Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Kino
Grupa otwarta

o grupie
Grupa miłośników kina. Nie ważne, czy ktoś chodzi do kina/na film raz w roku, czy raz w tygodniu, jeśli choćby od czasu do czasu odczuwa konieczność kontaktu z ekranem, to znaczy, że kocha kino.

właściciel

Filmy Chaplina
21.01.2008 @18:03:23

~Rozalija    21.01.2008 @18:03:23
są tu jacys miłośnicy tego twórcy? Jeżeli tak podzielcie się refleksjami na temat jego dzieł. :D

Powiem tylko, że osobiście uwielbiam
Ostatnio - The Circus z 1928 zastanawiałam sie jak zostałoz robionych kilka scen między innymi ta, w której nagle Tramp(Chaplin) wychodzi z siebie :D

_______
"In the bush an elephant can kill you, a leopard can kill you, and a black mamba can kill you, but only with the black mamba is death sure."
Kill Bill
~exaybachay    22.01.2008 @22:12:42
hehe po pierwsze - jak mozna go nie uwielbiac:D??

bede tendencyjny ale Brzdąc albo Gorączka złota to przeciez majstersztyk:D

a scena zrobiona jest za pomoca podwojnej ekspozycji...czy inaczej zdjec nakladanych
pozdr
_______
"Gatunek ludzki, źle znosi zbyt duże dawki rzeczywistości"
T.S.Elliot
~lupapipa    28.01.2008 @18:59:44
a widzieliście, że w wybranych kinach studyjnych puszczane są niektóre jego filmy? brawa dla vivarto:d
~januszpietroszek    14.03.2008 @15:19:10
dla mnie jednym z najlepszych filmów był 'dyktator' i scena przemowienia z tego co czytalem, to chaplin calkowicie improwizowal podczas jej nagrywania, a ten jege niby-niemiecki jest genialny :D
~Rozalija    20.03.2008 @17:06:50
a ja czytałam u Aleksandra Jackiewicza, że w Dyktatorze Chaplin zemscił się za "krzadzież" tak charakterystycznego wąsika :D.
Fakt. scena z przemówieniem jest świetna.
_______
"In the bush an elephant can kill you, a leopard can kill you, and a black mamba can kill you, but only with the black mamba is death sure."
Kill Bill
~antisa    06.11.2008 @18:34:26
Uwielbiam "Dyktatora"...:D
~exellos    09.11.2008 @12:15:39
przyłączem się do powyższych opinii.
_______
tak, wiem, że jesteście wdzięczni
~abrys    22.04.2009 @19:59:59
nie zapominajcie o Pola Negri przecież ona pochodziła z Polski ( okładniej z Lipna ) a grała z Chaplinem w filmach niemych :D
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt