Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

kierunek intermedia
Sztuka ogólnie  | 27.08.2007 @23:36:29

~sztafaz    27.08.2007 @23:36:29
Bardzo jestem ciekawy waszych opinii na temat tego kierunku, Pewne osoby z mojego otoczenia uważają go jako "klase ogólną" w negatywnym tego slowa znaczeniu. Może ktoś studiuje intermedia i podzielił by sie wrażeniami ?
ostatnio edytowane: 2007-08-27 23:41:01
_______
I zwinąłeś się w kłębek w kokonie nawyków w dławiącym rytuale codziennego życia.
I choć przyprawia cię on codzień o szaleństwo mozolnie wzniosłeś sza
~ToSemJa    28.08.2007 @15:20:07
co to wogole za kierunek i na czym polega ... jaki masz papier po jego skonczeniu?
_______
Zycie to nie bajka ... nie podrapie cie po jajkach! Chcesz coś robić? Rób to dobrze...
~Ewcyna    01.08.2008 @18:46:27
Ja również z chęcią dowiem się co nie co.
~camper87    01.08.2008 @19:02:31
Co to jest?
~AdrianaSzopinska    01.08.2008 @19:05:47
tak się chyba nazywa fotografia na ASP
~Ewcyna    01.08.2008 @21:12:51
http://www.asp.poznan.pl/w_multimedia.html

"Pracownia Działań Intermedialnych

Staramy się, by studenci Pracowni Działań Intermedialnych umiejętnie definiowali rozmaite relacje zachodzące współcześnie w otaczającej nas przestrzeni. Dzięki trafnemu opisowi takich relacji objawiają się nam niekiedy nowe znaczenia, rodzi się więc potrzeba tworzenia nowych znaków.
Program pracowni kładzie nacisk na możliwie najpełniejszą i najszerszą percepcję rzeczywistości. Chcemy jednocześnie odkrywać najbardziej podstawowe i pierwotne zasady, które rządzą naszym postrzeganiem świata. Stąd już niedaleka droga do najistotniejszego z poszukiwań: do poszukiwania początków.
Pozwalamy studentom na pracę w każdym medium. Namawiamy ich także do sytuowania przekazu między rozmaitymi mediami. Jednocześnie jednak jesteśmy świadomi, że im więcej mediów mamy do dyspozycji, tym łatwiej poddać pod wątpliwość pojęcia w owych mediach wyrażane. Takie jest niebezpieczeństwo bezustannego tworzenia obrazów i kopii, które w końcu zapominają o oryginale. "

Moja refleksja? "Baaaardzo konkretny i treściwy" tekst : /
ostatnio edytowane: 2008-08-01 21:13:42
~jhalik    01.08.2008 @21:36:44
podobno do początków to po grzybach można wrócić
~Ewcyna    06.08.2008 @10:28:25
Naprawde nikt nie studiuje tego kierunku?
~JQb    06.08.2008 @10:34:22
ja chciałem zdawać na to do Kraka
powiem tak kierunek znajduje się na wydziale rzeźby zajmuje się działaniami multimedialnymi(wideoart i takie tam), instalacjami i działaniami performerskimi
~zdoonek    06.08.2008 @10:36:24
jhalik hahaha ;>
~cichyrapgdz    06.08.2008 @10:48:18
JQB dobrze pisze.... moja kobieta ma znajomego na pierwszym roku w posen na asp na tym wlansie kierunku.. i kolo BARDZO sobie chwali ten kierunek
_______
spij i snij ... o czasach lepszych niz te ....
---> http://someart.wordpress.com/ <---
+Kubek    06.08.2008 @11:09:32
z tego opisu to mało perspektywiczny kierunek.
coś jak malarstwo albo archeologia. fajnie się toto studiuje, tylko co potem?
~artmajster    06.08.2008 @11:26:11
Coś mi się kiedys obiło na ten temat, że uczą tam flasha, 3d, fotomanipulacj montażu video, itd,
egzamin w krk, to miedzy innymi obsługa fotoszopa na maku.
ostatnio edytowane: 2008-08-06 11:28:41
*Grzeczny    06.08.2008 @11:37:25
Mam kumpla, który to studiuje w Gdańsku..., ale na szczęście przeszedł do tej pracowni dopiero na trzecim roku, wcześniej będąc na grafice i malarstwie...
...
I to polecam całym serduchem...

Czemu tak? Ano, ta pracownia, i tekst powyżej zresztą też - bazują na tym, że ADEPCI... mają szukać początków, podważać ustalone znaczenia, lub szukać dla nich nowych form zapisu, ano, O.K., ale jakim cudem mają to zrobić ludzie, którzy jeszcze niewiele wiedzą, nie doświadczyli tego co było po... początku..., a i początki są dla nich znane tylko w tzw., "ogólnym zarysie"...

Myślę, że zawsze lepiej - za przykładem choćby wszelkich ważniejszych reformatorów i rewolucjonistów w sztuce XIX i XX wieku, najpierw posiąść
pewiem zakres umiejętności tradycyjnych, pewną ogładę w mediach takich jak malarstwo, grafika, rysunek anatomiczny, rzeźba, a do tego też przecież obecne podstawy projektowania i działania - w innych, nowszych mediach,
liznąć wiedzy o historii sztuki..., a dopiero wybierając pracownię nazwijmy to, mistrzowską..., wybrać co nam pasuje..., mniejsze ryzyko pomyłki i obudzenia się z ręką w nocniku... (podstawy nadganiać po latach działań w video i performance, a je mieć i ewentualnie zmienić medium, to ogrooomnaaaa
różnica)...

~Ukasiu    06.08.2008 @11:39:38
Kubek poznałem archeologów z prawdziwego zdarzenia, uwierz mi, że sam zazdrościłbyś takiej ,,pracy" ...
co do kierunku jest hmm bezkierunkowy, wydawałoby się, że daje możliwość znalezienia sie w każdym podobnym temacie ale wdaje mi się, że z założenia to jest jakaś socjologia medialna :/
może działać jako cenzura na media lub jako wielkie gumowe ucho.
dorobiłem im ideologie mogę zostać prof.
_______
+Kubek    06.08.2008 @12:08:21
Ukasiu, ja znam takich po archeologii co pracują na kasie w Tesco i z doświadczenia wiem że jest to częstsze zjawisko niż rodzimy indiana jones na wojażach.

a co do samego systemu kształcenia na ASP i pracowni tzw "mistrzowskich"... coż.... polecam artykuł w archiwalnym numerze 2 3D nt tego jak wygląda edukacja graficzno-artystyczna na zachodzie a jak u nas

przed wyborem studiów trzeba sobie postawić pytanie czy chce się być tzw "artystą" czy zarabiać pieniądze robiąc przy okazji to co się lubi.
ostatnio edytowane: 2008-08-06 12:13:30
_______
http://craftysantiago.com
~ajakinieistnieje    20.08.2008 @10:38:37
Mnie przyjęto na ten kierunek więc mogę podzielic się swoją nie-wiedzą. Otóz chcę abyście wiedzieli, że ten kierunek nie przygowotuje do żadnego konkretnego zawodu, masz po nich tylko papier licencjat lub mgr. ale nie spodziweajcie sie ze bedziecie zajmowac sie tam sama rafika i animacja to jest jeden zlepek, ucza tak tak: socjologi, performancu, obslugi video, aparatu foto, podstawy animacji, jednym slowem to jest kierunek dla tych ktorzy beda sie tym zajmowac w zyciu; na swoja modle profesorowie przygotowuja przyszlych performerow, czy osob ktorzy sami beda kontunuowac "droge artystyczna" ; p np. taki malarzyn a jak sobie siedzi i maluje to ktos z papierem po intermediach moze wlsne projekty przygotowywac. szanse na zawod? tak jak po niektoryc kierunkach na asp - musisz po prostu gdzies sie wkrecic , jednak przewaznie to samemu trzeba zorganizowac sobie warsztat pracy, nie liczac ze ta i ta firma cie przyjmie - nie masz po tym kierunku takich mozliwosci. ja widze takie drogi - stajsz sie performerem roisz instalacje jak akcjonisci wiedenscy czy fluksus, siedzisz przez te lata twierdzisz ze zmarnowales/as je, zaczynasz studia na drugim kierunku lub po skonczeniu intermediow probujesz dostac sie gdzie indziej. przemyslcie to uwaznie, ku przestrodze dla tych krurzy maja romnyczna wizje grafika czy animatora. albo chcesz byc w zyciu tzw "artystą" , poswiecic sie temu, na wlasna reke, albo sobie daruj
ostatnio edytowane: 2008-08-20 10:40:20
~nyahbinghi    20.08.2008 @10:57:48
+Kubek -> jaki to jest numer? chętnie bym przeczytała

intermedia wydaja mi się trochę wydumanym kierunkiem ;P
_______
~herbiehancockkrk    12.08.2015 @10:42:10
Witajcie!

Sacrum Profanum – jeden z największych europejskich festiwali poświęconych muzyce współczesnej ogłasza konkurs na przygotowanie 30-sekundowego spotu z animacją inspirowaną oprawą graficzną tegorocznej edycji. Do wygrania są karnety na festiwalowe koncerty oraz możliwość zaprezentowania swojej pracy w kanałach promocyjnych wydarzenia oraz przed międzynarodową publicznością w Centrum Kongresowym ICE Kraków podczas każdego z 7 dni festiwalu. Wszelkie szczegóły i regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Sacrum Profanum. Zapraszam do udziału i życzę powodzenia!

http://sacrumprofanum.com/pl/4/0/771/stworz-festiwalowy-spot-i-wygraj-karnety-na-sacrum-profanum
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt