Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Japonia - Tradycje, sztuka i życie.
Grupa otwarta

o grupie
Nasza grupa zrzesza wszystkich fanatyków Japońskiej sztuki, języka oraz tradycji jak i wszystkim co z nią związane.

Japonia ( Nihon lub Nippon Nihon-koku lub Nippon-kokuposłuchaj po japońsku *) państwo wyspiarskie leżące w Azji Wschodniej na Pacyfiku. Morze Japońskie oddziela kraj od kontynentu azjatyckiego. Archipelag_Japoński rozciąga się od Wysp Nansei na południu do Hokkaido na północy i składa się z ok. 4 000 wysp. Największe z nich to: Honsiu, Hokkaido, Kiusiu i Sikoku.

Wyspiarskie położenie Kraju Wschodzącego Słońca i związane z tym geograficzne odseparowanie w zasadniczy sposób determinowało trwającą przez stulecia izolację kulturową, zakończoną w połowie XIX wieku. To za jej przyczyną Japończycy są dziś społeczeństwem jednolitym pod względem narodowościowym, językowym, jak również wyznaniowym i kulturowym. (wikipedia)

właściciel

Nauka języka
29.10.2007 @11:22:35

1 2 3 Następna strona
~KingArchon    29.10.2007 @11:22:35
Ktoś się uczy japońskiego? Jak tak to chętnie posłycham z kąd wziął materiały i czy nie wrzuciłem pieniędzy w błoto kuując kurs korespondencyjny!
~KsiezycowaPanna    29.10.2007 @19:08:54
Ja się uczę :D
_______
Koniec jest blisko!
~RyuAngel    30.10.2007 @09:59:28
Ja się uczyłam prywatnie u kobitki, która mieszkała z Nihon, teraz niestety jestem poza miastem, się wie - studia, i zamierzam robić gruntowną powtórkę. Dostawałam kserówki z "Praktycznego kursu gramatyki języka japońskiego" wydawnictwa UAM i teraz zamierzam się z niego właśnie uczyć. Tylko ostrzegam: żeby z tego korzystać trzeba znać hiraganę, bo wszystkie ćwiczenia są w tych znakach pisane. Z kursu korespondencyjnego nie korzystałam, chociaż ze dwa w necie znalazłam. Wydaje mi się, że jednak dobrze uczuć się z kimś, bo ćwiczysz wymowę i słuchanie. Życzę powodzenia i przyjemności z nauki japońskiego
_______
"nawet pył drobny
szczęśliwą jest wróżbą
początku rzeczy"
~KsiezycowaPanna    30.10.2007 @19:25:54
Z racji mojego miejsca zamieszkania mogę ( i uczęszczam ) na kurs. 540 zł za semestr. podręcznika jako takiego "prawdziwego" nie mamy - wszystko to kserówki. Nie pamiętam tytułu... W każdym razie książki są bardzo drogie - "japaneese fot busy people" ( przez pewien czas miałam przyjemność uczyś się z niego - fajny jest! ) kosztuje od ponad 100 zł wzwyż ( zależnie od poziomu ).
Nie jestem pewna co do kursów korespondencyjnych - z japońskiem, jak z każdym innym językiem trzeba się osłuchać. Chyba, że dostawać będziesz też nagrania... Ile zapłaciłeś za kurs?
ostatnio edytowane: 2007-10-30 19:31:20
_______
Koniec jest blisko!
~RyuAngel    30.10.2007 @20:09:25
KsiezycowaPanno - owszem, książki często są drogie. Ja spotkałam się z jedną z płytą CD (taka żółta), która kosztowała 60zł, a ta moja była za 30zł... Myślę, że dla kogoś, kto strasznie chce się nauczyć języka to nie tak dużo Ale przyznaję, że języka lepiej uczyć się "na żywo", ćwiczysz wtedy wymowę, rozumienie ze słuchu i szybkie "kumanie" o co chodzi
Życzę powodzenia w nauce założycielowi wątku
_______
"nawet pył drobny
szczęśliwą jest wróżbą
początku rzeczy"
~KingArchon    31.10.2007 @07:43:28
Ja płace 59 zł co miesiąc za jeden pakiet lekcyjny (każdy po dwie lekcje) i do tego mam dodatek internetowy osobistego nauczyciela (na telefon) i płytki z wymową itp. z tej strony: http://www.japonski.eskk.pl. Osobiście polecam kurs bo jest dobrze opracowany!
~gnatkowa    01.11.2007 @16:38:07
ja się uczę dla własnej przyjemności. gdy oglądam jakąs dramę rozumiem mniej więcej co mówią nie czytając napisów. ale to baaardzo mniej więcej xD
~camper87    02.11.2007 @10:44:23
Ja bym bardzo chciał się nauczyć
~fabik    11.11.2007 @18:53:48
Ja polecam stronę http://www.japonka.pl Fajne ćwiczenia na opanowanie hiragany i katakany. Dużo lekcji i obszerne forum.
~alita    15.11.2007 @10:18:55
Ja również polecam tą samą stronę co fabik. Również myślałam o jakimś kursie, ale taki z eskk nie wchodzi w gre. Ważny jest kurs na żywo, za który zapłaci się podobną lub ciut wyższą cenę, a efek jest na pewno lepszy.
Osobiście szukam książek do nauki języka japońskiego w księgarniach, nie na aukcjach internetowych, bo jestem osobą, która musi sobie taką książkę przejrzeć, a ważne jest dla mnie co owa książka zawiera. Obecnie uczę się języka z rozmówek i minisłowniczka wyd PWN. I szukam pożądnego podręcznika.
~megami    19.11.2007 @16:56:50
Chcę iść na japonistykę, ale niestety strasznie trudno się dostać.
~thymotka    23.11.2007 @13:38:21
http://www.japonka.pl/ ta strona jest swietna
_______
głupia kiełbasa
~observer    28.11.2007 @11:17:01
w Toruniu na UMK od kilku lat odbywa sie bezpłatny kurs języka i kultury Japonii [polecam zajęcia z prof. Stefańskim]...w przyszłym roku ma zacząć działać japonistyka jak kierunek
~SpiderTemplarius    28.11.2007 @12:25:08
Wcześniej obijałem się po internecie na różnych stronach, jednak to nie jest konkretna nauka, przynajmniej nie dla mnie. Ostatnio udało mi się pożyczyć od kumpla świetną książkę, którą stopniowo przetrawiam:D
_______
Run! Break down the Sky, destroy fake Angels and hide in the Shadow.
Unslave your Powers... let them steal and burn warped Minds and Souls...
~Urlike    15.12.2007 @16:49:13
Hej, ja się uczę Zaczęłam w tym roku przez oglądanie anime. Wiem, że przez anime nie da się nauczyć języka. Ja zapamiętywałam słowa, co sprawiało mi wielką satysfakcję. Po jakimś czasie chciałam więcej, więc zaczęłam się uczyć ze strony japonka.pl Od września korzystam z podręcznika Naoyi Fujity Nauka idzie mi gładko, co mnie cieszy Lubię mówić po japońsku, ale moi znajomi tego cie cierpią, więc staram się ich nie denerwować Ale satysfakcja jest. Jestem chyba jedną osobą (albo jedną z niewielu) w całym gimnazjum, która zna choć odrobinkę taki orientalny język
~KingArchon    22.12.2007 @10:43:51
no to widze że jest pare osób uczących sie japońskiego...
ale nie chce mi sie wierzyć że tylko tyle
~bluemanga    22.12.2007 @16:34:08
ja się uczę japońskiego w ten sam sposób co ~KingArchon, naprawdę polecam ten kurs, wszystko jest jasno i przejrzyście wytłumaczone, jednak najgorszy problem jest z zapamiętaniem znaków ideograficznych (przynajmniej ja mam taki problem xD) nauka języka japońskiego na pewno nie jest dla leniwych i trzeba się porządnie zastanowić czy naprawdę chce się iść w tym kierunku
~KingArchon    25.12.2007 @21:20:41
no racja... ale chcieć to móc
~Caroll88    30.12.2007 @22:58:20
Kursy kursami, ale wydaje mi sie że w tym wypadku najlepsza będzie szkoła - (wstyd sie przyznać) w tym roku niestety zrezygnowałam ze studiów tegoż języka na rzecz innego kierunku, ale marzy mi sie żeby jednak zacząć te studia. Wbrew pozorom nie tak trudno sie dostać, moje papiery w tym roku pojechały do Poznania i tam też zostały pozytywnie rozpatrzone, gdzie nie miałam żadnego przygotowania wcześniej. Ktoś studiuje? Z tego co wiem w Polsce tylko w trzech (?) miejscach uczą japońskiego.
~adrienne    02.01.2008 @18:55:35
Eh, niestety tylko na 3 uczelniach można studiować japonistykę: Poznań, Kraków i Warszawa. Ale albo ktoś tu wspominał albo gdzieś czytałam, że mają otworzyć wydział studiów publicznych Japonistyki w Toruniu...
~Urlike    09.01.2008 @15:24:31
Tak, o Toruniu również słyszałam
~Cathan21    10.01.2008 @11:17:22
Ohayo gozaimasu!!! Observer czy aby na pewno w tym roku ma powstac Japonistyka?? Wiem,ze byly z tym nie lada problemy. Ja uczylam sie swego czasu u Kaczanowskiego, hmm nie bede komentowac jego nauk. Ale prof. Stefanski to zyla zlota, choc to juz starszy facet, potrafi wzbudzic zainteresowanie Jesli chodzi o ksiazki, dobre ksiazki dostac bardzo trudno...w slownikach jest bardzo duzo bledow, a nie chcemy sie niepotrzebnie narazac nihonjin hehehe...juz pare razy mi sie zdarzylo, wiec coz... Ale,
Slownik Japonsko-Polski wyd.wiedza powszechna<nie polecam, no moze dla grubo poczatkujacych>
Slownik znakow Japonskich-Boguslaw Nowak wyd.wiedza powszechna <porazka, moj sensei w ogole nie poleca tej ksiazki:/>
eto, dalej nie pamietam, moze cos mi sie przypomni
JIA MATTA
ostatnio edytowane: 2008-01-10 11:18:30
-ShakeKakao    16.01.2008 @17:08:41
ja chce się dostać na japonistykę, ale słyszałam, że wszędzie jest wykładana po angielsku :/
~Cathan21    17.01.2008 @12:31:32
Ohayo!!! Shakekakao...slonce kto Ci to powiedzial? Oczywiscie, trudno jest sie dostac na Japonistyke...Musisz byc naprawde wszechstronnie uzdolniona...od historii Japonii po juz sama nie wiem, tyle nowych rzeczy sie pojawilo @.@ Zapoznaj sie z uczelnia w Pozaniu, to miasto polecam <choc uwazaj, ortodoksyjny to wydzial- toksycznie oczywiscie> Na wstepie zdajesz egzaminy, wybierasz sobie jezyk jak Mandarynski, Koreanski itd. Wiadomo, ze jesli Twoim wykladowca jest Japonka czy Japonczyk, bedzie rozmawial w jezyku Japonskim <badz kalecznym angielskim-bogowie zmilucie sie:D> Takze, zycze wytrwalosci...gambatte!!!
POZDRAWIAM
~KingArchon    18.01.2008 @09:03:45
Shakekakao... na japonistyke to chyba dla Ciebie jeszcze za wcześnie.
A za kilka lat napewno otworzy sie ten kierunek na innych uczelniach.
1 2 3 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt