Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Fantasy
Grupa otwarta

o grupie
Grupa dla wszystkich miłośników szeroko pojętego nurtu fantasy. Lubisz prozę Sapkowskiego, Tolkiena, a może jeszcze kogoś innego? Zapraszamy!

właściciel

Szeroko pojęte fantasy
08.03.2009 @12:43:33

~Soahi    08.03.2009 @12:43:33
No właśnie. Fantasy to nie tylko książki, również filmy i gry.
No właśnie: w jakie gry gracie/jakich nie trawicie, jakie filmy przypadły6 wam do gustu, a jakie przyprawiły o mdłości?

Dla mnie gra to WoW. Ogromna dawka klimatu, kilka tomów książek zwiazanych ze światem Azeroth. No i Wiedźmin - Gigantyczne otarcie łezc po katastrofalnym filmie. Wiedźmin to film, przez który mógłbym dostać zawału.

A mój ulubiony film fantasy? chyba tylko WP, jakoś inne filmy fantasy do mnie nie przemawiają, chyba, że do kategorii fantasy zaliczymy Underworld. Trochę kiepskie efekty (chodzi mi głownie o Lycanów) i ugrzeczniony motyw wojny wampiry-wilkołaki, mimo to film naprawdę przypadł mi do gustu.
A wasze opinie?
~poniepewnymgruncie    08.03.2009 @21:31:10
W gry nie gram.

Co do filmów.
Pierwsza część Underworld była wciągająca, jednak druga, choć było z niej trochę więcej akcji nie spodobała mi się.
~Kliszczo    16.03.2009 @12:03:30
ja jeśli chodzi o książki to tolkien i sapkowski-wiadomo królowie fantasy jak o filmy chodzi to wp,eragon,ostatni smok,niekończąca się opowieść i lochy i smoki jak o gry to morrowind nw2 gothic i warcraft 3
~mordujacyanioly    18.04.2009 @12:14:04
ZARZĄDZAM NATYCHMIASTOWĄ EWAKUACJĘ !!! z powodu użycia na tym forum słowa "tibia" zostanie uruchomiona standardowa procedura odkażania. na temat zostanie zrzucona bomba atomowa :P

nom, tibia śmierdzi.

Jeśli chodzi o gry komputerowe to stanowczo polecam Wiedźmina. Świetna gra. Na prawdę dobrze oddaje klimat sagi Mistrza Sapkowskiego

A skoro zostały poruszone inne "media" fantastyki, to chciałem zwrócić waszą uwagę na wyjątkowo interesujące z punktu widzenia fantasy gry RPG - te prawdziwe gry fabularne, a nie komputerowe. Takie jak Warhammer Role Playing Game, Wampir Maskarada, Neuroshima, czy Arches (tego nigdzie na razie nie dostaniecie, bo ciągle nad tym pracuję ale jak dobrze pójdzie to za jakiś czas będzie można o tym uslyszeć ).

Pozdrawiam
_______
p o s z u k u j ę _ m o d e l k i
~ZajZajU    24.06.2009 @01:55:47
najnowasz gra to napewno wiedźmin, naprawde fabuła niesamowita, a grywalność i muzyka naprawdę najwyższa półka (jako że sam zajmuję się produkcjami zwracam na takie rzeczy uwagę), kolejna gierka to Dungeon siege 2, może zadania lekko banalne, ale rozwój samej postaci i kierunki rozwoju naprawdę przypadły mi do gustu. Książka oczywiście wiedźmin, Sapkowski naprawdę się spisał, dobra robota, ale jeśli już chodzi o narrentrum, to nie całkiem to dobrze wyszło. Film oczywiście WP, nic lepszego nie wyszło i nie zapowiada się żeby było inaczej, a samo przedstawienie książki w tym filmie i wizji postaci jest genialne, no i obierzy świat zamiast łazika hehe ;p
~Evanlyn    23.07.2009 @21:26:17
Moja ulubiona gra to oczywiscie rpg Gothic Wydaje mi sie ze w 1 czesci gra miala klimat ;p grafika taka sobie ale uwialbiam te gre :D. Potem mmorpg Lineage 2, fajna gra ^^ mozna poznac wielu ludzi Książki to na pewno wszystkie czesci WP, Zwidowcy i Eragon. Filmy? Z pewnością WP, w innych nie ma tego czegoś. :P
~Esmerra    12.09.2009 @22:48:11
Z gier najbardziej lubię Wiedźmina. Złożona fabuła, świetna grafika i bardz dobra muzyka tworzą grę która pochłania mnie na wiele godzin. Jak dotąd nie grałam w nic lepszego.
_______
Somewhere around nothing...
~ascondinti    04.02.2010 @18:07:26
film - Władca Pierścieni, części wszytskie, ale głównie trzecia. Kocham bardzo ;]
~Slugozaur    01.03.2010 @21:54:06
W gry nie gram bo szkoda czasu na nie - lepiej coś poczytać bądź porysować
A na serio to jak miał rok czasu wolnego to by się grałow to i owo hehe
Z mej pamięci wyłaniają sie takie rzeczy:
-Warlods Battlecry 2 & 3- za ilość ras i inspirujący klimacik
-Dragonshard - D&D + rts!
-Warcraft 3 - fabuła i tony miodu....

Filmy....:
-pfrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Wp ?

może Bandyci czasu ?

Książki:
-Czarnoksiężnik z Archipelagu - kobiety umieją pisać fantasy i ona jest najlepszym przykładem->czuć kobiece ciepło w słowach ksiązki + mglisty klimat archipelagów

-i wiadomo WP

nic więcej do głowy nie wpada
~Liriel194    04.08.2010 @18:45:31
Gry- Wiedźmin, Sacred, Lionheart
Filmy- Władca pierścieni, Final Fantasy Advent Children
_______
Town called hypocrisy
~mdziedziak    21.11.2010 @00:12:05
Gra: Wiedźmin, film: Wiedźmin (można nawet pośmiać , książka ... też Wiedźmin.
_______
"...chciałem żyć świadomie, czerpać ze źródeł życia samą jego istotę, odrzucić wszystko co nie było nim, by w godzinie śmierci nie odkryć, że nie żyłem"
~Dechtire    21.11.2010 @00:17:48
albo mi się wydaje, albo nikt nie wymienił gry Dragon Age... nie wiem jak będzie z 2 częścią, ale póki co, stoi u mnie na piedestale razem z Wiedźminem.
dobre książki: Mroczna Wieża Kinga (choć tu pomieszanie gatunków), saga o książętach Amberu Zelaznego, a z lżejszych Zakon Krańca Świata i Siewca Witru Kossakowskiej.
Filmy.. hmm.. ciężko... największą porażką jest dla mnie Wiedźmin i ekranizacja Wilczarza (rosyjska.. o maj gad!). Z dobrych trudno mi sobie coś przypomniec...
_______
"Macie samych faryzeuszów, proroków,
zbawicieli i innych sekciarzy. Każdy, kto odkryje jakąś prawdę, zabrania wierzyć w jakąkolwiek inną."
~r0ni    21.11.2010 @00:37:36
Jak byłem młodszy uwielbiałem fantasy. W sumie nadal uwielbiam, ale nie mam już tyle czasu na czytanie

Najlepsza dla mnie książka to oczywiście nasz polski Wiedźmin. Choć jak to stwierdził mój były nauczyciel filozofii - Wiedźmin to nie fantasy, to postmodernizm
Bardzo mi się podobała też Mroczna Wieża Kinga. Najbardziej Tom IV. Takie romansidło dla facetów mu wyszło.
Ale dużo się tego czytało. Nawet Harry Porter mnie wciągnął.

Z gier oczywiście też Wiedźmin miał bardzo fajny klimat, ale niezaprzeczalnym królem jest PLANESCAPE TORMENT! Fabuła rządzi. Zaczynamy w ten sposób, że nasza postać budzi się w kostnicy i nie dość, że nic nie pamięta to jeszcze jest nieśmiertelna. No i przez całą grę oczywiście próbujemy wyjaśnić dlaczego nie możemy zginąć.

Z filmów jakoś nie mogę sobie na szybko niczego przypomnieć co by mnie zachwyciło. No oczywiście Władca Pierścieni, ale to raczej ze względu na świetną pracę grafików niż cokolwiek innego. A tak to raczej SF lub jakieś anime.

wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt