Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Leworęczni
Grupa otwarta

o grupie
Jeśli jestesleworczny to zapraszam.
Trzymajmy sie razem.

właściciel

Dyskryminacja?
03.11.2007 @22:58:49

1 2 3 4 5 Następna strona
~mghae    03.11.2007 @22:58:49
Czy spotkaliście się z jakimkolwiek przejawem dysktryminacji was, waszej leworęczności?
Kiedyś tak było, ale to czasy ciemnoty które dawno minęły. Tak myślałem dopóki kilka osób z mojej klasy się dowiedziało że jestem "lewusem". I wiadomo, na stosie mnie nie palą tak jak leworęcznych w śreniowieczu ale samo określenie "lewus" jest nacechowane negatywnie, i inne takie tam docinki.
(akurat mam to głęboko, bo jestem dumny ze swojej leworęczności )
_______
))<>((
~b4    04.11.2007 @00:05:37
brawo! ja tez jestem dumna z tego ze jestem leworeczna

z dyskryminacja spotkałam sie, kiedy okazalo sie, ze obieraki do ziemniakow sa wylacznie dla praworecznych. no i czasem mam problem z suwakami.

slyszalam taz, ze osoba leworeczna nie moze byc lekarzem, gdyz wszystkie narzedzia chirurgiczne sa dostosowane do prawej reki. czy wie ktos cos na ten temat?

kiedys nie docenialam tego, ze jestem leworeczna, ale jak zobaczyłam ile wybitnych osob bylo leworecznych od razu wiedzialam, ze jestem 'wyjatkowa'
~Dina    04.11.2007 @14:01:17
Ja spotkałam się z dyskryminacją w przedszkolu Jak Pani przedszkolanka tylko zobaczyła, że maluje sobie lewą ręką natychmiast dostawała ataku i krzyczała na mnie:/ Po ingerencji rodziców problem się skończył i teraz jestem dumna z mojej leworęczności:D
Pozdrawiam
~MartusiaKM    04.11.2007 @18:47:56
na poczcie gapią się na mnie jakbym co najmniej lewą ręką pisała
a tak to jakaś gÓpia pani w poradni metodycznej robiła ze mnie głupią.
i profilowane nożyczki to dla mnie jakieś narzędzie zbrodni, a nie nożyczki.
no i w torebkach. muszę nosić na lewym ramieniu (co ogranicza ruchy), chyba że bardzo chcę, żęby mnie okradziono (zamek zasuwa się nei w tę stronę, co trzeba)
no i jak piszę piórem. (pismo techniczne to dopiero masakra :D)
~nine2five    04.11.2007 @20:44:23
Na mnie babcia mówiła 'szmaja' - ale daaawne czasy to były. Całe szczęście potrafiłem się kłócić już w wieku tych 4 lat.

W podstawówce te głupie nauczycielki sie pluły, żeby piórem pisać i atrament mi się rozmazywał. Długi czas nie pisałem piórem, aż do dziś. Teraz jednak ratuję sie chusteczką.

A resztą, typu gitara, obieraczki, nożyczki i inny stuff - i don't care. Chyba się przyzwyczaiłem, albo wykazuję cechy oburęczności. Pisać prawą ręką potrafię (aczkolwiek duuużo wolniej), gram na gitarze jak praworęczny, niekiedy maluję obrazy używając obydwu rąk (prawa jest od szpachelki). Też tak macie ?
_______
nie kłam, bo zapomnisz
~b4    04.11.2007 @21:24:35
ja raczej jestem calkiem lewostronna.
ale zawsze sa wyjatki - tne nozyczkami prawa reka.

a jak wam sie prowadzi samochod? ja dopiero sie ucze, ale chyba nie bedzie problemow z uzywaniem prawej reki do wiekszosci czynnosci...
~Dina    04.11.2007 @22:27:41
Ja tylko w pisaniu (malowaniu) jestem leworeczna, resztą to już bardziej prawa strona się zajmuje... jak to ladnie ktos kiedyś okreslił: mam skrzyzowaną lateracje
A u was jak z tym?
~mghae    04.11.2007 @22:40:01
Cały jestem lewostronny i z tego jestem dumny!!!
Piszę lewą, maluję lewą, gram na gitarze lewą, w lewej trzymam łyżkę, sztućce także na lewo, bezproblemowo prowadzę samochód dla praworęcznych tylko z krojeniem mam problem (problem jak problem) wszystko kroję krajalnicą bo bym się zabił nożem szybciej niż ukroił kromkę chleba w szkole najpierw pisałem ołówkiem, potem długopisem, a potem piórem dla leworęcznych (jakieś inne w kształcie i atrament szybkoschnący).
Ponadto: kopię lewą nogą (w piłce nożnej ), przez lunetę patrzyłbym lewym okiem, a lewym uchem sprawdzałbym czy mój zegarek tyka

Leworęczności przypisuję źródło większości moich umiejętności i zainteresowań i uwielbiam być mańkutem, bo tylko pozornie jesteśmy gorsi od prawusów, tak naprawdę przewyższamy ich we wszystkim! :D
_______
))<>((
~Kolumb    05.11.2007 @11:29:50
Ja tylko myszke do kompa trzymam w prawej ręce - ale to tak z przyzwyczajenia tak mnie nauczono a moze sam sie tak nauczylem jak na ojca przed kompem patrzyłem no i jeszcze dzwignie do zmiany biegów w samochodzie bo po lewej stronie ich nie mocują xD

b4 - ja kiedys na technice natrafiłem na nozyczki krawieckie (metalowe) az sobie naskurek uszkodzilem bo one mają profilowaną rączke :/ i niestety uwierają
_______
~b4    05.11.2007 @16:22:47
z nozyczkami trzeba uwazac. ja kiedys probowalam ciac lewą reka ale sie nie udalo.

a teraz do osob calkiem leworecznych: Jak wam wychodzi pisanie prawa reka ? bo nie uwieze, jak powiecie, ze nie probowaliscie
~b4    05.11.2007 @16:25:32
hahaha wlasnie zauwazylam, ze pojawila sie nowa grupa - praworeczni. juz nam zazdroszcza
~milips    05.11.2007 @20:56:23
a ja byłam bardzo dyskryminowana gdy poszłam do podstawowki...
pani nie chciała zaakceptowac mojej odnieności i miałam przejebane dopóki do akcji nie wkroczyła.... mamapozniej sie skonczyło naszczęcie
pozatym teraz ejst fajnie, i mi sie podoba
juz teraz sie ludize raczej nie dziwią gdy widzą kogos piszącego lewą ręka
a ktos tam pisał o lekarzach i sprzętach, nie martw sie leworęczny ojciec mojego kolegi jest chirurgiem... wiec musi miec do czynienia z takimi tak narzędziami
~szosty    05.11.2007 @21:08:03
ja sram na to :E~~ jestem leworeczny i dobrze mi z tym :E~~ jest duzo plósów bedac leworecznym..
_______
~neiraa    05.11.2007 @22:09:29
ja się nie spotkała z dyskryminacją jestem leworęczna i jestem z tego dumna~~
~k3k    06.11.2007 @13:48:35
a ja pisze lewa, jem lewa, i wogole wiekszosc rzeczy robie lewa ale np myszke trzymam prawa bo w podstawowce nie bylo myszek dla lewych i sie przyzwyczailam, ale i tak pracuje na tablecie lewa :D
lewym okiem robie zdjecia wogole to lewe oko mam jakies lepsze ;p, kiedys jak mialam 3 latka zlamalam lewa reke to i tak rysowalam koniuszkami palcy a starsi sie tak cieszyli ze zaczne prawa ale ja jestem uparciuch no i tak zostalo do dzisiaj ale ta lewprecznosc to juz nie ode mnie zalezy no i poodbno niebezpieczne jest zmienianie u dzieciaka na sile lewostronnosci
a tak poza tym to mozemy sie cieszyc bo lepiej korzystamy z naszego mózgu podobno ;p
pozdrawiam grupe :D
~b4    06.11.2007 @15:37:01
rzeczywiscie nie mozna przestawiac sie na druga strone, bo wtedy obie strony nie beda dobrze funkcjonowaly.
to prawda, ze lepiej korzystamy z mozgu, tzn. mamy podobno lepsza zdolnosc do synchronizacjii polkol.
Leonardo da Vinci byl leworeczny i byl tak wszechstronny wlasnie przez synchronizacje polkul
brac przyklad! :D
~mghae    07.11.2007 @01:02:58
praworęczny ma bardziej ukrwioną lewą półkulę mózgu, odpowiedzialną za podstawowe czynności typu pisanie, czytanie,
leworęczny ma bardziej ukrwioną prawą półkulę mózgu, odpowiedzialną za umiejętności dodatkowe zwane artystycznymi, i dobrze wykształcone- najlepiej w dzieciństwie- służą przez lata
A synchronizacja jest lepsza bo- wiadomo- z czytaniem i pisaniem raczej problemów nie mamy - więc w umiejętnościach lewej półkuli praworęczni nas nie przewyższają, za to my ich w umiejętnościach prawej
Nic tylko być leworęcznym
_______
))<>((
~b4    07.11.2007 @19:46:52
a jak z waszymi rodzicami? tez są leworeczni?
podobno tylko 2% leworecznych jest dziecmi praworecznych rodzicow.
ja sie do nich zaliczam.
mam nadzieje, ze moje dzieci beda leworeczne :D
moj kochany jest leworeczny, wiec mamy spore szanse :D
~mghae    08.11.2007 @00:34:27
coś mi się wierzyć nie chce... ja też stanowię te 2 %...
Wiem na pewno, że szanse na leworęczne dziecko są gdy obaj rodzice są leworęczni. A pozatym, to leworęczność nie jest dziedziczna.
W mojej licznej rodzinie przede mną leworęczny był jedynie mój prapradziadek
_______
))<>((
~b4    08.11.2007 @15:20:03
u mnie byla tylko jedna osoba leworeczna - moj dziadek.
z tymi 2% to tez mi jakos dziwnie uwierzyc. ale tak przeczytalam na wikipedii, albo jakiejs madrej stronie dla leworecznych.
~Bartek93    08.11.2007 @21:47:36
U mnie w rodzinie tylko ja jestem leworęczny
~milips    09.11.2007 @21:05:15
a u mnie w rodzinie dopiero w moim pokoleniu są 3 osoby leworęczne.. wiec dziwne jakies:P
~mghae    10.11.2007 @13:12:10
Nie wierzcie Wikipedii.
_______
))<>((
~k3k    10.11.2007 @13:28:14
u mnie w rodzinie tez tylko ja jestem leworeczna czarna owca hehe
~Itia    11.11.2007 @09:31:23
jak byłam mała, ojciec przytrzymywał mi lewą rękę, gdy odrabiałam lekcje. chciał, żebym nauczyła się pisac prawą. ale mu nie wyszło.

a i kiedyś kiedyś mówili na mnie "lewus", "mańkut" i to wcale nie na żarty.

dziś jestem nawet z tego jakby dumna ;]
1 2 3 4 5 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt