Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Zielona Góra
Grupa otwarta

o grupie
Grupa digartowców z Zielonej Góry... i, oczywiście, okolic

właściciel

moderatorzy

Opuszczone miejsca w okolicach Zielonej Góry.
19.10.2008 @16:49:06

~strangerr    19.10.2008 @16:49:06
Hej

Sprawa jest prosta. Szukam opuszczonych miejsc w Zielonej Górze i jej najbliższych okolicach.Miejsc typu - stare fabryki, kościoły, bunkry. Miejsc z klimatem industrialnym. Wszelkie propozycje mile widziane

Peace.
~mimim    19.10.2008 @17:55:19
byłe zakłady/fabryka/budynki na lisiej, winiarnia, ruiny za Auchan, stary browar na kożuchowskiej, budynki koło skrzyżowania drzewnej w kierunki wrocławskiej, ruiny w Nowogrodzie Bobrzańskim, fabryka w Nowej Soli :D, pałacyk w Zatoniu

tyle sobie przypominam : )
_______
welcome to our world, we are the wasted youth and we are the future too.
~strangerr    19.10.2008 @18:46:31
Dzięki Któreś z tych miejsc są jakoś specjalnie szczelnie pozamykane czy nie będe miał problemu z wejściem ?
~mimim    19.10.2008 @19:38:53
z tego co wiem to raczej nigdzie nie pilnują, ale możesz mieć drobne problemy w winiarnii. Jak byłam tam w lutym to panowie nie pozwalali wejść do środka, gdzie kiedyś była sala teatru lubuskiego. Jeśli chodzi o sam tył, gdzie było pełno jakiś starych cegłówek, szkła itp., tam nikt nie pilnował i można było siedzieć do woli. Jak jest teraz, trudno mi powiedzieć
_______
welcome to our world, we are the wasted youth and we are the future too.
~ehre    19.10.2008 @22:31:55
Za Auchan pilnowane nie są. Fajne miejsce na sesje z modelką :D

Fabryka i pałacyk w Kargowej. Fabryka w centrum miasta stoi ostworem dla ćpunów, alkoholików, bezdomnych i fotografów. Pałacyk dostępny tylko w niedziele. Z autopsji nie polecam soboty i innych dni tygodnia.
_______
`Straszę Was, aby zapomnieć jak bardzo się Was boję.

http://www.pudelek.pl/artykul/9303/nazwie_corke_honor
Ja byłam pierwsza!
!galar    22.10.2008 @10:12:49
niedokończona od czasów Gierka budowa w lesie koło amfiteatru.
~djus    03.12.2008 @22:55:21
Z tego co kojażę koło amfiteatru już nie ma dawno żadnej budowy. A na Kożuchowskiej stary browa to już teren prywatny zabity dechami też Jest jeszcze za hotelem Polan budowa niedokończona byłą dziura w płocie ale już Ją chyba zrobili
_______
http://www.fotoholic.pl - Zapraszam

~masza    29.12.2008 @21:54:55
a ja na cos ciekawego dla fotografow trafilam na digarcie
fabryka tektury w Krępie
http://www.digart.pl/praca/2864383/fabryka_tektury_w_krepie.html
~michals1988    04.02.2009 @00:01:17
ale ta fabryka tektury została wykupiona , teraz jest to teren prywatny i nie ma jak tam wejsc...
~q3aki    25.03.2009 @18:15:57
heheh ja sie nie wypowiadam, ale juz wycieczka do NS zjechala kiedys tam
_______
I'm The Pain That You Feel Inside!

http://www.q3aki.deviantart.com
~kris673    27.03.2009 @15:05:55
a w NS jest cos ciekawego? q3aki mieszkasz w NS?
~naamahania    29.03.2009 @20:59:25
Ja mieszkam. W Ns są stare fabryki nici Odra, polecam
~krukzg    06.04.2009 @12:35:11
Dodam od siebie starą strzelnicę przy obwodnicy, niedaleko oś. Pomorskiego. Zachowane w jakiś tam stanie dwa kulochwyty ceglane, jeden żelbetowy jak mnie pamięć nie myli Jak okolice Zgory, to dodam jeszcze Pozycję Odrzańska - Oderstellung. Dużo fajnych obiektów ulokowanych wzdłuż brzegu Odry, niestety wiele z nich zalane lub zdewastowane (powycinane pancerze, kopuły etc. ). No i oczywiście ukochane MRU :D
_______
~Dawian    15.08.2009 @15:30:00
Fokus jest wejście od strony parkingu, klimat wymiata. Zrobiłem kilkadziesiąt zdjęć tego miejsca, na stołach i podłodze pełno starych dokumentów, różnych przedmiotów ipt. A co będę opisywał wrzuciłem na serwer kilka zdjęć z tego miejsca http://www.maliniak.djus.pl/focus
~ratty    16.08.2009 @13:12:05
Polecam także pustostan przy ulicy nowej, ruwnolegle do kożuchowskiej, pod lasem. Ogólnie także polecam rajd po wioskach w okolicy ZG, np w kierunku Krosna, sporo opuszczonych domów i np pałacyków się znajdzie. Kiedys były 2 pustostany przy ulicy srumykowej, niestety zrównano je z ziemią. W lesie niedaleko trasy północnej jest też opuszczony domek, ale cieszy się złą reputacją (lasy za statą unitrą - pomrańczowy przeszklony budynek, chyba teraz coś z samochodami tam jest).
Niestety wiele obiektów w zielonej zniszczono aby utworzyć place pod nowe domki/osiedla :/
~marleyyka    26.04.2010 @22:08:45
Ja mam pytanie czy ktos moze mi powiedziec gdziew ZG jest budynek jakis z starymi kretymi schodami ??? dzieki za pomoc
~TELUK    30.04.2010 @05:26:50
myślę że jest szansa na te schodki w jakimś kościele czy ratuszu...
~TELUK    30.04.2010 @05:27:56
Czy w Nowej soli jest tylko Odra? ...
~phil92    30.06.2010 @18:56:29
A wiecie może moi drodzy czy na tą część Fokusa, która nie jest wyremontowana da się wejść?
_______
http://www.nieckowiak.pl - Portfolio
mówi się trudno i pstryka się dalej
~betterdayz    29.12.2011 @22:28:55
chyba się nie da wejśc do focusa, zresztą większą częśc juz wyremontowali i jest na sprzedaż.
~SverigeSE    29.02.2012 @00:00:51
No pozostaje DAG Krzystkowice, tygodnie eksploracji fabryki i budynków. Świdnica, jadąc ul Bunkrowa, ostatni skręt w las przed bunkrem MOSIR ok 1 km w lesie stoi bunkier, kształtem przypominający potężny cylinder. A w samej ZG to oczywiście Falubaz, częściowo wyremontowany budynek od strony ul. Osadniczej (Objazdowa) Pod budynkiem ciągnie się schron przeciw atomowy, mam zdjęcia, gdy był on nie rozkradziony. Głębiej się zapuszczając, coś jest pod górka przy torowisku z Tesco w kierunku Zagania Zar dane GPS ( 51.949793 15470611 ) Dziwne plotki się kręcą wokół tego miejsca, i nie od młodych. Rondo zacisze prosta i działkowa, kolo ronda sklepik a przed sklepikiem pętla. Na ziemi ciągną się betonowe płyty, znam starszego pana, który za czasów MPK był w tych podziemiach po coś... Morze to plotki morze i nie, ale < wentylacje po drugiej stronie ulicy nie są raczej z malej piwniczki, bo to kolektory GPS ( 51.944716 15.480369 ) > Cały deptak jest w labiryntach, jak coś remontują to 4 metrowy plot robią żeby ludzie się nie ciekawili. Skończywszy na już prawie nie istniejącej Winiarni kolo wiezienia. Nawet fajnie tam, tylko mrocznie no i raczej już nie ma wejścia. Jeszcze znajdzie się parę miejsc, ale zapewne nikogo z was nie będzie to obchodzić
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt