Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

sztuka jest kobietą
Grupa otwarta

o grupie
kobieca strona sztuki. sztuką jest być kobietą.

Pomyślmy o wystawie: http://www.digart.pl/grupy/117/sztuka_jest_kobieta/forum/temat/154490/wystawa_.html

Dołączajcie swoje prace o KOBIECEJ tematyce do digartów grupy :D
i zapraszam na forum.

do grupy należeć mogą oczywiście KOBIETY, ale także mężczyźni, dla których kobieta stanowi istotną częsć jego twórczosci i o ile zdoła mi to udowodnić (najlepiej w PW tudzież na profilu) :D

właściciel

Czy jesteście matkami?
29.10.2007 @19:23:49

1 2 Następna strona
~CANDIDA    29.10.2007 @19:23:49
A jeśli tak... To jaki wpływ na Waszą twórczość ma macierzyństwo? Czy są znaczne różnice w odbieraniu i tworzeniu sztuki?
Tak mi sie jakoś zapytało... Kobietki...
ostatnio edytowane: 2008-05-14 09:30:28
_______
~aisablri    29.10.2007 @20:26:51
odpowiadam- nie i raczej nie chciałabym być tylko bez namawiania. wychowuję kota.
~CANDIDA    29.10.2007 @21:30:36
Ja nie namawiam.
Też nie jestem i juz nie będę...
Ale byłam ciekawa czy to ma jakiś wpływ na życie artystyczne...:-d
_______
~6shadow6    29.10.2007 @22:43:57
nie wypowiadam się. brak mi doświadczenia w tej kwestii ((;
_______
szukam ideału.
^aloj    30.10.2007 @07:42:30
Chyba w mojej kwestii jeszcze za wcześnie
_______

~nevisilien    30.10.2007 @12:28:07
narazie nie , ale w przyszłości - kto wie..
patrząc po moich przyjaciółkach i znajpomych matkach - tak są różnice. może nawet same mamy tego nie zauważają, ale stają się.. pogodniejsze, spokojniejsze, bardziej wyważone.
~masza    30.10.2007 @13:15:16
i maja mniej czasu na "tfurczosc"
^Ajlona    30.10.2007 @18:49:45
Ja też nie mam dzieci i nie zamierzam mieć, choć to już ostatni dzwonek.
~nevisilien    30.10.2007 @21:48:42
czy tylko ja tutaj mam instynkt macierzyński :>??
ostatnio edytowane: 2007-10-30 21:48:55
~masza    30.10.2007 @21:54:42
Alez skadze - ja jestem dzieciata - i to jest najlepsze, co mi sie w zyciu przytrafilo.
+anitazofia    31.10.2007 @23:22:10
ja za maszą - mnie dzieci przytrafiły sie wczesnie i wydawac by sie mogło, ze przeszkadzaja, ale.. nie.. nic nie może sie równać z zaspokojeniem instynktu macierzyńskiego, a parcie na sztuke MIMO to jest jeszcze bardziej fascynujace:D

fakt, ze ominela mnie standardowa droga..może łatwiejsza... ale.. standardy bywaja nudne, a osiagnięcie czegokolwiek WBREW temu, "co wszyscy mówili" jest szczególnie podniecajace:D

zaznaczam, ze ja też nie myslalam wczesniej o dzieciach, nawet sie przed nimi wzbranilam. dziś jestem w stanie poprzytulac każdą ilosc:D

(syn lat 15 i córke lat 6 )

_______
siudajSTEJ.eu
^Ajlona    31.10.2007 @23:49:25
Hmm... cóż, czasem myślę sobie - jak to jest mieć dziecko Jednak nie chciałabym urodzić tylko po to, żeby się o tym przekonać. Uważam, że bycie matką to OGROMNA odpowiedzialność i nie każda kobieta zdaje ten egzamin, niestety. Nie czuję się na siłach, a może jestem zbyt wygodna, żeby przewracać swoje życie do góry nogami?...
Najczęstszy argument innych brzmi - a kto Ci na starość szklankę wody poda?
No cóż, chyba nie po to ma się potomstwo, żeby ewentualnie zabezpieczać się na stare lata, prawda?
Inni mówią - egoistka. Ja na to, że znam sporo kobiet, które dla egoizmu właśnie urodziły dziecko - (bo chcę mieć kogoś do kochania)...
Ech, temat - rzeka
+anitazofia    01.11.2007 @00:18:43
zawsze mozna popatrzec na swoje potomstwo jak na swoisty performance:D
_______
siudajSTEJ.eu
~6shadow6    01.11.2007 @16:36:04
co jak co, ale artystki powinny zostawiac na świecie kombinacje genetyczne, które poniekąd są jakimś dziełami... kto wie, czy nie 'arcy' (;
_______
szukam ideału.
~masza    05.11.2007 @16:35:07
Ajlona >>"Ja na to, że znam sporo kobiet, które dla egoizmu właśnie urodziły dziecko - (bo chcę mieć kogoś do kochania)... "

a dla kogo ty chcesz rodzic dzieci - dla swiata?
Dzieci sa do kochania. Zrobione z milosci i dla milosci.
Oczywiscie, ze to jakis rodzaj egoizmu - ale calkowicie naturalny. W koncu rozmnazamy sie po to, zeby nasze geny poszly dalej w swiat. A jesli przy tym jest tyle cudownych emocji - to super
Ja tez kiedys nie myslalam o dzieciach. Wiecej - nawet ich nie lubilam. Dla mnie to byly jakies istoty z kosmosu. A jak urodzilam - to otworzyl sie przede mna calkiem nowy, inny swiat. Tego nie da sie porownac z niczym innym. I tego doswiadczenia nic nie zastapi.
^Ajlona    06.11.2007 @10:31:43
Masza - Mówiłam o egoizmie w tym sensie - że kobiety, które chcą mieć kogoś do kochania zazwyczaj nie są w związkach i nie zapewnią tym dzieciom pełnej rodziny. Mam też znajomą, obciążoną poważną chorobą dziedziczną, która również urodziła dziecko, nie bacząc na ewentualne konsekwencje...
~masza    06.11.2007 @14:09:22
Dla mnie pelna rodzina nie jest warunkiem wychowania dobrego, porzadnego czlowieka. Do tego potrzebna jest przede wszystkim milosc. I szacunek. Ja wrecz namawialabym samotne kobiety, ktore tesknia za dzieckiem, zeby sie zakrecily i zrobily sobie to dziecko - nie baczac na tatusia.
Poza tym... w zyciu nie da sie wszystkiego przewidziec i zaplanowac. Odpowiedzialnosc niekoniecznie musi polegac na zaplanowaniu z gory polowy zycia. Odpowiedzialnosc to gotowosc ponoszenia konsekwencji wlasnych czynow. Jesli jestes w stanie poniesc te konsekwencje - to wykazujesz sie odpowiedzialnoscia, nawet jesli czyny byly nie do konca przemyslane - albo i przypadkowe.

P.S. Ajlona - a po co wedlug ciebie ma sie dzieci?
ostatnio edytowane: 2007-11-06 14:10:07
_______
portfolio http://www.akb.carbonmade.com ? forum o akwareli http://www.akwarela.fora.pl
^Ajlona    06.11.2007 @21:28:01
hahah, no właśnie - nie wiem po co tak naprawdę. Bo tylko dla przedłużenia gatunku to chyba nie?
A tak serio - wiem, jak ciężko mi było bez ojca (moi rodzice się rozwiedli, jak miałam 3 latka) i dlatego twierdzę, że nie fair jest Z GóRY skazywać swoje dziecko na to, nie mając stałego partnera. Przyszłości nie da się przewidzieć, to jasne, ale przynajmniej można zrobić wszystko, żeby była najmożliwiej bezpieczna. Ślub - niekoniecznie, ale odpowiedzialne rodzicielstwo obojga partnerów - tak!
^IwonaWolanin    18.01.2008 @22:01:24
Jeszcze nie te lata
~Lucipher    20.01.2008 @11:38:01
nie i raczej nie zamierzam byc (choc wiadomo, nigdy nie wiesz co zycie przyniesie wiec nie wykluczam aczkolwiek nie planuje ), jakkolwiek kobiety brzemienne i matki to jeden z moich ulubionych motywow.
~ironia    28.01.2008 @11:38:58
wręcz czuję ze nie chciałabym być matką choć opowieści mojej przyjaciółki o tym jak córka zmienia jej percepcję świata , cytując " jak urodzisz dziecko będziesz znała wszystkie odpowiedzi" wypełniają mnie dziwną tesknotą..
_______
by byc czlowiekiem w drodze, a nie slowem "czlowiek" w slowie "droga"
*DracoVolantus    11.02.2008 @00:33:35
"zawsze mozna popatrzec na swoje potomstwo jak na swoisty performance:D"

no z ust kobiety to się takich słów nie spodziewałem

fajne podejście
_______
- True Art is eternal and lasts forever.
- No. True art is a blast, hm!
~Lidija    04.05.2008 @20:03:51
nie jestem, ale za parę lat zamierzam z pewnością byc
~bazgra    03.11.2008 @03:48:10
Tak. I mogę powiedzieć , że dzieci nie tylko inspirują. Czasem też pozują i potrafią wspierać twórczość jak nikt inny. One najlepiej znają się na sztuce i nigdy nie krytykują , bo same uwielbiają tworzyć.
I naprawdę to żywy performance! :D
Tym, które boją się macierzyństwa polecam książkę "samolubny gen" (wyd. Prószyński, autora nie pamiętam)
~masza    12.11.2008 @11:33:30
a cos jest z ta inspiracja - na prace dyplomowa nasmarowalam cykl z moja malutka wtedy corka
1 2 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt