Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Kino
Grupa otwarta

o grupie
Grupa miłośników kina. Nie ważne, czy ktoś chodzi do kina/na film raz w roku, czy raz w tygodniu, jeśli choćby od czasu do czasu odczuwa konieczność kontaktu z ekranem, to znaczy, że kocha kino.

właściciel

film
24.10.2007 @15:20:54

1 2 Następna strona
~IlGatoNegro    24.10.2007 @15:20:54
Zacznę standardowo, uwielbiacie jakiś film/ nienawidzicie go, podzielcie się tym z nami.
_______
"Be sure Your sin will find You out.."
patrykwosztal.com
~ChouALaCreme    24.10.2007 @20:25:57
Świeci z Bostonu!!
dla mnie rewelacja naprawde warto zobaczyc ...
~opos    24.10.2007 @21:40:01
gabinet doktora Caligari http://www.youtube.com/watch?v=MrNJBbXhvOs
to bezapelacyjnie jeden z najciekawszych filmów w histoii kina. na tyle niekonwencjonalny i nowatorski że utwożono specjalnie dla niego kategorię w nurcie kina Ekspresjonistycznego . film zaliczono do nurtu Caligarycznego.
po prostu cudo. nie ma co opisywac , tzeba zobaczyc , tylko 50 minut .zapraszam na seans
~Rayvaro    24.10.2007 @21:40:23
Buntownik z wyboru
genialne :D
^Ajlona    24.10.2007 @22:41:59
Film, który porusza i wstrząsa do głębi: "Funny Games". Kto widział - raczej go nie zapomni.
Film, który ma jeden z ciekawszych scenariuszy ostatniego dziesięciolecia: "Być jak John Malkowitch".
"Idioci" - kontrowersyjny obraz ilustrujący manifest Dogmy von Triera.
Nie pozostawia nikogo obojętnym.
~opos    24.10.2007 @22:58:15
Ajlona , piwko stawiam za funny games , oprócz tego poruszania i wstrząsania najważniejsza jest fenomenalna gra z widzem wogóle M.Hanneke cenię za inne filmy tez , poruszająca jest Pianistka (nie pianino Campion , nie mylic ) ,studium kobiecej psychiki .ach i te kadry , ukryte tez gites.
triera nie trawię bo to oszust i szarlatan , ale nie chce mi sie o tym pisac .

a Spike Jonze jest git , czy to jako reż byc jak jochn... czy klipów
ostatnio edytowane: 2007-10-24 22:58:29
'szuuuwar    25.10.2007 @02:08:25
funny games miazdzy ... thriller, który zaczyna się jak komedia familijna. Czarne charaktery, noszą białe rękawiczki. Przełamywanie takich tematów tabu, jak choćby śmierć dziecka. Beznamiętny i nieumowywowany sadyzm. I najlesze - bezpośrednia gra z widzem, w której jesteśmy tylko bezradnymi obserwatorami, a reżyser może wszystko. Polecam.

_______
^Ajlona    25.10.2007 @09:54:08
Kto widział "Nieodwracalne" z M. Belluci? I co sądzicie o tym filmie?
~IlGatoNegro    25.10.2007 @10:17:59
oj glosno bylo o tym filmie, ale czy w pozytywnym sensie to nie wiem. Jedno czym zwracal uwage wszystkich to jak pisaly gazety - "15 minutowy gwałt analny na Monice Bellucci"
_______
"Be sure Your sin will find You out.."
patrykwosztal.com
~opos    25.10.2007 @14:29:27
nieodwracalne to szmira , jakis nędzny skowyt francuzów domagających się by nadal ich uznawano za przyczółek kina art itp. po nowej fali niestety wg mnie koniec nastąpił. "nieodwracalne" podobnie jak "gwałt" zostało okrzyknięte kinem nowej zmysłowości/wrażliwosci. chwyt marketingowy ,a cała piana ubita wokół tych filmów tyczy sie przemocy , gwałtu i okrucieństwa.tylko nic z tego nie wynika niestety.a konstrukcja Nieodwracalnego ( czyli narracja prowadząca od skutku do przyczyny ,dodana jest na siłę by film sprawiał wrażenie głębokiego. lepiej to wyszło Nolanowi w Memento (fajne) i follwing(gites)
jesli tematyka przemocy kogos interesuje to polecam bardziej np. histoię przemocy albo funny games.
a z nieodwracalnego mogę jedynie polecic dodarki na DVD ,ciekawe rozwiązania dotyczące efektów specjalnych ,m.in masakrowanie tważy gaśnicą czy łamanie ręki
^Ajlona    27.10.2007 @00:19:12
Ach, jak mogłam zapomnieć o filmie "Tytus Andronicus"... Średnio udaną sztukę Szekspira Julie Taymor zamieniła w majstersztyk filmowy. Stworzyła dzieło wielowarstwowe i uniwersalne. Hołd również trzeba oddać Dante'owi Feretti za scenografię i Milenie Canonero za kostiumy.
Niektórych może zniechęcać szekspirowski język aktorów, ale zaręczam - zapomina się o nim po kwadransie
~jaagnieszka    28.10.2007 @16:35:32
Polecam film "Kraine traw"
od niesmaku po fascynacje
zakręcony jak ruski termos
oglądajcie go na trzezwo
hehehe
~6shadow6    01.11.2007 @22:07:06
zachwycona jestem 3 kolorami Kieślowskiego.
_______
szukam ideału.
~revengaa    15.11.2007 @22:08:51
'zycie jest piekne'.
piekny film. genialny.
jak wiele, wiele innych. requeim for a dream.. ogolnie filmy tego rezysera, tj. Darren Aronofsky. magia, ten klimat, ktory tworzy.. girl, interrupted tez wysmienity. i wspaniale dirty dancing, ktore moge ogladac setki razy. ach
_______
minha vida é a capoeira
~Trolownia    19.11.2007 @22:42:44
"THE DREAMERS"
najpierw mnie zszokował, a potem stał sie moim ulubionym coś w tym filmie jest niezwykłego....
Girl, interrupted świetne
oprocz tego 'Między Słowami', 'Pachnidło', 'The Weatherman" i "piła 1" lubie
~czemu    27.11.2007 @15:35:17
Thelma i Louise ..."Rosemary's baby" i niesamowita Ruth Gordon stary film Polanskiego kto nie widzial polecam..."W strone Marrakeszu" z tego co zauwazyalam to malo komu sie podoba....-doceniam (min) za niesmowite zdjęcia ."Forest Gump" -calokształt ost. "Labirynt Fauna" ..."Dawno temu w Ameryce" "Przemineło z wiatrem" )))) "Selena" "Lot nad kukuklczym gniazdem"""piekny umysł"przerwana lekcja muzyki" ...duzo ich.. lubie filmy gangsterskie o szpitalach psychiatrycznych komedie Barei i z Benem Stillerem .eh nie moge sie zdecydowac na jeden ulubiony..nie da sie .kazdy ( tzn prawie) kazdy film ma w sobie cos pięknego cos co go wyroznia ....ojj...hmm...koncze bo za duzo wyrazow nademną ..:P
ostatnio edytowane: 2008-02-04 14:44:59
~Karoola15    05.12.2007 @20:38:27
Skazany Na Shawshank, Pachnidło, Step Up, Kłamca Kłamca, Truman Show, Joe Black, Pearl Harbor, Piła, Ace Ventura, Legalna Blondynka, Zielona Mila, Siedem, Szósty Zmysł, Rozdział 27, Liczba 23, Dom Nad Jeziorem, Adwokat Diabła, Pan Życia I Śmierci, Requiem Dla Snu... I wiele wiele innych, których akurat teraz nie mogę sobie przypomnieć.
_______
"Jestem roztańczonym pyłem tego świata"
~Samentu    30.12.2007 @17:32:14
jesli o mnie chodzi to nadlugo zostanie mi w pamieci film: ''donnie dako''
i ''requiem dla snu'' ale jest i ich wiele, np:

''miasto boga''
''efekt motyla''
''chapter 27'' etc...

nie zapominajmy tez o polskim kinie tez mam kilka ''perelek'
pozrawiam.
_______
i tyle.
~streetclash    30.12.2007 @19:48:39
a więc tak filmy, które obejrzałam dawno i zapamiętałam dokładnie :D
american beauty, efekt motyla, cinema paradiso, między słowami, zycie jest piekne, amelia i ogolnie wiekszosc filmow woodego allena. Sa też takie ktorych az wstyd się przyznać, że chętnie ogladam ]:->

~diana6echo    31.12.2007 @12:28:04
^Ajlona, co do "nieodwracalne" ma takie samo zdanie co ~opos: jest to szmira, która została nakręcona ku uciesze reżysera, któremu zachciało się sponiewierać piękną kobietę (leczenie kompleksów czy co??).. .

.polecam:

BROTHER - z Takeshim Kitano - nietypowy film o Yakuzie^^..
SNATCH.
MIASTO ZAGINIONYCH DZIECI
_______
"I will walk over your cold corpses."
~meghod    19.02.2008 @14:21:37
jest wiele filmów z różnych gatunków godnych polecenia, w zależności co akurat mamy ochotę ogladać. Film z doskonałymi efektami specjalnymi to Labirynt Fauna, z innej paki: Miasto Boga, Leon Zawodowiec, Joe Black,trzy kolory Kieślowskiego, Forrest Gump, etc.
_______
Booooyaka boooyaka!!!!, WIK it!!!
~exaybachay    24.02.2008 @19:01:49
a propo Nieodwracalnego..... mi sie podobalo tylko odniesienie do Kubricka w kilku momentach....ogolnie slaby film...

a w kwestii przemocy...rzeczywiscie Haneke...albo tez Peckinpah

kilka moich ulubionych:
Czyz nie dobija sie koni?
Rekonstrukcja
One Point O
_______
"Gatunek ludzki, źle znosi zbyt duże dawki rzeczywistości"
T.S.Elliot
~Ewelszyn    15.06.2008 @16:18:00
Mnie urzekł "Nosferatu-symfonia grozy" w reżyserii F.Murnaua. Wspaniała gra światłem i cieniem. Typowy przedstawiciel ekspresjonizmu niemieckiego. A ze współczesnych hmm... "Siedem" D. Fincher'a, lubię też "K-19" z Harrisonem Fordem. Jeszcze sporo filmów mogłabym wymienić, ale te najpierw przychodzą mi na myśl.
_______
I got a strange kind of woman.
~Byrka    06.07.2008 @15:37:43
dobry film na pewno musi mieć ciekawą ścieżkę dźwiękową.
dla mnie takim filmem jest np. Requiem for a dream.

muzyka świetna !
~czemu    19.07.2008 @17:18:16
"Dzikośc serca" " Ghost world" " Blue velvet" " Piękny umysł"
1 2 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt