Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Japonia - Tradycje, sztuka i życie.
Grupa otwarta

o grupie
Nasza grupa zrzesza wszystkich fanatyków Japońskiej sztuki, języka oraz tradycji jak i wszystkim co z nią związane.

Japonia ( Nihon lub Nippon Nihon-koku lub Nippon-kokuposłuchaj po japońsku *) państwo wyspiarskie leżące w Azji Wschodniej na Pacyfiku. Morze Japońskie oddziela kraj od kontynentu azjatyckiego. Archipelag_Japoński rozciąga się od Wysp Nansei na południu do Hokkaido na północy i składa się z ok. 4 000 wysp. Największe z nich to: Honsiu, Hokkaido, Kiusiu i Sikoku.

Wyspiarskie położenie Kraju Wschodzącego Słońca i związane z tym geograficzne odseparowanie w zasadniczy sposób determinowało trwającą przez stulecia izolację kulturową, zakończoną w połowie XIX wieku. To za jej przyczyną Japończycy są dziś społeczeństwem jednolitym pod względem narodowościowym, językowym, jak również wyznaniowym i kulturowym. (wikipedia)

właściciel

Co Was przyciąga do Japonii?
09.11.2007 @11:13:02

1 2 Następna strona
~RyuAngel    09.11.2007 @11:13:02
No właśnie. Stworzono grupę o tematyce japońskiej, ale co Nas tak naprawdę w Japonii ciągnie? Mnie dla przykładu ulubione Kendo i historia Nipponionu, zwłaszcza średniowiecze: samuraje, miecze < > naginaty, ninja, świat gejsz... Podejście do honoru i obowiązku. No i literatura dotycząca Japonii.
_______
"nawet pył drobny
szczęśliwą jest wróżbą
początku rzeczy"
~KingArchon    12.11.2007 @12:25:23
Mnie przyciąga wszystko. Technologia, historia, język, prawo, obyczaje, anime, ich pomysły itd.
Ale najbardziej ich zamiłowanie do robotyki i komputerów.
~alita    15.11.2007 @10:24:12
Mnie Japonia sama w sobie, odmienna kultura. Choć ostatnio coraz więcej czytam o tej "Złej Japoni" o snobach, idealistach i o tych "my japończycy". Chyba wiecie co mam na myśli. Zastanawiam się czy w razie możliwości wyjeżdzać tam na dłużej...
~jjxenon    15.11.2007 @18:55:37
Japonia ! kraj legenda ^^ . To z tamtąd przyszła fala zwana mangą i anime która podbiła zachodnie rynki zarówno rysunku jak i filmów animowanych . Fala która dotarła nawet do naszego małego pięknego kraju , pustosząc wszystkie nasze wyobrażenia na temat amerykańskiej pięknej komiksowej kreski i innych filmów które oglądaliśmy z zapartym tchem będąc dziećmi ^^ . Prawda jest taka że animacja z kraju Kwitnącej Wiśni jest lata świetlne do przodu za produkcjami z zachodu ^^ ( dla mnie takim łomotem w twarz była swego czasu seria Sailor Moon ^^ która deklasowała swoim wyglądem i animacją całe dotychczasowe filmy " dla dzieci " z mojej młodości . Już tam można bylo zauważyć motywy związane z uczuciami i pierwszymi miłościami tytułowych Sailorek . Tak , tak Japończycy są mistrzami jeśli chodzi o manipulowanie ludzką psychiką ^^. Potem były inne tytuły , bardziej dorosłe , z ładniejszą kreską i większym oddziaływaniem na fanów Japońskich dużych oczu . Ale Japonia to nie tylko "Piękna Manga " , to też najbardziej rozwinięty technologicznie kraj na świecie ^^ . Komputeryzacja i elektronika jest tam na porządku dziennym^^ jeszcze na dodatek z równie wspaniałą kulturą ^^ . No właśnie KULTURA ! i to przez duże K ! . Wystarczy pójść do byle jakiego sklepu , nie daj Boże SUPERMARKETU i jest się w innym świecie miłych i bardzo otwartych ludzi ^^ . Bardzo miłych dodajmy . No ale Polsce daleko do tego O-o . Ale nie chciałbym tam mieszkać na stałe ^^ .......czego ? hmmm................
ostatnio edytowane: 2007-11-16 10:35:57
_______
DIGART TO POLE BITWY , A MY JESTEŚMY JEGO ŻOŁNIERZAMI SZTUKI
~XwihteXangelX    16.11.2007 @19:29:14
mnie jak narazie pociaga to że "stworzyli" M&A
ale też to że chociaż technologia poszła u nich tak naprzód a oni nadal są tacy tradycyjni i wierni swoim ideałom i poglądom
zawsze się zbieram żeby poszukać jakichś ciekawych informacji o Japoni ale zawsze "brakuje czasu" może znacie jakieś stronki gdzię mogłabym coś poczytac?? :P
_______
-Shojo    17.11.2007 @13:27:27
jjxenon tak pięknie sie wypowiedział... mmmmm...:p
co mnie ciągnie do tej kultury... manga i anime jest oczywiście na pierwszym miejscu! gry, np Resident Evil, ffx... mistrzostwo... samuraje, ninja... i te piękne miasteczka w łonie natury... jak np z filmu "Ostatni Samuraj", mogłabym go oglądać dniami i nocami:p
~gnatkowa    17.11.2007 @23:02:33
mnie rowniez wszystko. oni są po prostu inni,

Jak kiedyś będę pracować, to sobie zarobię na bilet
~Shirall    18.11.2007 @23:11:01
"dawna" Japonia mnie przyciąga....Gejsze..samuraje

prócz tego...manga, anime..drzewa kwitnącej wiśni:D
ostatnio edytowane: 2007-11-18 23:11:12
_______
In the eye of the storm...
You can see the lonely dove!
~RyuAngel    19.11.2007 @19:00:25
~XwihteXangelX -
http://japan-page.republika.pl/index.html
http://www.konnichiwa.pl/
Jedne z ciekawszych, do poczytania w czasie nudy
_______
"nawet pył drobny
szczęśliwą jest wróżbą
początku rzeczy"
~jjxenon    19.11.2007 @22:48:33
Co mnie jeszcze przyciąga do Japonii ....hmm niech pomyślę : PRECYZJA we wszystkim co tworzą ! . Od skomplikowanych pod względem szczegółowości designów mechów ^^ ( występujących w anime ^^ ) po przepiękne modele zwane GARAGE KIT ^^ . Kto widział oryginalnego garage kita jakiejś postaci z anime , ten wie o czym mówię . A kto nie widział niech zobaczy sobie tego linka - http://somewrinkles.blogspot.com/search/label/Concept%20Art . Z góry uprzedzam , patrzenie na co niektóre garage kity grozi rozdziawieniem koparki i chęcią posiadania ^^ . Np : ta mangowa WITCHBLADE ^^ - http://somewrinkles.blogspot.com/2006/10/masane-amaha-witchblade-figure-from.html
ostatnio edytowane: 2007-11-19 22:52:29
_______
DIGART TO POLE BITWY , A MY JESTEŚMY JEGO ŻOŁNIERZAMI SZTUKI
~XwihteXangelX    21.11.2007 @22:38:22
~RyuAngel Dzięki wielkie jak znajde czas to na pewno poczytam

Japonia to wszystko co piekne :D
Po liceum ide na Japonistyke XD razem z siostra XD no ciekawe czy po liceum też bede jeszcze chciała jeszcze dużo czasu przede mną
ale wątpie :P
fascynuje się Japonią praktycznie od... od... 4 lub 5 klasy podstawówki (czyli jakieś 5 lat XD) jest poprostu suuperr :3
_______
~arsenic    25.11.2007 @11:29:33
Przyciąga mnie każdy stan myśli japońskiej od zarania dziejów po dzień dzisiejszy. Mono no aware, poezja waka, japoński impresjonizm, ukiyo-e, to, że tak często zdarza mi się pomyśleć: "jej, jacy oni są porąbani". : ) Uwielbiam japońskie spojrzenie na architekturę, aleje miłorzębów, górskie lasy modrzewi, które zielenią się żarłocznie w mgłach majowych ulew. Ten naród goreje pasją, bólem, przemijaniem, wzruszeniem, pewną dozą szaleństwa w piękności.
_______
prattle, prattle...
~daniaah    15.12.2007 @00:29:29
Mnie ten kraj poprostu intryguje. Uważam, że jest niesamowicie ciekawy. Tak samo jak i ludzie oraz ich obyczaje.

Fascynuje mnie też ich religia i podejście do życia związane z nią.
_______
Don't be shocked by the tone of my voice. It's the new weapon
~LeeMatsu    18.12.2007 @20:43:58
Mangą i Anime interesowałam się od zawsze, ale Japonią jako krajem od jakiś trzech lat, kiedy to w ręce wpadła mi książka "Mitologia Japonii" J.Tubielewicz. Od tamtego momentu Japonia przestała mi się tylko kojarzyć A&M. Zaczęłam żywo interesowąć się historią, mitologią, kulturą, językiem (sama ucze się japońskiego) no i oczywiście literaturą (książki Haruki Murakamiego po prostu połykam w całości i serdecznie polecam. Szczególnie "Kafka nad Morzem".)
Fascynujący kraj pełen kontrastów.
Mimo że jestem dopiero w trzeciej gimnazjum już stram się oglądać, czytać, słuchać o Japonii jak najwięcej, ponieważ w przyszłości chciałabym studiować japonistykę. Myślę o tym naprawdę poważnie i mam nadzieję, że mi się uda^^
_______
Lee się kłania...
~bubusu    26.12.2007 @01:43:56
za odmienność, pracoholizm, wizjonerstwo i za to, że są tak perwersyjni :D
-Anusan    28.12.2007 @23:20:42
Mnie przyciągło do Japonii z powodu oglądanych anime. Często były w nich widoczne wpływy kultury japońskiej, przez to ten kraj stał się dla mnie taką krainą marzeń gdzie te wszystkie magiczne stwory (widziane w anime), żyły. Tak patrzyłam na ten kraj jako dziecko, teraz widzę w nim tą wpaniałą i wciąż silną tradycję, długą i ciekawą historię państwa, dziwactwa Japończyków, ale nadal ten kraj ma dla mnie tą magię z moich dziecinnych lat :D
~Kaskaderka    24.02.2008 @13:11:51
Ach ! Japonia ! Strasznie chciałabym tam polecieć ... A najbardziej chyba dlatego, aby przejść sie ulica, po obu stronach mieć tą oryginalną architekturę. Tradycje i nowoczesność razem, choć wcale sobie nie przeszkadzają... ach... i mnóstwo ludzi z pięknymi skośnymi oczkami ;D
A moje zainteresowanie tym krajem zaczeło się od filmów akcji, cudowne karate
~jnb    13.03.2008 @10:11:10
Filozofia, kendo, kendo
~aniusqa93    28.03.2008 @15:08:20
Odmienność... Japonia to jakby inny świat, coś zupełnie nie poodobnego do naszej Europy... Oczywiście standartowo Manga i Anime, ale bardzo fascynująca jest "dawna" Japonia, ich kultura, zasady rządzące tamtym światem... Poprostu wszystko, ponieważ bardzo różni się choćby od naszego kraju i tego co nam znane, jest owiana nutką tajemnicy i to strasznie wciąga i ciekawi...
~mikiko    01.04.2008 @16:35:49
Chciałabym tam pojechać, to byłby raj dla mnie, bo tam jest tak dużo nowych technologi, wydaje mi się, że jest tam więcej tolerancji niż w Polsce.
~Ladzia13    28.04.2008 @18:26:20
All
_______
...
~Ladzia13    28.04.2008 @18:27:08
Gdybym miała pieniądze i dobrze znała Japoński lub chociaż lepiej niż teraz Angielski pojechałabym tam i może nawet została. :D
_______
...
~muszekpospolity2    08.05.2008 @17:20:02
istnie wszystko! JAPONIA JEST IDEALNA od kiedy zaczelam ogladac anime zainteresowalam sie krajem ktory jest tak genialny zeby wymyslic cos tak cudownego! a to ze moj tata jakies kilka miesiecy temu kupil mamie ksiazke o JAPNI jezcze bajdziej podkrecilo ta fascynacje. oczywiscie ksiazka nie lezala dlugo na szawce nocnej u mamy
~Bladson    19.05.2008 @21:37:44
Japonia nie jest taka idealna jakby sie wydawalo polecam Bezsennosc W Tokio Marcina Bruczkowskiego. Swoja droga genialna ksiazka : )

Mnie japonia zaczela krecic juz od najmlodszych lat zaczelo sie od anime takich jak kapitan tsubasa, gigi , Yataman potem kazalem sobie wypozyczac filmy karate no i tak to sie zaczelo. Aktualnie w japoni widze kolorowe miasta rodem ze snu, pyszne potrawy morskie, piekne kobiety (szkoda ze z depilacja u nich ciezko), mysle ze ciagnie mnie do japoni calkiem inny swiat i wspaniala kultura

A minusem na pewno jest dyscyplina, i ciezka praca, przumusowa nauka japonskiego, stresujacy tryb zycia,zakaz palenia w bardzo wielu miejscach (nawet na pasach dla przechodniow) , samo bycie Gajdzinem ma rowniez swoje minusy i plus, ale o tym nie chce mi sie pisac.

Raczej nie chcialbym tam mieszkac na stale.
~futago    22.05.2008 @23:54:33
w Japonii... Chyba najwspanialsza jest stara Kultura (przez duże K oczywiście) i historia kraju kwitnącej wiśni... Ale mnie najbardziej podoba się sposób, w jaki Kultura i tradycja Japonii połączona jest z nowoczesnością, komputeryzacją i postępem
Weźmy takie święto hanami- wszyscy idą podziwiać kwitnące kwiaty, nawet jeżeli są w garniakach, odświętnych ciuchach, czy w yukacie:D

I gejsze, i kodeks samurajów, i epoka meji, i szacunek do cesarza, i sposób traktowania drugiego człowieka, i ten melodyjny język, i odrobina szaleństwa w ubiorze, i marynarskie mundurki w szkołach, i pracowitość... ech, jest za co ich lubić
1 2 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt