Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Japonia - Tradycje, sztuka i życie.
Grupa otwarta

o grupie
Nasza grupa zrzesza wszystkich fanatyków Japońskiej sztuki, języka oraz tradycji jak i wszystkim co z nią związane.

Japonia ( Nihon lub Nippon Nihon-koku lub Nippon-kokuposłuchaj po japońsku *) państwo wyspiarskie leżące w Azji Wschodniej na Pacyfiku. Morze Japońskie oddziela kraj od kontynentu azjatyckiego. Archipelag_Japoński rozciąga się od Wysp Nansei na południu do Hokkaido na północy i składa się z ok. 4 000 wysp. Największe z nich to: Honsiu, Hokkaido, Kiusiu i Sikoku.

Wyspiarskie położenie Kraju Wschodzącego Słońca i związane z tym geograficzne odseparowanie w zasadniczy sposób determinowało trwającą przez stulecia izolację kulturową, zakończoną w połowie XIX wieku. To za jej przyczyną Japończycy są dziś społeczeństwem jednolitym pod względem narodowościowym, językowym, jak również wyznaniowym i kulturowym. (wikipedia)

właściciel

Opowieści rodu Otori
28.11.2007 @17:33:41

~RyuAngel    28.11.2007 @17:33:41
No właśnie, w zeszły czwartek była premiera czwartego tomu tej powieści - Krzyku czapli. Czy ktoś z Was jeszcze zaczytuje się w tej lekturze? :D
_______
"nawet pył drobny
szczęśliwą jest wróżbą
początku rzeczy"
~miodzio    29.11.2007 @23:01:50
Niestety ja osobiście nie spotkałem się z tym tytułem ale czytałem kilka pozycji ze zbiorów Murakami Haruki, a obecnie jestem w połowie książki Sakyo Komatsu - "Nihon-chinbotsu" ( "Zatonięcie Japonii" )...
ostatnio edytowane: 2007-11-29 23:02:33
~RyuAngel    30.11.2007 @11:33:31
Pierwsze część nosi tytuł "Po słowiczej podłodze" może to nieco rozjaśni Książka naprawdę wciąga, chociaż facetom często nie podchodzi, bo napisana jest przez kobietę Skończyłam czwarty tom i czekam na ostatni.. ale nie wiem kiedy wydadzą go...
_______
"nawet pył drobny
szczęśliwą jest wróżbą
początku rzeczy"
~miodzio    30.11.2007 @15:41:15
Hym, mam nadzieje ze znajdę te tytuły w miejskiej bibliotece, a jak nie to będę musiał Ci zaufać i kupić w księgarni A to czy daną książkę napisała kobieta czy mężczyzna nie jest dla mnie ważne, interesuje mnie jedynie jej treść =)
~RyuAngel    03.12.2007 @19:19:25
Mój kumpel kupił, przeczytał i uznał, że jest "babskie" bo jest dość rozbudowany wątek miłosny. Dlatego tak ostrożnie ją rekomenduję - nie chciałabym kogoś wpuścić w maliny Ale ja pochłonęłam pierwszą i drugą część, na trzecią czekałam z wypiekami na twarzy i łyknęłam raz-dwa, a jak dowiedziałam się, że ma wyjść czwarta to omal z krzesła nie spadłam, i jak się przyssałam, tak skończyłam piątego wieczornego posiedzenia
_______
"nawet pył drobny
szczęśliwą jest wróżbą
początku rzeczy"
~miodzio    03.12.2007 @19:58:41
Mi tam wątki miłosne nie przeszkadzają, czasami nawet urozmaicają powieść Tylko ze niestety biblioteka miejska ma dość skąpe zbiory z tego tematu, więc muszę sobie pod choinkę zażyczyć ów pozycję =)
~Kirzaste    24.01.2008 @23:52:15
Osobiście uwielbiam tę powieść i nie mogę się doczekać ostatniej części.
Co ciekawsze w czwartej części zmienia się nastawienie czytelnika do postaci.. hm.. a może tylko ja odniosłam takie wrażenie..?
~Avr    14.03.2008 @08:31:55
Czytałam "po słowiczej podłodze" i naprawdę mi się spodobało. Wstyd się przyznać, ale do tej pory nie maiłam okazji przeczytać następne tomy u,u
~miikadoo    02.01.2009 @15:17:33
Przeczytałam 2 , albo 3 książka nudna i męcząca.
_______
" Ja nawet nie wiem jak ten Washington Irwin się nazywa."
MMM
~bakyarou    18.02.2009 @09:29:58
Czytam już trzecią część - "W blasku księżyca" i uważam ,że cała seria jest genialna.
~Eldafire    26.02.2009 @00:20:13
Ja też jestem w trakcie czytania 3 części. Książka lekka i fajna, ale nie żeby ją porównywać ze Śródziemiem. Jest na równi z Hogwartem.
~bakyarou    26.02.2009 @07:07:13
Wiadomo ,że WP ,to książka takiego formatu, że trudno cokolwiek do niej przyrównać.
Aktualnie czytam 4 część i muszę stwierdzić, że każdy kolejny tom, jest coraz ciekawszy.
~Eldafire    26.02.2009 @12:32:02
,,The Guardian" porównał tą książke do WP.
~Eldafire    27.02.2009 @14:36:10
Kim są niedotykalni w tej książce?
Są to osoby wykonujące czynności, które wymagają odbierania życia innym stworzeniom, zabijania bydła lub usuwania padłych krów, stykania się ze śliną, moczem czy potem człowieka?
~Alusia95    01.04.2009 @21:36:32
Książka genialna! Dopiero czytam drugi tom. Strasznie wciągająca!
~LadyCatherine    08.04.2009 @14:08:57
Przeczytałam już nawet 5 część, która no niestety zawiodła mnie na całego. Uważam, że jest stanowczo niedopasowana do całego cyklu i nie wiadomo czy czytać ją na początku czy na końcu. Może w ogóle?
Krzyk Czapli zaparł mi dech w piersiach. Ale wszystko było tak jak w życiu- zaciśnięte zęby, krzyk i ból.
~Thera    24.10.2009 @17:47:14
Opowiesci rodu Otori - autorstwa Lian Hearn, przełożyła Dominika Cieśla - Szy-
mańska składa się z pięciu następujących tomów:

Księga I : "Po słowiczej podłodze" (ukazała się nakładem wyd. W.A.B. w 2003r)
Księga II : "Na posłaniu z trawy" ( " " " " " w 2004r)
Księga III : "W blasku księżyca" ( " " " " " w 2005r)
Księga IV : "Krzyk czapli" ( " " " " " w 2007r)
Księga V : "Sieć niebios" ( " " " " " w 2008r)

Tym którzy jeszcze nie czytali, polecam by zaczynali czytać od ostatniej części -
"Sieć niebios" gdyż wydarzenia tam zawarte dzieją się w czasie jeszcze przed
wydarzeniami opisanymi "Po słowiczej podłodze" a dalej to już trzeba czytać
kolejno tomami. Dostałam wszystkie części w bibliotece i wszystkie przeczytałam jednym tchem.
Całość jest fascynująca, wciągneła mnie dokumentnie. To niezwykle ciekawa
opowieść rodu z czasów średniowiecznej Japonii, jest niezwykle rzeczywista a jednocześnie posiada elementy magii i okrucieństwa wyrafinowania, piekna i
prostoty. Zwróciłam też uwagę na przepiękne opisy japońskiej przyrody.
Naprawdę warto przeczytać, nawet jeśli dotychczas nie czytywalismy wogóle
fantasy. Podobno cykl ten wydano już w 25 krajach a wytwórnia Universal
Pictures zakupiła prawa do ekranizacji, ale żaden film nie zastąpi ksiązki.

wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt