Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Kino
Grupa otwarta

o grupie
Grupa miłośników kina. Nie ważne, czy ktoś chodzi do kina/na film raz w roku, czy raz w tygodniu, jeśli choćby od czasu do czasu odczuwa konieczność kontaktu z ekranem, to znaczy, że kocha kino.

właściciel

Recenzje kinowe
24.10.2007 @15:24:55

~IlGatoNegro    24.10.2007 @15:24:55
Byliście na jakimś filmie, chciecie się podzielić wrażeniami? Tutaj możecie to zrobić.
Tylko nie streszczajcie filmów, nie każdy z nas chce znać fabułę zanim obejrzy film
_______
"Be sure Your sin will find You out.."
patrykwosztal.com
~Rayvaro    24.10.2007 @21:37:50
To ja moze rozpetam wojne
Na pierwszy ogien idzie Katyn. Mysle ze sporo osob to widzialo. Jak dla mnie to porazka, tym bardziej w stosunku do ogromnego szumu medialnego wokół produkcji. 99% filmu przenudzone, no moze ostatnie sceny troche powalaja, ale czy warto czekac 2h na sama koncowke?
A jakie wrazenie na Was zrobil ten film?:>
ostatnio edytowane: 2007-10-24 21:39:02
~opos    24.10.2007 @21:48:14
a jakie wrażenie może zrobic film zrobiony przez człowieka który sięskończył dawno temu . Wajda pogrywa beszczelnie na martyrologiczno ułansko patriotycznych nutach ,wietrząc przy tym dobą kaskę . no bo jak szkoła nie zorganizuje zbiorowej wycieczki na takie "dzieło" , lektury i patiotyczne gnioty to maszynka do robienia pieniędzy .
Nie zrozumcie mnie zle , Katyn to ważne wydażenie , bolesna sprawa , rozdrapywana pzy każdej okazji przez każdego kto potrzebuje poklasku. Andrzej Wajda , bardzo dobry swego czasu reżyser zeszedł na taką drogę . podobnie jak Zanussi głosi prawdy z piedestału artysty. niestety Najlepszy z Ich pokolenia K.Kieślowski nie żyje .a szkoda ,bo on taki film o Katyniu zrobiłby bez "patriotycznej Chały" jak to ujął Majchrzak . choc Kieślowski pewnie i tak by czegos takiego nie nakręcil.
uf rozgadalem sie
~ChouALaCreme    24.10.2007 @21:55:03
Tez mi sie film nie podobal .... 2 h nudow..... absolutnie zgadzam sie z rayvaro
'szuuuwar    25.10.2007 @02:46:35
2h nudów ? A czego sie spodziewaliście? Akcji ? Seksu ? Strzelanin ?

To jest film skromny (o dziwo) skupiający sie na emocjach, cierpieniu, czekaniu ... wojna jest tylko tłem, pretekstem do eksponowania pewnych idei.

Niepozbawiony wad, kilka scen i wątków mógł sobie Wajda darować, kilka łopatologicznych tekstów, pare prostych symboli. Ale i tak stworzył swój najlepszy film od wielu lat, obok którego nie można przejsć obojętnie (czego dowodem jest chociazby ta dyskusja:D)
_______
~ChouALaCreme    25.10.2007 @08:09:54
szuuuwar .... moja mama tez tak mowi ze za duzo oczekiwalismy od tego filmu
'szuuuwar    25.10.2007 @09:10:47
tja ? ale uzasadnić nie umiesz, wiec jak Twoja recenzja ma brzmieć "2h nudy" ze albo nie masz zielonego pojęcia o kinie, albo nie masz jakichkolwiek merytortycznych podstaw zeby sie wypowiadac, wiec daruj sobie takie wypowiedzi
_______
~ChouALaCreme    25.10.2007 @12:36:12
ojeje ale sie zdenerwowales ... nie mialam nic zlego namysli mowiac tak ....
wszystko zostalo powiedzine wiec nic nie dodawalam tylko zgodzilam w powyzszymi opiniami
ostatnio edytowane: 2007-10-25 12:39:33
'szuuuwar    26.10.2007 @02:24:16
kto sie denerwuje ?
luzik
_______
~ChouALaCreme    26.10.2007 @09:57:49
+konradjakubowski    11.11.2007 @17:04:02
http://www.youtube.com/watch?v=YBqmKSAHc6w&eurl zgarniacz oskarow sie szykuje, wczoraj ogladalem, pozycja obowiazkowa do obejrzenia.
-trzygrosze    13.12.2007 @16:26:32
zgarniacz, jak Titanic ? :D
~diana6echo    19.12.2007 @11:56:15
.na temat Katynia już się rozpisałam na filmwebie, więc tutaj napiszę tylko, że miało być "och" a było "ziew" :P.. .

.w zeszły weekend coś mi odbiło: poszłam 2 razy do kina na jeden film.. ."3:10 do Yumy" .. .
..nie jestem wielką fanką westernów a i remaki powodują u mnie zgrzytanie zębów, jednak ten film bardzo mi się spodobał^^.. .
.było wszystko czego ja, kinomaniak, potrzebuję do szczęścia: dobrani aktorzy (Bale, Foster, Lerman), piękne zdjęcia plenerów, kostiumy, muzyka [!!!] i ciągłe napięcie - nie było w tym filmie przestojów..
.i zero efektów specjalnych ;] .. .ok - przeważnie chodzę do kina aby zobaczyć takowe efekty specjalne, ale ostatnimi czasy wszyscy się onanizują na myśl o Imaxie i tym podobnych bajerach, cudeńkach/gówienkach wygenerowanych na komie :/... .ile można? już teraz Beowulfa zrobili w technice motion capture i jeszcze jakimś innym programie aby 'było realistycznie' - po cholere?? Hopkins wygląda tragicznie w tym filmie - wszystkie te postacie są martwe, mimika do kitu, zero emocji... .zrobiliby to lepiej i taniej z prawdziwymi aktorami..
_______
"I will walk over your cold corpses."
-trzygrosze    25.02.2008 @17:02:18
Rave mial racje
~maximi    30.03.2008 @12:21:08
No ja Katynia nie ogladalam, ale raczej mnie nie ciagnie...nie przepadam za polskimi filmami. Sprobuje za to zrecenzjowac film ktory warto obejrzec, czyli Biale noce z Michailem Baryshnikovem z 1985. Wlasciwie dawno go nie ogladalam...pamietam ze sceny baletowe zwalaja z nog. z reszta kipesko mi idzie ta recenzja...po prostu ogladnijcie sobie np. http://youtube.com/watch?v=orUJU9N7g5E&feature=related
_______
Open mind for a different view....
~modulla    28.01.2009 @10:03:16
O nikt tu długo nie zachęcał do oglądania filmów.
Ja ostatnio zupełnie przez przypadek obejrzałam film amerykański "12 and holding".Takie kino amerykańskie poruszające, skupione jak w soczewce, największe problemy z jakimi boryka się tamtejsze społeczeństwo.
Bohaterami są dzieci, ale ich problemy zupełnie nie są przystosowane do ich wieku.
Mamy tam rodzinę otyłych śmieciożerców, dziewczynkę która nie może sobie poradzić z odejściem ojca, chłopca, który stracił swojego brata bliźniaka.
Polecam gorąco.
Podobnymi filmami, które zajmują się problematyką amerykańskiego społeczeństwa są np. "Palindromy", "Mała Miss", "Lód" Anga Lee, "Ja ty i wszyscy, których znamy"
Ciekawe i niezbyt komercyjne spojrzenie na Amerykę.
~DianaLis    07.07.2011 @22:07:27

ja prowadzę bloga filmowego http://diandianusfilmovus.blogspot.com/
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt