Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

sztuka jest kobietą
Grupa otwarta

o grupie
kobieca strona sztuki. sztuką jest być kobietą.

Pomyślmy o wystawie: http://www.digart.pl/grupy/117/sztuka_jest_kobieta/forum/temat/154490/wystawa_.html

Dołączajcie swoje prace o KOBIECEJ tematyce do digartów grupy :D
i zapraszam na forum.

do grupy należeć mogą oczywiście KOBIETY, ale także mężczyźni, dla których kobieta stanowi istotną częsć jego twórczosci i o ile zdoła mi to udowodnić (najlepiej w PW tudzież na profilu) :D

właściciel

my.one.
26.10.2007 @10:42:44

1 2 Następna strona
+anitazofia    26.10.2007 @10:42:44
no wiec, zebrałyśmy się w piekną grupę, cieszę sie, że tu ze mna jesteście, wiec... czas sie poznać, nie chcę, zeby ta grupa była kolejnym martwym awatarem na mapie digartoczasu.

chciałabym, żebyśmy się tu po kolei przedstawiły przez pryzmat rzeczy dla nas ważnych. taki topic zapoznawczy:D

moze zaczne pieknie od siebie:D
anita zofia,
kim jestem: kobieta, matka, żona i kochanka:D
co kocham: swoich bliskich i moje dzieci. i to nie tylko te z krwi i kosci, ale też spłodzone z mniejszym lub wiekszym wysiłkiem obrazy moich uczuć i mysli, które w ekshibicjonistycznym odruchu umieszczam na tym serwisie. kocham też siebie. nie egoistycznie. tak po prostu:D
co robie: jeszcze przez chwile dyrektoruje kreatywnie w agencji internetowej, przyziemnie robie stronki www, ale za chwile uwalniam sie od tego i zaczynam życ jako freelancernie wiem, jak długo. zycie pokaże:D
marzenie: żyć w zgodzie ze sobą, niekoniecznie w zgodzie ze swiatem. podróżować i żyć ze sztuki:D

tyle na razie.
oczywiscie kazdy, kto sie nie wpisze w tym temacie zostanie wywalony z grupy*

*żartowałam

_______
siudajSTEJ.eu
~aisablri    26.10.2007 @11:37:51
:D
co ja... aisablri. właściwie lubię dotykać wielu dziedzin, poznawać nowe... ale boję się zmian.
na codzień studiuję, ale staram się do tego nie ograniczać. chwilowo zgłębiam tajniki kina PRL do mojej przyszłej pracy mgr.
no i bawię się w fotografię... choćby tylko dlatego, że mam z tego masę frajdy i lepszy humor.
wielbię koty i kawę. i uzależniam się od ludzi.
to chyba tyle...
~zapachCzerwieni    26.10.2007 @23:51:04
:D
zapachCzerwieni, Karolina.. określniki używane zamiennie... a i tak tworzące logiczną całość
Kim jestem? Jak mnie widzisz tak mnie opisz ... ale zapewniam, że będzie to fałszywy obraz
Studentka Pedagogiki i resocjalizacji (III rok, ostatni, z zamiarem ukończenia nauki na poziomie licencjata), jednocześnie studenta ASP w Katowicach ( I rok, cel: poznanie tajników alchemii)
Hedonistka, agnostyk, ambiwalentna, bywa ambitna, jak i leniwa, ciekawa świata, ciekawa zapachu, obrazu, z wielką ochotą tworzenia JEDNYM SŁOWEM: KOBIETA :D
_______
I paint white the stains on the floor
~6shadow6    27.10.2007 @21:41:08
Magdalena.
we wrześniu osiągnęłam pełnoletność. w tym roku czeka mnie matura co wywołuje trochę niepokoju... (;
i brak zdecydowania co do kierunku studiów. dylemat między anglistyką, kulturoznawstem, historią sztuki.

uzależniłam się od herbaty, muzyki, czekolady i nabiału na śniadanie.
jak też spędzania piątków z moimi znajomymi.

próbuję pisywac sobie wiersze.
jestem wrażliwa i łatwo doprowadzic mnie do łez. nawet przez muzykę.
tak samo, jak Aisablri mogę powiedziec, że uzależniam się od ludzi.
lubię długo spac, mam wiecznie chłodne dłonie, co lubię w gruncie rzeczy. czytac książki.
niezdecydowana, wieczna marzycielka z obsesją na punkcie damskich aktów.
lubię planowac, czytac i wierzyc w horoskopy. i sprawdzac pogodę na onecie (;

możnaby jeszcze dużo ale i tak się wystarczająco rozpisałam ;D
_______
szukam ideału.
^aloj    27.10.2007 @22:29:22
kim jestem: powoli dojrzewającą kobietą.

co kocham: pianino, dobry jazz, książkę, rodziców, przyjaciół, kobiecość, dlatego się tu zapisałam : )

co robię: jeszcze uczę się w gimnazjum. Oprócz tego lubię fotografować, grać na pianinie, malować. Co robię? Chadzam po kawiarniach, puszczam latawce, piszę. Oglądam filmy.
_______

~nieprawdziwa    28.10.2007 @21:38:36
Ola olala.
co kocham: taniec ( choć jak się nie ogląda "you can dance" to podobno jest się głupim, i to wzbudza podejrzenia: jak to, nie lubisz tańczyć?) poezję- próbuję się w niej odnaleźć, wyrazić siebie ( tata jest cyniczny i mówi, że nie będę drugą Szymborską [ale ja wcale nie chcę!])
jestem próżna. lubię na siebie patrzeć. tutaj przytoczę znów słowa taty : żyjesz w abstrakcji. Mam dom na wsi z zielonym dachem, kiedy tam przyjeżdżam zamykam się na strychu i śpiewam albo pożeram tony jedzenia w środku nocy.
Mam kilka ulubionych płyt, piosenek. nie zapłaciłam za nie, a fakt że za darmo mogłam je ściągnąć z internetu nawet mnie cieszy, chociaż za dobrą muzykę powinno się płacić. Już któraś z was pisała o miłości do kotów, ja podzielam( chociaż to takie tendencyjne) Marzę o Paryżu z Ł http://www.ldzw.digart.pl i jeszcze i kilku małych sprawach, ale to innym razem

pozdrawiam
_______
Zakwateruj się centymetry od zuchwałości,
Zuchwałość pokrzepi cię octem
Nie zatrzymuj się przy bramie.
zły pies wyszczeka ci dzieciństwo,
pijaną młodość
~nies    29.10.2007 @08:43:12
piękny wątek, miło Was poznać : )

Jestem w dobrym dla mnie czasie, tuż przed 30tką. Mam zimne mieszkanie i choć ta pora roku nastrajała mnie zawsze pesymistycznie, tym razem jest chyba inaczej.
Jestem agnostyczką, feministką, realistką.
Z wykształcenia psycholożką i PRowcem, pracuję w mediach (właśnie dostałam pracę mojego życia).
Na co dzień w domu spotkam mojego mężczyznę i zdziczałą kotkę, słucham bez przerwy muzyki i wciąż oglądam zdjęcia. Duuużo piszę, dużo mówię, przeklinam i zapijam się kawą, gotuję wciąż nowe rzeczy, czytam i oglądam co się da. Interesuję są wolną kulturą, prawami człowieka, inicjatywami oddolnymi. Lubię ludzi .
~Lila    29.10.2007 @14:45:45
a ja, hmm.. tegoroczna maturzystka, będąca obecnie na etapie załamania przedmaturowego
z imienia Monika... niestety żadna ksywka do mnie nie przylgnęła, chcoć zawsze o tym marzyłam
typ obserwatorki: lubię taniec, dobre wiersze i fotografię portretową, jestem wiecznie niezdecydowana i strasznie spoźnialska
merzenie? być szczęśliwą w pełni tego słowa znaczeniu

i jestem trochę inna... nielubię kotów, ani kawy... nie bijcie
~ravenchild    29.10.2007 @21:11:43
Karolina Małgorzata

Kobieta z niesprecyzowanym poglądem na świat. Marzycielka i realistka w jednym. Marzenia swe zamykam w sobie i tylko niektóre wprowadzam w stan rzeczywisty, bo łatwiej jest mi prowadzić życie wewnętrzene. Dekadentka, ale tylko jeśli chodzi o poglądy na sztukę. Uwielbiam secesję i jesień.

Nie mogę żyć bez czarnej, gorzkiej kawy mielonej, świeczek i lodów waniliowych, czekolady. Chciałabym kiedyś mieć kota rosyjskiego.

Myślę, że życie bez partnera daje nam większe perspektywy i pozwala odkryć siebie na nowo. Przekonałam się o tym dość niedawno i jestem z tego dumna.

Ponadto studiuję historię sztuki na Uniwersytecie Łódzkim i działam w stowarzyszeniu Sztuk-Pol, gdzie zajmujemy się przede wszystkim pisaniem monografii, odczytami i wydawaniem książek z autorskimi materiałami.
+SylwiaNowicka    31.10.2007 @06:50:30
Kimże jestem? Jestem egoistką,która kocha jedynie własne mysli.

Co kocham? Kocham smak czerwieni,dobry jazz,folk,celtycką muzyke,białą czekolade,inteligentnych mezczyzn,zapach cynamonu...

Co robie? Wkurzam ludzi na ulicy. Chodze do gimnazjum. Wtapiam sie w tłum,kreuję sie własnym egoistycznym odbiciem. Tak.

O czym marze? Dzisiaj marze o chwili spokoju i o samotnosci.
~nevisilien    31.10.2007 @16:55:43
Anna Dorota. niektórzy znają mnie jako Sumire, nick-pamiątka po uzależnieniu od klasycznych RPGów. poza pięknymi wspomnieniami pozostał mi komplet kości marzycielka i podróżniczka - palcem po mapie i z buta po okolicy.
studentka architektury krajobrazu zakochana w swoich studiach. z ambicją zostania kustoszem.. muzealnego ogrodu.
kocham życie. uwielbiam ludzi. ubóstwiam swojego nieznośnego i kapryśnego Mężczyznę http://stecio.digart.pl
lubię wstawać o świcie i z kubkiem herbaty z cytryną podziwiać jak wstaje słońce. uwielbiam spać do południa, bezczelnie wylegiwać się w łóżku.
nie trudno wyłowić mnie z tłumu. walczę z anonimowością bycia. walczę o zachowanie własnego "ja" dzięki mojemu Ukochanemu jest mi łatwiej.
Do życia potrzebuję organizacji, wyznaczonych terminów.

aha i najbardziej na świecie bawi mnie "bunt" który współczesne nastolatki kupują w sieciówkach jak H&M bawi mnie hasło "grunt to bunt" w ustach ludzi którzy "buntują się " bo to teraz trendy, kachi, wavy czy jak tam teraz się na to nie mówi.
ostatnio edytowane: 2007-10-31 16:58:43
^magdaleszczynska    03.11.2007 @22:07:39
magdalena, chociaż zawsze stronię od tego imienia.
gdybym mogła sobie wybrać, chciałabym być oliwią.

wstaję rano, bo muszę. generalnie większość procesów w moim życiu polega na tym, że po prostu muszę coś robić. ot, nakazano. pisać też muszę, ale to głos z wewnątrz. tego, co zewnątrz, nigdy nie lubiłam.
najgłębiej siedzi we mnie chyba poezja. słabość do dojrzałych mężczyzn i nie tylko poetów. potem na liście : papierosy, jedzenie w ponadprzeciętnych ilościach, odchudzanie się nałogowo, dobra muzyka, genialne filmy.

nie wiem czemu, najchętniej pisałabym o seksie.
~Trzcina    04.11.2007 @14:17:37
beata, licealistka, idealistka, codziennie czytajaca wyborcza, ogladajaca fakty, palaca,czytajaca wojaczka, sluchajaca jazzu, nierostajaca sie z kawalkiem kartki i dlugopisem, szczesliwa trzymajac w reku aparat, zbyt ambitna i zbyt leniwa.
!sens    15.11.2007 @15:01:44
szymon, nie wiem ale chyba jestem tu po to by:
- przynosić napoje jeśli zabraknie
- wynieść popielniczki jeśli pełne
- otworzyć okna (w celu wietrzenia) w odniesieniu do punktu drugiego
- pójść po coś do sklepu
- zrobić coś do jedzenia
nie wiem jak jeszcze mogę być pomocny, ale pewnie jakośtam
_______
hemia
^magdaleszczynska    17.11.2007 @20:25:47
masować obolałe menstruacyjne brzuszki też będziesz? xD
!sens    19.11.2007 @19:39:29
w odpowiedzi na pytanie dot. masowania brzuszków....w zasadzie tak
problem jednak - czy chodzi faktycznie tylko o menstruacyjne?
problem w tym, ze nie chciałbym pogarszac i tak niewesołej sytuacji
_______
hemia
^magdaleszczynska    22.11.2007 @20:19:35
mogą być nie tylko menstruacyjne, mogą być też wesołe brzuszki, średniowesołe brzuszki, nastrojowo-melancholijne brzuszki. i tak dalej.
~MartusiaKM    24.11.2007 @19:34:19
Marta... jeszcze nawet nie kobieta... co ja tu robię? ale Wasze dyskusje są cudowne. Wy jesteście cudowne. esencja kobiecości w jednym miejscu.
magia jakaś
~MartusiaKM    24.11.2007 @19:35:22
o to ja może będę kawę parzyć?
!sens    25.11.2007 @01:25:29
kawę? tak!! ja bedę męł (ewent. mął) ziarenka w zębach jak Turecki
_______
hemia
~aisablri    25.11.2007 @13:13:11
mełł
~MartusiaKM    25.11.2007 @13:27:48
a ja będę piankę co kapuczino robić... hmmm tylko jak, żebyście apetytu nie straciły
^magdaleszczynska    25.11.2007 @20:32:10
haha ^^ słodcy jesteście.
!sens    26.11.2007 @09:41:29
kurna wiedziałem że tak będzie.
5/ mełłanie kawy
6/ odwożenie samochodem
7/ pianka do kawy (jaasne - tak jak mam tą piankę zrobić? - sugestie?)
8/ barbarja no kurcze nie za dużo?
_______
hemia
!sens    26.11.2007 @09:42:24
wiem że skończę z pawim piórem w zadku odkurzając meblościankę
zatrważające.........
_______
hemia
1 2 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt