Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

LUBLIN
Grupa otwarta

Czy nazwisko zobowiązuję?
19.07.2009 @13:08:11

~jbrelik    19.07.2009 @13:08:11
Wczoraj byłem na Ślubie w Katedrze, wsio super Panna Mloda jak malowana itd itp. Przypatrzyłem się pracy pewnego znanego lubeslkiego fotografa o nazwisku na litere R. Gdzie u znajomych z Lublina nie zapytam to wszyscy och ach jaki to fotograf.
Ogólnie fotograf stwarzał wrażenie znudzonego, robiacego fotki od niechcenia i bardzo oszczedzającego sprzęt ot kilka standardów, Państwo młodzi składali kwaty pod Cudownym Obrazem to nawet nie ruszył tyłka żeby cyknąc fotke..... kilka osób nie będących fotografami miało takie samo spostrzeżenie.

Czy nie odnosicie wrażenie że niektórzy ze starych fotografów żyją dalej w przekonaniu że to ciągle lata 80-te gdzie mają monopol na zdjęcia i nikt im nie zagraża pod kątem konkurencji, wiec kosza jak za zborze robiąc dziadowską chałture?
~docentstopczyk    19.07.2009 @16:09:38
ciekawa obserwacja, ale chyba fotografa ocenie sie po fotografiach a nie po tym jak je robi...
_______
testowane na ludziach
~DarkPanther    19.07.2009 @21:24:12
Z drugiej strony wynajęty fotograf który bierze za to pieniądze (i to nie małe) nie powinien na krok odstępować pary młodej. Powinien zapchać całą ośmio-gigową kartę pamięci fotkami żeby później można było wybrać najlepsze... Ale to tylko moje zdanie...
_______
Nie dziękuj...
Oceń moje prace...
http://darkpanther.digart.pl/digarty/
~jbrelik    20.07.2009 @06:47:42
Wiem, wiem mina to nie swiadczy o tym co zrobil ale jezeli Profi Fotograf wrecz kultowy w Lublinie z mega profi body i podpietym ciemnym zoomem 17 - 200 mm nie rusza sie przez cala cereminie z jednego miejsca z boku oltarza to cos tu chyba nie halo... Wiem ze ktos chce kilka standardow i bardziej ineteresuje go plener no ale np w moim przypadku nie wyobrazam sobie ostrego zoomu na dlonie w momencie zakladania obraczek...

Troche porobilem zdjec w zyciu na ślubach od super oswietlonych kosciolow po bunkrowo ciemne cerkwie wiec osmielilem sie poruszyc watek zeby zobaczyc jakie sa wasze opinie. Do profi mi daleko tak na marginesie....
ostatnio edytowane: 2009-07-20 06:48:21
~docentstopczyk    20.07.2009 @11:36:36
temat profi to jest wałkowany non stop. zarabiasz to jesteś profi bo to twoja profesja. a czy jesteś dobry to już inna sprawa.

w przypadku tego pana to raczej znudzenie wychodzi i jakaś rutyna taka jak nie potrzeba.

z Twojego postu bije gorycz. facetowi ewidentnie się nie chce, odwala chałturkę, a ludzie idą do niego bo nazwisko. a mogliby do młodego, żądnego wyzwań i niezmanierowanego adepta ślubnej fotografii. bez urazy, ale tak widzę przesłanie tego wątku.

inna sprawa, że masz sporo racji. no raczej...
_______
testowane na ludziach
~piotrrodzoch    20.07.2009 @13:49:02
ja miałem lepszy motyw.... podczas ostatniego zlecenia jakie miałem okazję fotografować w Dęblinie, wynajęty był również kamerzysta... - człek który pamięta czasy gdy ślubne videofilmowanie wyglądało w sposób, że po skończeniu nagrania wyciągało się kasetę vhs z kamery i wymieniało ją za kopertę od młodej pary.... i ten kamerzysta towarzyszył "nam" (mi mi młodej parze - tak ogólnikowo ) do momentu wejścia młodych na salę... człowiek był uprzejmy, miły, kontaktowy, spokojny.... ale na czas przyjęcia weselnego, zmieniał go jakiś kolega (z tej samej firmy) ... koleś po prostu masakra.... co chwilę podchodził do orkiestry i kłócił się o to co oni mają zagrać pierwsze, co drugie, ... a to "kiedy gracie "za stołami" ... jak najszybciej, aby prędko do domu ... nie wiem jak można mieć takie podejście, zwłaszcza gdy ma się wykupione miejsce jak normalny gość i dostaje się za to hajs... ja po oczepinach odstawiłem sprzęt i siedziałem na imprezie jeszcze do 6 rano ... ale jak widać w tym biznesie są dwie strony mocy.. jasna i ciemna dzielą się one jeszcze ze względu na reprezentowaną jakość usługi ale to już inna bajka.
świadczy to o tym, że nie którzy ludzie, myśląc jedynie o łatwym zarobku - bo w większości klientów zależy im tylko aby "być" na zdjęciach czy filmie... traktują to jak młotkowy wbijający gwoździe młotkiem w dechy. i nic więcej.
_______
"granicą obiektywności jest nasz gust."
~jbrelik    20.07.2009 @15:23:16
Docenciestopczyk, nie bije ze mnie gorycz bo akurat nie podchodzę do fotografii emocjonalnie, głównie chodziło mi o to że jak ktoś bierze robotę to powinien to robić dobrze a nie chałturzyć i jechać na nazwisku które straciło na jakości w połowie lat 90-tych. Już nie raz widziałem zapłakaną Pannę młodą która dwa dni płakał bo Profi Fotograf za ciężką kasę i z "nazwiskiem" odwalił taką maniane że ho ho.
~vinkiel    20.07.2009 @22:22:52
czy nazwisko konczy sie na "k" :D?
_______
kto gra grubo wygrac musi
~jbrelik    21.07.2009 @10:17:36
chodzi tu o pana "R" taki kojarzacy się z lodami
~piotrrodzoch    27.07.2009 @01:11:38
foto Rożek? nie możliwe.... widziałem zdjęcia studyjne u nich w salonie i były moim zdaniem bdb, poza tym pozostała część portfolio także fajna... widocznie zły dzień jakiś
_______
"granicą obiektywności jest nasz gust."
~gingerr    27.07.2009 @14:07:15
nie wiem jak to jest - ale podobno czasem Księża nie zgadzają się na robienie wielu zdjęć podczas ceremonii - bo będzie to rozpraszać.
może umówili się zrobić kilka ustawianych zdjęć poza ceremonią?

wątpię, żeby ktoś - kto bierze kasę za zdjęcia robił je kiepsko, bo chyba nie miał by zbyt wielu klientów
~qdlatasylwia    03.08.2009 @13:28:24
niedawno byłam zmuszona poniekąd (moje odkładanie wszystkiego na ostatnią chwilę mnie do tego zmusiło) zrobić w studio foto R...k zdjęcia do dyplomu i muszę przyznać,że byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Cenią się, to prawda ale ja z efektu byłam bardzo zadowolona, to były pierwsze zdjęcia do dokumentów jakie mi się na prawdę podobały. Kobieta zrobiła mi ze 30-40 ujęć z których potem razem z nią wybrałam 2.
_______
(...) I marzenie
upaść jak tamten
w tańcu
razem z górami (...) /Harasymowicz/
~DSteelFan    04.08.2009 @15:03:13
ja na swoim ślubie miałam zatrudnionych z Foto R...k. w kościele robił nam fotki taki młody sympatyczny chłopak i się starał: foto ze spowiednika, foto zza kogoś, foto z chóru itp itd... natomiast sesja w studiu jakoś tak średnio, mam na myśli atmosferę.
nie podobało mi się jedno - jak wybraliśmy zdjęcie portretowe dla rodziców. my po odbiór a tu całkiem co innego... no zdjęcie było to które wybraliśmy ale po masie przeróbek.
mąż się pyta: "a czego to tak zrobione?"
pani: "a bo teraz takie jest modne"
nie obchodzi mnie co jest modne. klient nasz pan i nie powinni przerabiać według własnego "widzi mi się"
pozdrawiam
ostatnio edytowane: 2009-08-04 15:03:26
_______
O artyście świadczy nie jedna jego praca, lecz wszystkie,
OCENIAJ WIĘCEJ NIŻ JEDNĄ PRACĘ
~qdlatasylwia    05.08.2009 @14:34:21
DSteelFan, ja wiedziałam że oni lubią przerabiać zdjęcia więc wyraźnie powiedziałam,że chcę tylko DELIKATNY retusz ale jeśli o ślub chodzi to wybrałam innego fotografa, mam nadzieję,że nie będę żałować
_______
(...) I marzenie
upaść jak tamten
w tańcu
razem z górami (...) /Harasymowicz/
~gingerr    11.08.2009 @18:49:59
"Kobieta zrobiła mi ze 30-40 ujęć z których potem razem z nią wybrałam 2."

Hm... zastanawiam się czy to dobrze świadczy o fotografie. Chyba nie trudno jest zrobić 30-40 ujęć tak, żeby 2 zadowoliły... ale może się mylę.
~jbrelik    18.09.2009 @09:39:42
Witam, kończąc wątek to wpadła do mnie para młoda obsługiwana przez pana R. Panna Moda wręcz załamana z 900 fotek z całej imprezy wybrali 46 zdjęć + 17 ze studia. Nie wspomnę że zapłacili za to 3000 pln.

Okazało się że więcej fajnych fotek zrobiło kilka przypadkowych osób i "wujek Kazik".

Pozdrawiam i życzę miłego focenia
~jazlublina    11.08.2012 @22:29:45
Firma Foto Rożek działa tylko na nazwisku i jej jedynym atutem jest lokalizacja. Z ujęć studyjnych, które wykonywała P.właścicielka niestety wybrałam tylko 7. Zdjęcia, które wykonała są gorzej niż nieprofesjonalne przymrużone oczy czy zła postawa to pikuś, ale żeby robić krzywe zdjęcia, które nie nadają się do albumu czy ramki to już przesada. Nie polecam tragedia.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt