Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Sitodruk - pytanie o sklepy/hurtownie
DTP  | 28.10.2008 @15:01:33

~Kreegen    28.10.2008 @15:01:33
Witam.

Ostatnio z kapelką zastanawialiśmy się nad zrobieniem sobie jakichś wypasionych koszulek z własnym logiem ( ). Niestety z tego co na google udało mi się znaleźć to najtaniej jedna sztuka kosztowałą by ok 15 zł, tak więc uznałem że może się sam za to wezmę.

Teraz pytanie do Was: czy ma ktoś doświadczenie w sitodruku? Trochę na ten temat poczytałem i podowiadaywałem się z różnych forów, natomiast nigdzie nie mogłem znaleźć konkretnej firmy która zajmuje się sprzedarzą sprzętu, farb i emulsji światłoczułej. Zna ktoś może takie firmy? Najlepiej z okolic Wrocławia
_______
Tutoriale do Photoshop i fotografii: http://infoto.tv
Best jewelry retouching services you can find http://jewelryretouching.com
'Jormungund    28.10.2008 @15:04:08
Sprzętu? Chcesz sobie prasę kupić?
Sito jest do druku w dużym nakładzie, nikt Wam nie zrobi kilku sztuk.
15zł to dużo? Musisz wziąć pod uwagę, że 10zł to prawdopodobnie koszt samej koszulki, kupowanej detalicznie.
~Kreegen    28.10.2008 @15:15:19
Prasę do sitodruku? A po co? Potrzebuję kupić siatkę i emulsję. Sitodruk nie potrzebuje prasy. No chyba żeby druk transferowy robić, ale można też drukować prosto na materiale, a co za tym idzie można to robić bez problemu większego w warunkach domowych.
_______
~wezyr512    28.10.2008 @16:19:37
Podobno do domowych sitodrukow jest jakas emulsja swiatloczula w spray'u - POSITIV 20. Ponoc sam m2 sita jest drogi mysle ze 15zl to dobra cena.
~chmurensowa    28.10.2008 @16:31:06
http://www.sico.pl

Chemia,siatka i farby to spory wydatek (kilkaset złotych). Stół porządny i rakiel też by się przydał, bo w warunkach domowych pewnie ręcznie będziesz odbijał. Ja bym zdecydowała się na te koszulki za 15 zł. Powodzenia.
ostatnio edytowane: 2008-10-28 16:38:29
~pancynik    28.10.2008 @16:37:54
źle myślisz Kreegen.
potrzebujesz - ramę, na nią siatkę o odpowiedniej liniaturze i grubości nici (i tu pewnie pojawią się u Ciebie schody, aby dobrać parametry odpowiednie do danego wzoru), emulsję, rynnę do jej nakładania, stykówkę oraz lampę do naświetlania sita, gumę raklową uchwyt, farby (też jest kilka rodzajów o różnych właściwościach). No i do tego stół.
Z resztą próbuj, dobrej zabawy :P

15 zł to zajebiście dobra cena za jedną sztukę.
ostatnio edytowane: 2008-10-28 16:50:40
~Kreegen    28.10.2008 @17:56:45
No tak, tylko że jest to cena w przypadku zamówienia 100 sztuk, czyli wychodzi 1500 zł A przy takiej cenie chyba warto się pokusić o własny sprzęt.

Matryce i lampy do naświetlenia to nie problem, zajmuję się zdjęciami w gumie więc posiadam i to i to. Co do doboru sita do wzoru to też nie będzie problemem. Wzór jest bardzo mało skomplikowany i ma bardzo mało szczegółów (już nie mówiąc o cieńkich liniach jakichś). Do tego potrzebuję tylko jednego, białego koloru, a z tego co się orientuję to farby są dość wydajne.

Tak swoją drogą, słyszałem też że na siatkę można przykleić wzór wycięty na plotterze z jakiejś folii. Wtedy nie jest potrzebna emulsja. Miał ktoś do czynienia z taką metodą?

W tym ostatnim przypadku jedyne czego bym potrzebował to sito, ramę, rakiel i farbę, a to chyba i tak niewielki koszt w porównaniu do 1500 zł Szczególnie że zwykłe tshirty o niezłęj gramaturze, w hurcie kosztyją po ok 5-6 zł za sztukę.
_______
~eev    28.10.2008 @18:26:37
Owszem, zamiast wycinac klisze mozna ja wydrukowac ploterem na przezroczystej folii, ale emulsja tak czy inaczej jest potrzebna. Druk na ploterze/wycinana klisza to po prostu dwa rozne sposoby na zakrycie odpowiedniego kawalka sita, a sito musi byc pokryte emulsja w kazdym przypadku. Ploter jest przydatny zwlasza gdy wzor jest z jakimis gradientami (ciezko to robic recznie wycinajac kropeczki rastra z czarnej folii). No i ze swieceniem lampami to tez nie takie proste, bo musisz wiedziec jaki czas ma swiatlo padac na emulsje. Jak za dlugo to potem ciezko emulsje zmyc i druk wyjdzie "dziurawy". Myjka cisnieniowa polecana.
ostatnio edytowane: 2008-10-28 18:29:05
_______
mochrome floors, monochrome walls, only abscence near me, nothing but silence around me
~Triptiq    28.10.2008 @18:51:14
jak sobie poszukasz i podliczysz to niewiem czy wyjdzie ci taniej kupujac wlasny sprzet, chyba ze dojdziesz do takiej wprawy i potem sam bedziesz sprzedawał koszulki bo napewno nie oplasa sie w domu robic drukarni
ja kiedys zamawialem 30 koszulek sitem i za jedna wyszlo pok 25-30 zł, ( w wawie) ale jak chcesz to montuj sam w domu...
powodzenia zycze...
_______
'TriptiQ' eksperiMENTAL structure
~zapachCzerwieni    28.10.2008 @18:55:26
_______
I paint white the stains on the floor
~sicopath    28.10.2008 @19:21:49
Jeśli chcesz zrobić 10 koszulek to się nie opłąca pomyślałbym raczej o naprasowaniu folii na koszulki i tyle. Jeśli chcesz się pobawić sitem dłużej to spoko możesz startować

Policz dobrze czy ci się to opłaca, sama chemia to spore koszty (puszka emulsji 80 ziko). Zestaw do koszulek domowej roboty od biedy da się kupić za w miarę sensowne pieniądze w tysiaku się zamkniesz. Ale raczej nie oczekuj jakichś super efektów i przygotuj się na to że zanim coś ci wyjdzie to spieprzysz sporo koszulek i zmarnujesz sporo emulsji.
W każdym razie zabawa fajna
_______
%%[ Warning, this RIP is not running a PSE FrameWork ]%%
~liquor    29.10.2008 @08:58:53
właściwie wszystko praktycznie powiedział ~chmurensowa i ~pancynik. ja dopowiem tylko, ze prasa (albo tunel) faktycznie się przyda jeśli będzie to plastizol, ciemne kolory. a komponenty kupisz w K+L choćby. Tylko pamiętaj, że zawsze jest ale...wiele półfabrykatów kupujesz na litry, kilogramy, metry bo to w końcu hurtownie a nie sklepik na rogu.

Podsumowując odpuść własną produkcję, wez flex lub inne ustrojstwo a jak sito koniecznie to u jakiegoś pana zenka w garażu a takich gdzieś we wrocku napewno znajdziesz.
~chokebore    29.10.2008 @09:06:57
hahahahno to powodzenia w kosztach
_______
"Jest to dziwnym zjawiskiem, że ludzie tracą zdrowy rozsądek i rozum proporcjonalnie do liczby, w jakiej obradują" (Ludwik Peroy)
~deejot    18.11.2008 @12:31:42
pomogę we wszystkim co wiem o sitodruku pisać!!!!!
~Eswemenasja    21.07.2011 @08:16:26
Szukam nietoksycznego fotouczulacza, żeby zastąpić dwuchromian potasu.
~samerubi    05.11.2011 @20:49:22
Najlepiej znajc u siebie w miescie zakład ktory zajmuje sie naswietlaniem siatek i poprostu mi to zlecaj bo oni to zrobia profesjonalnie a ty nie bedziesz sie w tym brudzil i marnowal czasu bo tak jest w tym przygotowywaniu.Zrobisz pare koszulek i znowu dajesz do to firmy i oni ci czyszcza siatke i mozesz znowu naswietlic jakis projekt.koszt przygotowania matryce bedzie kosztowac ok 80zl z drukiem projektu ,zagruntowaniem i naswietleniem.masz matryce gotowa i mozesz trzaskac ile chcesz koszulek czy bluz i polecam farby plastizolowe ,ktore mozna utwardzic opalarką
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt