Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Pinhole
Grupa otwarta

dziwne efekty.
02.07.2011 @13:49:10

~mykk    02.07.2011 @13:49:10
witam. kupiłem sobie otworek na allegro. 0,2 mm w blaszce cienkiej. skleciłem aparat, zrobiłem fotki, a po wywołaniu się trochę zdziwiłem. oczekiwałem ładnych, ostrych (jak na pinhole) zdjęć, a wszyły pasztety, na których mało widać. na każdym zdjęciu jest jakieś pomarańczowe kolo i kropka. powtarzalność tych plam sugeruje, że to wina otworka. dobrze myślę, czy też mogłem ja coś źle zrobić? blaszki nie pomalowałem na czarno, ale chyba w pochmurny dzień nie powinno to dawać żadnych plam prawda?
tu są fotki: http://www.fotosik.pl/u/aaxaa/album/896417
~grafplast    02.07.2011 @16:13:30
siema. tez mam taki. ale nie mam problemu. jedno z takich zdjęć umieściłem na digarcie. może za duży jest ten otworek. swojego próbowałe i z analogiem i z cyfrą i ok.
~mYdLiNy    02.07.2011 @16:55:36
~grafplast 0.2 to za duży ? mykk jaką dałeś ogniskową i jaki format kliszy ?
~mykk    02.07.2011 @17:02:27
mały obrazek. odległość otworka coś pomiędzy 16 - 20 mm.

no i raczej nie ma opcji, żeby był nieszczelny. poza tym chyba wtedy te plamy były by w różnych miejscach w stosunku do naświetlanych klatek. a tu są raczej w tych samych.
ostatnio edytowane: 2011-07-02 17:08:55
~dzikun    02.07.2011 @17:46:31
Może codzić o grubość blachy, jak jest za gruba lub źle wiercona czy przebita może odbijać promienie i rozpraszć je na negatyw. Sprawdź to i ewentualnie papier ścierny wodny np. 4000 i jedziesz z tematem, uważaj przy szlifowaniu żeby nie zapchać otworka ztartym syfem, albo nie uważaj tylko potem delikatnie igła popraw otworek.
I nie kupować takiego pieróństwa tylko sobie robić wszystko samemu!
_______
"Miód jest woskiem,
wosk jest pszczelim gównem"
Świątkowa

http://www.tickled.pl
~mykk    02.07.2011 @19:26:03
no do tej pory robiłem sam, ale jak przeczytałem u cienkiej blaszce, i idealnej dziurce wierconej wiertłem do mikrodysz... ale chyba masz rację ta blacha może być za gruba do takiej małej dziurki, bo jak kiedyś próbowałem zrobić z puszki pepsi to była zdeka cieńsza.
~syon    02.07.2011 @23:25:51
nie znam się ale mnie to wygląda jednak na "obce" światło czyli nie wpadające przez właściwą dziurkę.
jeśli masz możliwość podejrzeć w miejscu kliszy czy gdzieś obce światło się nie dostaje to popatrz dokładnie oświetlając jakąś żarówką z przodu.
ale oczywiście mogę się mylić.
_______
otworek 0.25mm

~mykk    03.07.2011 @09:19:05
no aparat już rozebrany. no nie wiem, zawsze starannie obklejam aparat i nigdy nie miałem nieszczelnego. poza tym tak jak już pisałem te plamy są zawsze w tym samym miejscu w stosunku do naświetlonego obrazu. na filmie miałem miejsca gdzie nic nie naświetliłem (czas nie pamiętam czy przesunąłem już film i przesuwam jeszcze raz) i w tych miejscach nie ma tych plam.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt