.07.2017 @22:04:47
To straszne, bez naigrywania sie.Dzwonilem wczesniej z takim samym pytaniem do znajomego z Polski i myslalem ze zmysla albo naumyslnie 'psuje rynek', bo ja zalosnej jakosci ilustracje jako studenciak, 7 lat temu za 200zl sprzedawalem. A on mi opowiada ze on wlasnie ilustracje za 200zl, w 2017 roku sprzedaje.
Czy istniejä ludzie, ktorzy mogä sie z ilustracji utrzymac, rysujäc tylko na polski rynek?!
Jestem w szoku.

W kazdym razie - dziekuje za odpowiedz.
~AZAKIEL    20.07.2017 @23:34:57
Utrzymać to pewnie są ale czy normalnie żyć to juz inna sprawa :-D
_______
1. Najpierw czwicz tak długo aż trudne stanie się łatwe
2. Potem czwicz tak długo aż łatwe stanie się piękne
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt