Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Podyskutuj o DD
Grupa otwarta

o grupie
Zapraszamy do dyskusji o DD. Pod DD wszyscy lajkują a tutaj niech dyskutują.

właściciel

moderatorzy

Otwieram dyskusję o DD
17.03.2017 @12:34:26

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 Następna strona
^Halidar    17.03.2017 @12:34:26
"Duel of the Fates"
_______
Shameless promotion: http://www.Halidar.com
~Kochajacy    17.03.2017 @17:14:34
chodziło mi o inne zdjęcie pijanych na imprezie. te to jeszcze jakoś przeboleje. tamtego nie mogę do teraz bo pierw było w polecanych a po paru miesiącach na DD. najgorsze zdjęcie na Digarcie jakie widziałem, gorsze nawet od moich a tenże fotograf ma ich bez liku.
ale nie napisałem ze lubię narzekać. napisałem, ze na ogół sa to DOBRE PRACE NA DD. Te czarne z poniedziałkiem znalazłem na DD.
nie napisałem, że ya pani w wodzie CO JA RYBA ŁASKOCE ÓWDZIE JEST FATALNE,. Może treści nie ma ale z formą tez bym nie przesadzał. trochę szarego błękitu i zdziwiona twarz, ze akurat ją ta ryba spotkała
_______
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002040972917

"CO W MOIM SERCU - WIEM TYLKO JA"
*yss    17.03.2017 @21:21:04
To nie było to foto

XIPE: masz rację.
A w czym, bo wątek mnie przerósł?

sayja: uniwersalnych nie ma. Ale jest dobra sztuka, sprzedajna sztuka, zła sztuka, nudna sztuka, konwencjonalna sztuka, skandaliczna sztuka........... :D
_______
...aż się oczy jeżą...
^monikalaskowska    18.03.2017 @02:12:57
Dlaczego DD ma sie podobac ogolowi?
~XIPE    18.03.2017 @08:22:04
yss - pss
monikalasowska - bo sayja tak chce. i kochający chyba też, ale nie jestem pewien, bo nie bardzo wiadomo o co mu chodzi.
~sayja    18.03.2017 @10:50:05
~yss - Są są (mówię o sztuce wizualnych). W znaczący sposób wpływają na odbiór, ale widocznie sporo osób uważa to za mało ważne i dlatego tyle jest kiepskich prac.
~monikalaskowska - lepiej żeby podobało się mniejszości? Nie mówię o zasadzie tylko o kierunku. Moim zdaniem sporo DD jest zbyt słabych.
~AlmightyCornholio    18.03.2017 @11:10:02
owszem, istnieją pewne kanony, ale one nie wyznaczają wartości pracy.

zaraz, czy ja tego już nie pisałem 2 strony temu?
_______
to idealne miejsce, żeby wpisać na przykład jakiś bardzo mądry cytat o życiu lub fotografii. albo cośtam
^monikalaskowska    18.03.2017 @15:09:55
Dlaczego lepiej ze podoba sie wiekszosci? Zatem sztuka niszowa nie ma prawa istniec i wystepowac bo nie podoba sie wiekszosci? To skoro wiekszosc lubi pop to po co radia ktore maja inny repertuar? Jest wolnosc, nie podoba sie , zmieniasz stacje. Tak samo digart. Digart nie jest tylko miejscem sweet mleczykow, pieknych modelek. To tez twarda, niszowa, czasem ciezko do zrozumienia sztuka ( czasem i g tez lol).
Ale tak jak pisalam wczesniej, nie pdooba sie DD. Jutro tez jest dzien i nowe DD. Moze Tobie sie spodaba. Pamietaj, ze "wiekszosc" to nie wszyscy na DD. Czasy jednej, slusznej racji sie skonczyly ( tak mi sie wydaje) i mysle, ze warto pokazywac roznorodnosc. Dawac ludziom szanse do zastanowienia, dyskusji i szansy odbioru czegos innego niz, tego co wiekszosc lubi. Nie spobujesz, nie bedziesz wiedziec.
Nawet jesli zdazaja sie slabe DD to... Jest tu ktos idealny?
*symbolicinteraction    18.03.2017 @15:52:23
Cóż, gdybyśmy dawali DD tylko pracom, które podobają się ogółowi, to byłby niustający potok słodkich dziecięcych portretów, bajkowych sesji, kwiatków w makro i mangowych rysunków. Na fejsbuku największy zasięg mają prace podobające się ogółowi i tak to na ogół wygląda.

DD był zawsze subiektywnym wyborem moderacji, nawet, jeżeli będziemy się starać stosować jakieś "obiektywne" kryteria, nawet techniczne, to moim zdaniem tego nie przeskoczymy. Nie da się.

I bardzo dobrze, bo dzięki temu digart zawsze miał swój klimat, sznyt i styl. Dzięki temu było tu miejsce na oryginalność i rzeczy mniej łatwe w odbiorze - zamiast potoku typowych dla ery współczesnego social media lukrowanego kiczu i clickbaitowej kontrowersji dla ubogich.
~Kochajacy    18.03.2017 @19:43:10
tamto fatalne zdjęcie na DD z imprezy cały czas mnie prześladuje.
przecież pisałem, ze uważam DD na ogół za dobre. Ale tez to wybór poza wyjątkami jak w tej grupie moderacji. Głównie wybierają fotografowie co się znają i wybierają zdjęcia. O co mi chodzi?
o to by mi się podobało ale i nie było takich g. jak tamto zdjęcie pijaczka na imprezie
_______

*yss    18.03.2017 @21:55:10
symbolic: chyba o to chodzi, ludzie mylą popularność z jakością
_______
...aż się oczy jeżą...
'Lucanus    19.03.2017 @14:13:10
"DD ma się podobać suwerenowi! Nie może być tak, że mniejszość narzuca zdanie większości". ~autor nieznany.
~sayja    19.03.2017 @16:28:24
Nikt nic nie myli. Zafiksowaliście się teraz na słowach większość/mniejszość zamiast nad sednem sprawy.
Przypomnę: sporo jest na DD rzeczy przeciętnych, zdarzają się totalnie złe rzeczy. Czemu tak się dzieje i co da się zrobić żeby było lepiej.
I proszę nie pisać, że nic się nie zmieni bo taki jest styl ma digart, bo to nieco śmieszne.
~Kochajacy    19.03.2017 @18:34:51
lucanus.

tez to prawda. Niemców jest więcej to niech narzucają swoje prawa mniejszym. głupków jest więcej to niech rządzą mądrymi.
_______

*KrzysztofSierpien    19.03.2017 @18:38:30
To nie prawda, że głupków jest więcej, bo kogo sie o to bym nie spytał, to każdy twierdzi, że to on jest tym mądrym
~aniasmn    19.03.2017 @18:55:52
a jak jest z Tobą ?
*KrzysztofSierpien    19.03.2017 @19:01:18
Ja oczywiście jetem ten najmądrzejszy
~Kochajacy    19.03.2017 @21:06:29
skoro mądrych jest mało to głupków jest ciut więcej, a skoro większość rządzi to wiadomo kto rządzi
_______

~XIPE    27.03.2017 @17:07:01
No i macie swoje demokratyczne dd. Zadowoleni co?
*yss    27.03.2017 @17:13:04
sayja: dlaczego twierdzisz, że na DD trafia dużo przeciętnych lub złych rzeczy? Ja tego nie zaobserwowałam.
_______
...aż się oczy jeżą...
~AlmightyCornholio    27.03.2017 @17:42:11
ja na przykład powiedziałem, że mi się dużo nie podoba. a to nie to samo.
_______
to idealne miejsce, żeby wpisać na przykład jakiś bardzo mądry cytat o życiu lub fotografii. albo cośtam
~sayja    28.03.2017 @08:57:58
yss - Najzwyczajniej oceniam i porównuję. Ale nauczyłem się nie robić tego wg swojego widzimisie. I taka konkluzja.
*yss    28.03.2017 @09:20:10
sayja, a wg czego?
_______
...aż się oczy jeżą...
~sayja    28.03.2017 @10:06:42
yss - według wspomnianych kilkakrotnie i negowanych zasad sztuk wizualnych i estetyki Ta rozmowa się kręci w kółko.
*yss    28.03.2017 @10:41:03
Inna będzie estetyka kubistyczna od estetyki impresjonistycznej i nie ocenia się kubizmu estetyką impresjonizmu, może tak będzie najłatwiej to wyjaśnić - ale istnieje marny kubizm i dobry kubizm, kiepski impresjonizm i dobry impresjonizm i my tu jako moderatorzy wybieramy dobre prace z różnych kategorii - ale jeśli ktoś całkowicie neguje kubizm, bo uznaje tylko impresjonizm i jego reguły, to będzie na wieki oburzony, że powiesiliśmy pracę kubistyczną, chociaż jest dobra, bo jego zdaniem nie ma dobrej pracy kubistycznej.

"Estetyka jest dla artysty tym, czym ornitologia dla ptaków" (Barnett Newman)

polecam przy okazji esej z lat 80tych o przemianach w sztuce, w filozofii sztuki itp:
http://www.iphils.uj.edu.pl/~ls/books/poslowie_acd.pdf
_______
...aż się oczy jeżą...
Poprzednia strona 1 2 3 4 5 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt