Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Praca weglem
Inne  | 30.12.2017 @01:47:29

~Tola123    30.12.2017 @01:47:29
Czesc, wykonalam prace weglem. Wszystko przebieglo po mojej mysli, jednakze zostaly niechciane slady wegla na kartce, ktorych nie da sie juz zgumkowac. Bardzo mi zalezy na tej pracy. Wiecie moze czy da sie czyms to moze zamalowac, nie wiem moze jest jakis bialy tusz, aby jak najmniej bylo widac smugi wegla? Moze jest jskas technika o ktorej do tej pory nie wiedzialam?
*Grzeczny    31.12.2017 @18:58:17
Gumka chlebówka też nie zadziałała?

Ewentualnie można dobrać odcień farbami i delikatnie zamalować, ale to jednak zazwyczaj widać.

Można spróbować szmatką do wycierania szkieł okularów / obiektywu, czasem pomaga na pastele, to może i na węgiel, ewentualnie - jeśli papier nie jest jakoś mocno fakturowy, można spróbować z delikatnie wilgotną taką szmatką, byle nie zbyt mokrą bo oczywiście... papier...
*Grzeczny    31.12.2017 @19:00:57
Zawsze - jeśli praca istotna - lepiej każdą metodę wypróbować najpierw na innej kartce - z podobnego papieru - zrobić samemu kilka śladów podobnych do tych, które trzeba usunąć i spróbować kilku metod, potem dopiero na pracy...
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2018 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt