Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Portrety
Grupa otwarta

o grupie
Grupa dla ludzi którzy robią portrety, lubią portrety...

Już niedługo Plebiscyt na PORTRET MIESIĄCA.

właściciel

Portret - chciwy i cyniczny czy wzniosły i...
19.01.2009 @20:27:23

~tryguaw    19.01.2009 @20:27:23
Stara kobieta wybiera butelki ze śmietnika. - Przepraszam, czy mogę pani zrobić zdjęcie? - spieprzaj gówniarzu!

Taka sytuacja może się przydażyć każdemu z nas. No właśnie. Jakie więc motywy Wami kierują gdy wybieracie sobie ofiarę na portret?
_______
Nieodwracalne należy tylko do Pachamany...

~czarownjc    19.01.2009 @23:26:37
jeśli w studio to oczywiście temat, który sobie wymyśliłam do danej osoby, a jeśli w warunkach zastanych to oby jak najbardziej oryginalnie:D
_______
...ulotna...jak wydech...i wdech...
~tryguaw    20.01.2009 @01:06:55
W studiu się zgadzam - temat. Może źle sformułowałem pytanie... chodziło mi bardziej o portret reporterski, z wydażeń niezwykłych, zastanych. Co wtedy? Dlaczego robimy zdjęcia w ludzion w takich sytuacjach? Rozumiem, że ma być oryginalnie, ale czy to jest jedyny motyw działania?
_______
Nieodwracalne należy tylko do Pachamany...

~mateuszczekalski    20.01.2009 @13:29:51
Słuchajcie- moim zdaniem reporterskie foty dzielą się na dwa rodzaje- takie które swoim dramatyzmem pokazują rzecz koło której normalnie przechodzimy obojętnie oraz takie, w których dramatyzm sytuacji sam odwala za nas robotę. Nie wiem czy ktoś z was oglądał jakikolwiek album world press foto... Myślę że skłaniam się zdecydowanie do tego pierwszego rodzaju zdjęć. Zwyczajna sytuacja pokazana w niezwyczajny sposób- to jest moim zdaniem istota fotografii, chociaż podkreślam że rasowa reporterska fota łączy w sobie obie wypisane przeze mnie cechy.
_______
"To nie sztuka zabić kruka, ale dupą zabić jeża..."
~Babini    08.01.2011 @18:48:05
http://www.youtube.com/watch?v=U5g43O18YQw

Portret reporterski? Wynika raczej z przypadku, chwili, momentu.

Jeżeli robisz reportaż o ludziach to chyba jasne jest co Cię kieruje bo jakieś założenie musisz mieć skoro robisz reportaż w ogóle.

"Zwyczajna sytuacja pokazana w niezwyczajny sposób- to jest moim zdaniem istota fotografii"

Czyli przekłamana?
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt