Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Fantasy
Grupa otwarta

o grupie
Grupa dla wszystkich miłośników szeroko pojętego nurtu fantasy. Lubisz prozę Sapkowskiego, Tolkiena, a może jeszcze kogoś innego? Zapraszamy!

właściciel

Ulubieni pisarze.
29.10.2007 @18:27:12

1 2 3 Następna strona
~Arius    29.10.2007 @18:27:12
Jacy są wasi ulubieni pisarze? U mnie przoduje zdecydowanie dwóch - George R.R. Martin wraz z jego sagą Lodu i Ognia oraz Sapkowski za całokształt twórczości (może z wyjątkiem piątego tomu sagi o wiedźminie). Oczywiście to nie jedyni których prozę lubię, jednak reszta - jak już wspominałem - jest daleko w tyle.
_______
"Zresztą ja wolę pić niż uprawiać sport. To mniej niebezpieczne. I mniej idiotyczne." R. Topor
~ayanne    31.10.2007 @15:39:56
Sapkowski, Rowling, Colfer, jeśli chodzi o fantastykę.
u Sapkowskiego najbardziej lubię opowiadania. w szczególności III tom i opowiadanie "Trochę poświęcenia". Uwielbiam.
_______
the more i get the more i want
~rekinek74    01.11.2007 @09:58:23
Ursula Le Guin - klasyk
_______
Jeśli wydaje Ci się, że wiesz wszystko to masz rację ..... wydaje Ci się.
~Joku    01.11.2007 @13:10:09
Duzo tego jest. Zaczne od klasycznej Fantastyki:
Tolkien, Sapkowski, Pratchett, Ziemkiewicz, Piekara, Pilipiuk
z SF: Anderson, Smith, Norton, Adams
z horroru: niezaprzeczalnie Lovecraft, Poe, Masterson, Guy Smith
_______
ZAPRASZAM do Nowej Szokującej Teczki Mutującej: http://www.nowatm.w8w.pl
to coś fajnego: http://www.albesila.bo.pl i http://www.bestiariusz.Pl
~buebue    05.11.2007 @16:55:36
Sapkowski, Tolkien. P.A. McKillip za trylogię "mistrz zagadek" ale ja to uwielbiam.
_______
To co najlepiej potrafie robić, to NICNIEROBIENIE. NICNIEROBIENIE zabiera większą część mojego czasu, i wcale mnie nie męczy..
~elance    06.11.2007 @15:52:20
Le Guin chyba przede wszystkim, Sapkowski oczywiście, Huberath - chociaż on ciąży troszeczkę w stronę innego gatunku... Brzezińska i to może na razie powiem, że tyle.
_______
"... ludzie zapamiętują to, co chcą zapamiętać, a nie to, co działo się w rzeczywistości."
~kellhus    13.11.2007 @19:13:37
ktoś tam napisał Rowling? ja dobrze przeczytałem?
drugi mur berliński pomiędzy fantasy a sagą HP potrzebny. tyle, że trwalszy prosze tym razem...

jeśli ktoś zna ten gatunek - ciężko odpowiedzieć na to pytani oryginalnie czy zaskakująco
rzecz jasna AS, Wolfe, le Guin...
pomijając niesamowitą kreację i szacunek to z J.R.R.T. Hobbit tylko.
Bakkera za dunyainów doceniam i oczekuję z niecierpliwością tomów następnych.
w podgatunki zagłębiać się nie będę wybaczcie, ale rozgrzebywanie pamięci nie jest teraz tym na co mogę sobie pozwolić...
_______

~fantasmagoriaa    15.11.2007 @09:50:52
TERRY PRATCHETT!!!!!!!! Genialny,cudowny humor Tolkien ofkors choc od WP o wiele bardziej podoba mi sie Hobbit,ktory pozostaje troche w cieniu trylogii
~SpiderTemplarius    19.11.2007 @17:38:14
Le Guin, Tolkien, Sapkowski, Norton, Pilipiuk. Klasycznie :D
_______
Run! Break down the Sky, destroy fake Angels and hide in the Shadow.
Unslave your Powers... let them steal and burn warped Minds and Souls...
^marekszymczak    22.11.2007 @11:49:31
U mnie zdecydowanie Sapkowski. Stworzyl swietnego bohatera i swiat. wszystko jest tam takie realistyczne
oprocz sapka lubie tez tolkiena, goodkinda, pratchetta, norton, lawheada
_______
Bitwy konceptartowe w grupie Wiedźmin http://www.digart.pl/grupy/4551/przeedytowane.html
~Duma    26.11.2007 @00:22:04
Elizabeth Haidon, Maja Lidia Kosakowska, Ewa Białołęcka :P
_______
'(...) bo wciąż wyrywam życiu najpiękniejsze chwile, by nie dać się zwariować (...)' - KAjOPunk
_______

A mścij się
~staszes    28.11.2007 @18:09:40
Polscy: Sapkowski (tylko Wiedźmin), Pilipuk (Wędrowycz), zagraniczni: J.R.R. Tolkien. To z fantasy, innych nie pamietam, a jest paru, ale tylko pojedyncze ksiązki
_______
--->
~RyuAngel    28.11.2007 @20:21:44
Tolkien oczywiście (Hobbit, Władca pierścienie, Sillmarillion)
Sapkowski ze swoim Geraltem z Rivii
Le Giun z Ziemiomorzem
Kossakowska z Diamondem Freyem
_______
"nawet pył drobny
szczęśliwą jest wróżbą
początku rzeczy"
~staszes    29.11.2007 @17:00:04
Le Giun tak ,ale tylko Czarnoksięznik z Archipelagu, przy reszcze mozna zasnąc
_______
--->
~Shaggi    04.12.2007 @19:34:17
a ja ostatnio zaczytuje sie w Piekarze jego sadze o inkwizytorze Mordimerze ^__^
_______
~aleksandracupcake    08.12.2007 @11:10:30
Philip Pullman i jego trylogia Mroczne Materie
_______
http://www.olamarchocka.com - moje portfolio
~telthona    16.12.2007 @15:28:12
Terry Pratchett i Świat Dysku

A tak po za tym to tradycyjnie kocham Kossakowską i P.A. McKillip.
Oczywiście w swoim życiu przeczytałam całego Sapkowskiego i Tolkiena ale z biegiem czasu zauważa się ciekawszą literaturę :P
A od tego czasu ile razy próbowałam przeczytać jakieś dobre fantasy to byłam rozczarowana. Nie czytajcie Terrego Brooksa :P
Od tamtego momentu zamykam każdą książkę która zaczyna się SCENĄ W TAWERNIE!
"o nie, coś wisi w powietrzu" <-- o nie, zamykam książkę :P
_______
...
~Takeda    22.12.2007 @16:13:58
Sapkowski (Ziarno Prawdy-moje ulubione opow. ), Tolkien, Karl Wagner (czytał ktoś? :D), R.A.Salvatore
_______
"Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą "
~Hasmir    08.01.2008 @17:42:47
przygodę z fantasy zaczęłam od "Śpiąc w płomieniu" Jonathan'a Carroll'a (na którą trafiłam niechcący) A teraz Terry Pratchett i cały jego Świat Dysku:D
~Shalvan    10.01.2008 @18:47:01
Tolkien, Sapkowski, Białołęcka, Kossakowska, Orson Scott Card, Pratchett, Dukaj.

Pierwsza książka -> Hobbit. Potem Władca Pierścieni (5 podstawówki xD). W klasie szóstej przeczytałem sagę o Wiedźminie - za wcześnie, zdecydowanie za wcześnie.

Orson Scott Card to może nie do końca fantasy, zwłaszcza, że chodziło mi głównie o Sagę Cieni i Sagę Endera, a to nazywane jest już SF. Ale zaliczyłem go tutaj ze względu na Sagę o Alvinie Stwórcy. :D
_______
Earth is full. Go home.
~klocjusz    10.02.2008 @21:24:42
Dawniej (w gimnazjum) był Tolkien, Le Giun, klimat niesamowity, ale mi sie znudziło jakoś.
Obecnie GRR Martin i jego Pieśń Lodu i Ognia, absolutny numer jeden dla mnie, duch średniowiecznej Anglii i te dworskie spiski... Przymierzam się do czytania 3 raz.
Oprócz tego Malazańska Księga Poległych, ale już na drugim miejscu na mojej liście, niesamowita wyobraźnia autora i super bohaterowie (Skrzypek)

Jeszcze Sapkowski, Jordan i inni
~MiszaK89    23.02.2008 @08:46:20
Tolkien i Paolini
~exeo    04.03.2008 @17:56:09
Rowling, Paolini, Lewis, Colfer, Applegate, Nix, Pilipiuk, Paver, Carman... i mnóstwo innych...
_______
...:::Możliwe, że jestem tu tylko na chwilę:::...
~prettyodd    17.03.2008 @19:47:38
Sapkowski i Pratchett, no i może jeszcze Haydon za sagę o Rapsodii, ach i jeszcze Jonathan Carrol
~Naine7    18.03.2008 @21:37:23
Tolkien, J.R.R., Sapkowski, Jerry B. Jenkins
_______
"Fortuna belli artem victos quoque docet"
"Los uczy sztuki wojennej także pokonanych"
1 2 3 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt