Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Renowacja...
Sztuka ogólnie  | 05.05.2007 @23:05:12

~dziadus    05.05.2007 @23:05:12
Dziecko zaczęło nareszczie myśleć nad swoim losem... :D

Czy ktoś z obecnych studiuje może renowacje obrazów, lub jest na jakimkolwiek innym kierunku związanym z renowacją?
Interesuje mnie przede wszystkim jak dokładniej wygladają zajęcia.
No i oczywiście gdzie spotkam się z takim kierunkiem i jakie są szanse dostania się ...
Chemia na maturze jest konieczna, czy jest odrębny egzamin... i czy oby na pewno chemia jest wciąż brana pod uwagę? (ta chemia jakoś mnie zniesmacza )

Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje ...
^pamcura    05.05.2007 @23:09:03
O, ja też, ja też ciekawa jestem
_______
Berek!
-hdtv    05.05.2007 @23:15:06
Kasiu czy Ty juz naprawde oslablas

to jest kierunek dla zajawkowiczow, a nie dla pieniedzy:D

ale co do pytania to np. asp krakow
najblizej nas
+katarzynakoleta    05.05.2007 @23:16:46
W Toruniu na UMK jest renowacja
_______
You know you’re just like me
A mystery with nothing more to see
A virtual reality...
~dziadus    05.05.2007 @23:22:21
No ładnie mnie Wojciechu podsumowałeś ...
No cóż... swoja drogą jestem osłabiona -_-"
ale pomysł z renowacją to już... od jakiegoś czasu :D
Z resztą polscy konserwatorzy podobno najlepsi :D
-hdtv    05.05.2007 @23:22:56
nie dasz sobie rady... Ty za duzo pijesz:D
~dziadus    05.05.2007 @23:27:23
(-_-"
ooo ...
zostałam obrazona publicznie!!)

No dobrze, wiem już jakie uczelnie...
a jakie wymagania?
ostatnio edytowane: 2007-05-05 23:36:02
_______
http://dziadus.com/
~dziadus    06.05.2007 @01:31:24
No widzisz Wojtuś :D
Jak chcesz to potrafisz
~IOB    09.05.2007 @21:15:40
mnie tez to wlasnie interesuje, ale ta chemia jest denerwujaca, a pozatym slyszalem, ze na samych studiach sa tez egzaminy z fizyki :/
^Jalokim    09.05.2007 @22:03:08
Jak chesz to odezwij się do mnie na GG. Zapytam wtedy funfla który jest w Toronto czy zechce ci pomóc. Widziałem jakie niesamowite rzeczy tam robią i że da sie z tego żyć, ale lepiej z nim gadać
~tududno    09.07.2007 @00:24:08
Z tego co wiem chemia jest wymagana tylko w przypadku Uniwersytetów. Jeśli chodzi o ASP to nie znalazłam żadnych informacji na temat tych przedmiotów, jest tylko egzamin wstępny, który na szczęscie już mam zdany na maxa. Nie widzę dla siebie zadnego innego zawodu, to jedyne co chcę w życiu robić i nie mam pojęcia ile osób jest na miejsce na ASP w Krakowie albo w Wawie, bo kierunek ten jest tylko na dwóch uczelniach artystycznych w kraju. Egzamin już za rok:/ Jeśli ktoś wie więcej to błagam o kontakt. Z góry dzieki, pozdrawiam
~Lilian    15.07.2007 @23:01:06
To może ja się wypowiem, bo jestem już jedną nogą na drugim roku konserwacji w Toruniu.
Chemii na maturze nie trzeba było zdawać. Ja miałam historię sztuki, a niektórzy to i geografię i się dostali Jeśli się dostajesz na te studia, to albo dlatego, że jesteś dobry, albo jesteś taki sobie i akurat masz trochę farta, bo się spodobałeś, albo wiadomo..... Ogólnie jedna wielka loteria.

Egzaminy w Toruniu to: najpierw przegląd teczki (20 prac). Po niej zazwyczaj zostaje jakieś 70 osób ze stu kilku (zwykle na początku jakieś 5 osób jest na miejsce). Potem masz półtora dnia egzaminu z malarstwa (w sesjach po 4 godziny) i półtora dnia z rysunku. Na malarstwie martwa natura, na rysunku postać (zazwyczaj to sudenci konserwacji, więc można sobie z modelami pogadać ). Musisz mieć minimum 80/100 pkt z praktyka , żeby przejsć do etapu w ktorym dolicza się maturę. Wtedy punkty z praktyka liczą ci razy 0.8 a z matury razy 0.2. Tak było jak ja zdawałam i w tym roku też.
Idąc na te studia musisz sie poważnie zastanowić nad tym, ktora to będzie uczelnia.Naprawdę konserwacja na tych uczelniach bardzo się różni, zwlaszcza ze w wawie chyba od razu masz specjalizację, a u nas pierwszy rok to takie 'badanie terenu'. Do Krakowa i Warszawy dużo trudniej się dostać, bo mają bardzo wysokie wymagania artystyczne albo... wiadomo Za to tam większą wagę przykladają do twojego osobistego rozwoju artystycznego, a mniejszą do rzemiosła i chemii, które w Toruniu mają b. ważne miejsce (dlatego podobno konserwacja w toruniu jest najlepsza ). Są też inne specjalizacje! I tylko w Toro jest specjalizacja papieru i skóry (dobra dla tych najbardziej cierpliwych i drobiazgowych osób )
A o do chemii...
Nie jest z nią tak źle, jak można przypuszczać. Większość z nas przyszła na te studia jako kompletne matoły chemiczne, ale jakoś dajemy radę. W drugim semestrze masz cwiczenia, na ktorych badasz właściwości substancji. Rzecz całkiem przyjemna i zabawna, zwlaszcza, jak nikt nic nie kapuje ^^ Ale idzie to zaliczyć, podobnie jak i egzamin na koniec roku. Ale nie będę klamać: za pierwszym razem zdaje zwykle jakieś 50%, tylko że możesz poprawiać i znowu poprawiać i znowu..... Pani profesor od chemii jest w porządku. Tak naprawdę jeszcze nikt z konserwacji nie wyleciał, a chemię rekordziści zdają i po 7 razy.

Na pierwszym roku masz np. technologie malarskie, gdzie zadaniem semestralnym jest wykonanie złoconego ornamentu na desce. rzecz cholernie upierdliwa, ale co cierpliwsze osoby potrafią zrobić cudeńka i daje to niezłą satysfakcję (zamierzam niedługo wrzucić na DA fotę swojej pracy, to zobaczysz sobie, jak to wygląda). W zasadzie poza tym i materiałoznawstem (takie śmieszne wyklady o pigmentach, foliach pozlotniczych etc. ) to jedyny przedmiot 'konserwatorski' na I roku. A poza tym rysunek, malarstwo, anatomia plastyczna, rzeźba... zreszta zobacz sobie na rozkład zajeć w latach na stronie www
Na drugim roku są już zajęcia z kopii malarstwa i rysunku dawnego a potem to już coraz więcej podobnych bajerów. Zwykle odbywa się to w małych pracowniach, gdzie ledwo się ludzie mieszczą. Powtarza się wszystko krok po kroku za prowadzącym, jakby od nowa uczyć się malować.

Przede wszystkim zaś trzeba przygotować się na ciężką fizyczną pracę. Na poczatku może tego się nie odczuwa tak bardzo, ale jak w drugim semestrze musisz szlifować zagruntowaną deskę na gładziutko i zajmuje ci to dobre cztery godziny (a z robisz to w cuchnącej piwnicy), to czujesz wszystkie swoje kości.
Ufff,............. ale się rozgadałam! Jak chcesz coś więcej wiedzieć, to pisz do mnie, najlepiej na gadu

Aaaa! może ja tu trochę narzekam, ale tak naprawdę to uwielbiam swoje studia ^^
ostatnio edytowane: 2007-07-15 23:19:31
_______
'I never doubted it: what's for you, will not pass you by'
(Moloko)
~isapell    18.01.2009 @15:40:21
ja tez jestem studentka konserwacji w toruniu..co prawda dopiero jestem na pierwszym roku ale ciesze sie ze wyladowalam wlasnie tu..według mnie konserwacja jest kierunkiem bardziej rzemieślniczym i naukowym a mniej artystycznym..dlatego wybralam torun a nie asp..jak ktos chce sobie pomalowac porysowac i rozwijac sie artystycznie radze poprostu malarstwo na asp ..i to tyle
zapraszamy na konserwe do toronto :D
_______
...zapraszam do mnie..
~kkyubb    18.01.2009 @15:58:06
wszystko jasne Toruń mi się spodobał
~dziadus    18.01.2009 @16:39:38
o, temat odgrzebany... :D
na konserwy się nie dostałam, ale dzięki temu tworzę sobie nowe rzeczy; tak jest mi dobrze
~karolciak28    05.06.2015 @21:33:53
hej Czy ktoś się orientuje na czym polega test z chemii na konserwacji w warszawie ? ktoś pisał i mógłby się wypowiedzieć ? nie wiem na co się nastawiać. :/
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt