Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Nikon
Grupa otwarta

Jaki obiektyw do Nikon D80?
24.03.2009 @16:53:12

~zanetaa88    24.03.2009 @16:53:12
Chciałabym kupić obiektyw do Nikon D80, lecz nie mam pojęcia jaki?
Prosiłabym o kilka wskazówek.
Z góry Dziękuje

Żaneta
_______
Ciekaw jestem, jakie to korzyści mamy z lądowania człowieka na księżycu, jeśli my sami nie potrafimy żyć tu, na tej ziemi? Anthony de Mello
~zordonka    25.03.2009 @09:51:40
obiektyw do nikona... no ale ani ceny nie podałaś jaką możesz zapłacić, ani na czym ci zależy szczególnie... nie wiadomo nawet jaki już posiadasz... i jak tu pomóc???
-remik    27.03.2009 @23:34:00
Nie podałaś żadnych szczegółów. Przede wszystkim: do jakiego typu zdjęc ten obiektyw jest Ci potrzebny, jakim przedziałem gotówkowym dysponujesz, jaki obiektyw lub obiektywy już posiadasz?
~zanetaa88    29.03.2009 @21:47:39
Obiektyw do zdjęć portret, krajobraz makro.
A przedział 500-1500.
A posiadam obiektyw nikkor 18-55 mm
_______
Ciekaw jestem, jakie to korzyści mamy z lądowania człowieka na księżycu, jeśli my sami nie potrafimy żyć tu, na tej ziemi? Anthony de Mello
~Art2000    30.03.2009 @16:20:54
W tej cenie miesci się właśnie to co posiadasz.
Zerknij na exif'y i zwróć uwagę na najczęściej przez siebie używaną ogniskową...
Może warto zainteresować się stałką, aby odczuć inny sposób pracy i inną jakość? W tej cenie stałki sie znajdą.
Możesz zainwestować w zoom sigma / tamron o tej samej ogniskowej jaką posiadasz ale świetle 2.8 jednak nie wiem czy różnica będzie dla Ciebie odczuwalna i uznasz że warto było wydać pieniążki.

Wiesz rozsądek dyktuje taką kolejność że najpierw odczuwasz brak jakiejś ogniskowej lub światłosiły a potem myślisz jaką kasę wydać lub na co cię stać... nie zaś nazbierać kasę a potem pytać innych co kupić za to. Ilu użytkowników tyle pomysłów przecież. Jeśli będziesz dokładnie znała swoje potrzeby i będziesz gotowa na nowy obiektyw to nawet nie zadasz żadnego pytania na forum.

Tak ja to czuję, pozdrowionka
_______
Masz alibi na okres w którym nic nie zrobiłeś?
http://web.projekty.co
-remik    31.03.2009 @00:49:07
Pierwszym obiektywem na który ja się zdecydowalem mając d80 + 18-55 była stałoogniskowa 50-tka. Czyli Nikkor 50/1.8D. Mysle ze kazdy powinien od tego szkła zacząć kompletowanie szklarni. Do portretów jak znalazł, ostry piekielnie, a do tego ultrajasny i w przystępnej cenie (ok 500 zł). Do krajobrazów wystarczy Ci to co posiadasz, 18-55 to wcale nie taki zły obiektyw. Ostrzy przyzwoicie, a w przypadku krajobrazów nie trzeba jasności 2.8 bo i tak sie przymyka do f8-f16.

Do makro dobrym rozwiązaniem bylaby Sigma 70-300 (koszt ok. 800 zł) choc to ciemne szkło. Alternatywą choć nieco droższą jest Tamron 90/2.8 Macro. Ostrzejszy, jaśniejszy no ale różnica w cenie duzo wieksza (ok 1200 zł). Poczytaj w internecie testy tych obiektywów, opinie użytkoniwków i zdecyduj który najbardziej Ci się przyda i na który warto wydać pieniadze.
~deratyzator    24.01.2010 @09:05:06
Jeżeli zalezy Ci na kolorystyce, świetle i ostrości szczerze mówiąc poszukałbym 2 szkiełek - sławetnej właśnie 50'ki ze swiatłem 1.8 oraz do tego jakiegoś zoom'a - np. Tamron 70-300 Co do makro - mozesz spokojnie kupic zestaw filtrów makro [+1, +2, +4 oraz +10dpi] do fotografi nadają sie super, pracując z nimi na szkle 50mm f/1.8 nie tworzą beczki i nie ma problemu ze zmianami efektywności obiektywu - jedynie co to przy szkiełkach powyżej +4 zalecam ostrzyć manualnie - baardzo fajne efekty, zaś juz najwiekszy kapselek [+10dpi] wymaga raczej statywu zeby ładnie w miejscu stał..
_______
...nie dziękuj, skomentuj.
Piekielnie miłego dnia życzę.
~Rumpel1990    09.02.2017 @00:38:21
Witam, mam pytnie jaki obiektyw lepiej będzie współpracował z Nikonem TAMRON czy Sigma
^Halidar    09.02.2017 @08:47:32
A coś więcej?
_______
Shameless promotion: http://www.Halidar.com
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt