Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Grafika prywatnie czy czekać na ASP ?
Inne  | 18.09.2017 @23:41:01

~atau    18.09.2017 @23:41:01
Stoję przed ciężkim wyborem jeżeli chodzi o moją przyszłość i nie mogłam znaleźć informacji na te tematy. A więc, zaczęłam chodzić na rysunek ( intensywnie co dziennie przez dwa miesiące ) aby dostać się na PJATK w Gdańsku ( wydawało mi się, że to najlepszy wybór z możliwych). Dostać się, dostałam lecz powstał problem czy jest to warte takich pieniędzy ? Czy najlepsza opcją jest wybrać się na grafikę na ASP ? Mam przed sobą trzy opcje, PJATK w Gdansku bez możliwości zajęć dodatkowych ( niestety ale podejście w sprawach organizacji bardzo mnie zniechęciło już na początku do tego miejsca). WSE w Krakowie lub całkowicie porzucić prywatne uczelnie i cały rok poświęcić na dostanie się do ASP.

Mam więc pytanie do osób, które mają na ten temat pojęcie i z własnego doświadczenia mogą powiedzieć coś na ten temat. Czy inwestować w prywatne uczelnie i je skończyć czy też lepiej inwestować w naukę rysunku przez rok i skończyć grafikę na ASP ? Czy ktokolwiek z was kończył grafikę na WSE i może coś o niej powiedzieć ?

Dziękuje z góry za odpowiedzi, czasu coraz mniej, pytań coraz więcej a niestety wujek google nie pomaga.
*yss    19.09.2017 @10:00:30
Ja bym się przygotowała i szła na ASP.
Ale to ja.
Nie bardzo rozumiem takie pytania - nie techniczne tylko życiowe - bo co ludzie na sieci mogą wiedzieć o tobie i o tym co chcesz robić i co jest dla ciebie ważne? Jeżeli masz pytać na necie to już lepiej rzuć monetą.
_______
...aż się oczy jeżą...
~sayja    19.09.2017 @10:53:17
Zrób jedno i drugie najwyżej któreś porzucisz gdzieś po drodze. I tak wszystko zależy od Ciebie, nie od Twojej uczelni.
~Ramram    19.09.2017 @14:56:30
A co chcesz robic po studiach, bo to jest kluczowe pytanie?
~atau    19.09.2017 @18:08:58
I tu powstaje problem, wiem że chce iść w tą stronę jednak nie umiem wybrać jeszcze na dzień dzisiejszy ukierunkowania dlatego chciałabym pójść na studia które mi pokażą różne możliwości. Obudziłam się późno i wiem, że za rok dostanę się na ASP jednak gdzieś w głowie zostaje myśl a może nie czekać roku bo te prywatne też mogą mi to zapewnic wraz z poziomem który będzie godny tych pieniędzy . Czyli z waszych doświadczeń mając możliwość pójścia na ASP lepiej jest się nierozdrabniac i ćwiczyć przez rok ile się da ?
~Ramram    19.09.2017 @19:34:37
Poziom artystycznych uczelni w Polsce generalnie nie jest zbyt wysoki (student asp here), wiec kazda przyzwoita prywatna uczelnia (a do takich nalezy PJATK) taki poziom zapewni. Czy jest to warte placenia 800zl miesiecznie? Moim zdaniem nie ALE i tu wlasnie wchodza twoje zainteresowania - jesli chcesz isc bardziej w projektowanie graficzne (loga, ulotki, strony itp.) to zarowno dobre prywatne jak i asp to jeden pies i imo bez sensu jest placic 800zl, bo i tak tego co najwazniejsze bedziesz sie musiala uczyc samemu. Jesli masz ciagoty w kierunku ilustracji, concept artu, generalnie malowania/rysowania komercyjnego to zadna uczelnia ci nic nie da i lepiej zrobisz wydajac te pieniadze na kursy i pracownie. A jesli interesuja cie nowoczesne dziedziny ale dokladnie nie wiesz co - czy 3d, animacja itp. to wtedy i tylko wtedy warto isc na prywatna, bo asp jest mocno do tylu.
~olekborek    27.09.2017 @15:04:56
Kiedys odbylem rozmowe z bardzo utalentowanym grafikiem od 3D na temat sensu studiow na ASP. Sam na takowych nie byl, ale jego prace juz kilkanascie lat temu byly publikowane w prestizowych wydawnictwach zachodnich. Otoz byl on zdania, ze na takich studiach do tego stopnia wpasowuja czlowieka w szablon, ze nie jest on juz potem w stanie samodzielnie myslec. Jego zdaniem ludzie po ASP nie nadaja sie do pracy komercyjnej bo ich tok myslenia juz daleko odbiega od oczekiwan rynku.
~Leonnie    28.09.2017 @12:17:00
Jak się będzie czekało na ASP to się można nie doczekać. Teraz wiele szkół prywatnych oferuje takie kursy.
~afilipek    20.10.2017 @15:33:51
zastanawiam się właśnie nad studiami podyplomowymi z grafiki komputerowej w Wyższej Szkole Bankowej: http://www.wsb.pl/gdansk/studenci/studia-podyplomowe/kierunki/grafika-komputerowa-i-multimedia Czy to dobry wybór? studia grafika komputerowa to były studia o których zawsze marzyłam, żeby iść. Ze studiami pierwszego i drugiego stopnia niestety nie udało się, więc pomyślałam, że może teraz jest to odpowiedni moment na zrealizowanie tego planu i zapisanie się na studia z grafiki komputerowej. Pracuje na pełen etat więc nie mogę pozwolić sobie na studia dzienne. Nigdy nie wiązałam swojej przyszłości z grafiką komputerową ale kto wie może połknę bakcyla i okaże się, że jest to to co w przyszłości przyniesie mi pracę
*Grzeczny    25.10.2017 @03:54:57
Trzeba pogadać, albo przyjrzeć się absolwentom danej szkoły - co robią w danej dziedzinie, ilu żyje z tego, albo przynajmniej jest aktywnymi zawodowo / artystycznie w danej branży - powiedzmy parę lat po studiach / szkole / kursie.

I dowiedzieć się kto prowadzi zajęcia, nie tyle ile ma dyplomów, tylko czy to co samemu robi jest na poziomie, który was zadowoli.

Czasem daje się zauważyć, że ludzie wychodzący spod ręki jakiegoś profesora ASP robią wszyscy wedle jakiegoś schematu, są podobni jakoś do mistrza, to niedobrze, bo tylko pojedyncze osoby, o podobnej mu wrażliwości są w stanie na tym zyskać. Lepiej szukać mistrza, który uczy ludzi o wielu różnych stylistykach... bardziej prawdopodobne, że mamy do czynienia mniej z dobrym artystą, bardziej, z nauczycielem z powołania... bo samemu coś umieć, wcale nie gwarantuje, że potrafisz to skutecznie przekazać... rozwijając czyjeś zdolności, a nie tylko ucząc własnych schematów...

wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt