Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Fotografia Portretowa
Grupa otwarta

o grupie
Dla Pstrykaczy pasjonujących się w fotografią portretową

właściciel

Jak zacząć?
31.10.2011 @21:45:15

~Eryczek93    31.10.2011 @21:45:15
Witam wszystkich!

Może bez zbędnych kwiecistych wstępów napiszę co mi leży na sercu Otóż fotografią pasjonuję się od 4 lat. Do tej fotografowałem tylko przyrodę, podziwiałem i wciąż podziwiam prace studyjne, sesyjne. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem spróbowania swych sił w jakiejś sesji. Tylko tu jest problem - jak zacząć? Modelkę jakąś bym znalazł tylko co dalej? Jaki jest konieczny sprzęt, macie może jakieś porady? Ja kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. A chcę bardzo spróbować gdyż ostatnio zarzucono mi, że fotografuję tylko kwiatki... Bardzo proszę o jakieś konkretne rady, wskazówki
~headless    31.10.2011 @21:54:05
Skup się na swietle, tle i kadrze - czyli tym co wazne w większosci zdjec. Pooglądaj portrety które ci się podobają - porozkładaj je sobie na "czynniki pierwsze" - zobacz jakie jest swiatlo, jakie kadry i kompozycje, jakie tło..

Zacznij od swiatla dziennego i nie słuchaj ze musisz mieć specjalny jasny obiektyw
_______
życie jest piękne.
~Termisan    01.11.2011 @07:06:36
Ja bym zaczął od lektur: "Sekrety Mistrza Fotografii Cyfrowej 195 Ujęć Scotta Kelbyego" i "Fotografia Studyjna" - Michaela Freeman no i zakup obiektywu ( tu zaczynamy mówić o obiektywach ze światełłkiem zaczynającym się od 1,4-1,8f - i dobrego zestawu minimum dwóch lampek....potem pomysł i duuuużo ćwiczyć
_______
oceniam fotki tylko te , które MI się podobają

Nie chodzi o to, na co się patrzy, lecz co się widzi ... 'THOREAU'
~murfonek    01.11.2011 @10:32:36
Eryk!
jestem amatorem, być może i laikiem w temacie. postrzegam świat wg własnych odczuć; okiem, sercem, czasami tylko zauważam, że są jakieś zasady, na które mam generalnie wyrąbane. są, oczywiście są i powinny być ale nie są najistotniejsze. ważniejszy jest przekaz, ciepło, klimat, nastrój.
moja rada, raczej podpowiedź:
sesję zacznij od niczego, bez niczego. po prostu jakiś pokój, jakieś światło, jakiś aparat. sprawdź się w kadrze, w przekazie nastroju i klimatu. co do modelki - to przede wszystkim nie JAKAŚ, tylko najlepsza. zrób wszystko by się otworzyła, była i czuła się swobodnie.

pozdrawiam z 3miasta
michał
_______
...strasznie jest mi z tego powodu wszystko jedno...
~msmusic16    14.12.2011 @19:31:48
"termisan"
kompletnie się z tobą nie zgadzam moze jedynie co do tej lektury a nawet nie koniecznie bo podstawy to on ma raczej opanowane a wszystko inne typu kadr i swiatło mozna popatrzec w innych zdjeciach i zacząć samemu eksperymentować.. i po co komu lampy na poczatku? zbędny wydatek pieniędzy jak na poczatki , jeszcze mu sie to nie przypadnie do gustu i bedzie żałował , po jakimś czasie blendy itp a dopiero potem lampy, co do obiektywu to też nie ma sensu na poczatek kupowac jasnego , bo jak sie nie potrafi nic to i obiektyw ci nic nie da ...
tyle z mojej strony

PS: zdjęcia, informacje w internecie, metoda prób i błędów < to na poczatek całkowicie wystarcza
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt