Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Cena za cykl obrazów (wykonanych cyfrowo) dla sklepu z wystrojem wnętrz?
Grafika i projekty graficzne  | 20.09.2017 @20:07:47

~zidael    20.09.2017 @20:07:47
Witam,

Dostałam ostatnio propozycje wykonania serii obrazow ( digital), ktore mialyby byc drukowane cyfrowo przez firme/sklep ( z wystrojem wnetrz), ktora chce je ode mnie zakupic.

Max rozmiar do jakiego planowali by to drukowac to nawet A1. CHcialabym sie zorientowac za jaka cene powwinam wynajac prawa autorskie do publikacji i wylacznego uzytku na okres 1 roku. Zaproponowalam udzial w procentach, jednak druga strona sie na to nie zgodzila, oferujac mi bardzo smnieszne pieniadze.

Firma dopiero sie rozkreca, wiec tez pewnie chca maxymalnie zaoszczedzic, ale ja z drugiej strony nie wykonam pracy za 170 zl za sztuke!

Dzieki i pozdrawiam
^sleepwalker    20.09.2017 @20:35:20
To zależy:
Jak byś dała przykład takiej ilustracji to było by łatwiej wycenić. 170 zł to faktycznie mało za pracę i powinniśmy (twórcy) windować cenę ale z tego co zrozumiałem ilustracje chcesz wypożyczyć a nie sprzedać.
Pierwsza opcja - masz reklamę, trochę kasy i po roku znowu możesz puścić w obieg grafiki
Druga opcja - masz dumę i czekasz na lepsze oferty
_______
A tak chciałem zareklamować nową artystkę
PsotnicA http://psotnica.digart.pl/
~zidael    20.09.2017 @21:09:00
chce "wypozyczyc" prawa do uzytkowania obrazow, na okreslony okres czasu. To by znaczylo ze obraz mogą byc drukowane w roznych fromatach, w okreslonej ilosci kopii.
Podsylam linka do przykladowego obrazu w podobnym stylu:
http://missmgart.wixsite.com/missmgart/personal?lightbox=image_1nn5

to nie jest dokladnie to o czym pisze, bo tamtych grafik rozpowszechiac narazie nie moge, ale cos w tym stylu tylko ze czarno bialo szare.
^sleepwalker    20.09.2017 @21:30:13
Podoba mi się Przy wycenach zawsze zastanawiało mnie czy ważniejsze kryterium jest czas tworzenia i jakość czy też sposób w jaki praca będzie użytkowana. Robiłem w życiu gówniane ilustracje za kupę pieniędzy tylko dlatego że tworzone były dla korpo albo przy jakimś tam nakładzie. Robiłem też (jak dla mnie) bardzo dobre grafiki nie do użytku komercyjnego za grosze.
Krótko mówiąc nie wiem ile to jest seria obrazów (zakładam że jest to 10 sztuk) ale zaproponował bym im najwyższą stawkę, niech to będzie 10000 zł i ewentualnie dalej negocjował. Przy takim zleceniu cieszy bym się z 5 000 zł.
Zasadnicze pytanie na ile wyceniasz swoją pracę - ile warta jest twoja praca nad jedną grafiką ?
_______
A tak chciałem zareklamować nową artystkę
PsotnicA http://psotnica.digart.pl/
~contentcouple    24.09.2017 @16:28:49
Jeśli nie masz wielu zleceń, ale chcesz je mieć - daj cenę "wymarzoną"/dobrą dla Ciebie, ale bądź gotowa na obniżenie jej. Im więcej prac zrobisz, tym mniej będziesz skłonna do obniżania cen, bo zleceń i tak będzie dużo (wszystkich nie zdążysz przyjąć, więc nie będzie Ci zależało na każdym z osobna). Ale trzeba jakoś zacząć, mieć co pokazać, itd. dlatego na początku warto być gotowym przynajmniej na potargowanie się.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt