Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

sztuka jest kobietą
Grupa otwarta

o grupie
kobieca strona sztuki. sztuką jest być kobietą.

Pomyślmy o wystawie: http://www.digart.pl/grupy/117/sztuka_jest_kobieta/forum/temat/154490/wystawa_.html

Dołączajcie swoje prace o KOBIECEJ tematyce do digartów grupy :D
i zapraszam na forum.

do grupy należeć mogą oczywiście KOBIETY, ale także mężczyźni, dla których kobieta stanowi istotną częsć jego twórczosci i o ile zdoła mi to udowodnić (najlepiej w PW tudzież na profilu) :D

właściciel

feminizm
20.02.2008 @19:48:31

~Trzcina    20.02.2008 @19:48:31
czym dla Was jest feminizm?czy dzisiejsza feministka rzeczywiscie miesci sie w schematach,gardzi wysokimi obcasami nie goli nog i dyskryminuje mezczyzn?Czy feministyczny ruch spoleczny ma jeszcze o co walczyc a moze juz wszystkie postulaty znalazły odbicie w Konstytucji RP?moze dzisiejsza kobieta ma zagwarantowane,równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym, gospodarczym jak mezczyzna?zbliza sie dzien kobiet, moze to dobry pomysl zeby pojsc na manife?
*DracoVolantus    20.02.2008 @20:09:31
równe prawa w życiu rodzinnym? O__o
_______
- True Art is eternal and lasts forever.
- No. True art is a blast, hm!
~rekinek74    22.02.2008 @09:41:59
A co to za bzdura z tym schematem feministki. Słyszę o tym od czasu do czasu i nie moge się nadziwić.
_______
Jeśli wydaje Ci się, że wiesz wszystko to masz rację ..... wydaje Ci się.
~Trzcina    23.02.2008 @15:04:23
z zasady wszystkie schematy sa bzdurne
~rekinek74    23.02.2008 @22:27:43
Nie lubię, jak się tak kataloguje feministki (może zrobimy z niej włochatego potwora z maczugą polującego na mężczyzn). Oczywiście, że ruch feministyczny ma o co walczyć. Szczególnie tutaj w Polsce. I bzdurą jest twierdzić, że: dzisiejsza kobieta ma zagwarantowane równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym, gospodarczym jak mężczyzna. Moje zdanie jest takie: nie - nie ma.
ostatnio edytowane: 2008-02-23 22:28:21
_______
*DracoVolantus    24.02.2008 @18:12:39
rodzinnym? o__O

a co to za twór językowy, na czym takie prawo polega w ogóle?
_______
- True Art is eternal and lasts forever.
- No. True art is a blast, hm!
!sens    03.03.2008 @15:13:13
popieram feminizm. i tyle. jeśli jest nawet przerysowany i niekiedy sztuczny - jarmarczny - to na pewno jeśli porównać go z biciem kobiet zza słonej zupy to i tak
porównanie wypada na korzyść feminizmu. to dłuuuugi temat. za długi jak na da.
_______
hemia
~samokrytyczna    18.05.2008 @13:38:02
nienawidzę szablonowości.
nie , feministki to nie są te, które nie golą nóg i nienawidzi facetów.
wg. mnie niektóre poglądy feministek są bardzo właściwie i zgadzam sie z nimi.
ale tylko z niektórymi.
w każdej kobiecie powinno byc coś z feministki, tak ja uważam.
a równouprawnienie? tak, jeśli chodzi np. o prawa polityczne, pracę itp.
_______
i wanna be your fantasy.

~rekinek74    28.06.2008 @22:58:34
Wracając do tej już trochę zapomnianej dyskusji (nawet przez autorkę wątku) to chciałabym podać jawny przykład łamania praw kobiet (chyba organizacje kobiece mają nadal o co walczyć, czyż nie?). Chodzi mi o historię 14-letniej Agaty. Nic dodać, nic ująć.
_______
~masza    01.07.2008 @17:10:27
forbidden - a to ciekawe - dlaczego ci sie zmienilo? Ja sie czuje feministka, a jednak nie chcialabym byc traktowana jak mezczyzna, a to z tego powodu, ze jestem kobieta. Inna plec, inne potrzeby, inne reakcje, inne postrzeganie swiata itd. itp. - i to sie nigdy nie zmieni. Ciekawa jestem czy w imie rownosci jakis facet chcialby byc traktowany jak kobieta? Bzdura, co?
-mietowawrozka    13.08.2008 @22:55:16
według mnie Feministka to taka kobieta która zna swoje prawa i potrafi o nie walczyć
może nosić obcasy to w niczym nie przeszkadza
~vanilija    16.09.2008 @16:37:58

mietowawrozka,

gdyby kobieta od zawsze miała prawa, to nigdy nie narodziłby się feminizm. W przeszłości kobiety były bardzo ograniczane, traktowane jak inny gatunek, dlatego postanowiły walczyć o równość płci.
No ale to tylko moje zdanie.

Poza tym wydaje mi się, że dzisiaj feminizm stracił na znaczeniu, chociażby z tego względu, że kobiety są dzisiaj bardzo zaradne, często samowystarczalne[i bardzo dobrze!], mają prawa itp itd. Nie ma już tylu spraw, o które walczono dawniej. [Nie mówię o chorej sytuacji w Polsce].

Czasem obserwując współczesne pary zastanawiam się kto w związku jest facetem a kto będzie rodzić dzieci.. kiedy dziewczyny oddają swoje życie karierze.. [taka moja mała dygresja-proszę mnie nie linczowac].

Tak, czy inaczej feminizm jest, był i będzie, tylko w różnej postaci.
~babyxcat    03.06.2009 @23:50:55
feministka przede wszystkim szanuje samą siebie
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt