Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Nikon
Grupa otwarta

d5100+ M42+ Nissin 350T
04.01.2013 @11:37:20

~xpirat    04.01.2013 @11:37:20
już mi ręce opadają, cały dzień szukam rzetelnej informacji i co temat, co wątek to różne zdania, czy internet zwariował już do reszty. zakłądam ten wątek bo umieram z ciekawości..
mam od jakiegoś czasu d5100 wcześniej fotografowałem Zenitem 12xp, FED'em 5b oraz Sony a200, posiadam d5100 i mam np. lampę od zenita Nissin 350t i obiektywy helios oraz jupiter. dziś przyszedł do mnie adapter z soczewką na gwint m42 do nikona "adapter ostrzy w nieskończoność na 100%, setki zadowolonych użytkowników" natomiast w moim wypadku prawda jest taka: NIE OSTRZY i ani ja, ani fora ani nawet sprzedawca nie wie dlaczego nie ostrzy... zatem pytam Was, moi drodzy: dlaczego nie ostrzy? będzie ostrzyć? mam odsyłać? do tego lampa od zenita, która służyła mi długo, Nissin 350T (chciałbym jej użyć ale nie znalazłem nikogo kto by nawet wpadł na pomysł łączenia tych dwóch urządzeń) jedni piszą: "Napięcie na stopce nissina potrafi osiągnąć 270 V", a inni, że: "zaledwie 130 V" czasem zdarza się nawet "1.7 Volt bez przeróbek" (chyba na baterii od tetrisa z 1997r. ) mało tego (ale to już chyba z nerwów) nie mogę znaleźć ile wytrzyma stopka d5100. zatem proszę Was o pomoc, szkoda, żeby te szkła i lampa się marnowały, lubię te szkła, wykonałem na nich wiele prac zenitem i chciałbym móc je używać, nawet ze stratą jakości obrazu przy użyciu dodatkowej soczewki. i przepraszam, że tak nerwowo ale nie mam już siły ;/
xpirat- x
_______
Fotografia dokumentalna i teatralna
fb.com/pozaokiem
~mkania    04.01.2013 @12:53:45
Apropos lampy: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=44027
Apropos m42: nie wiem, może wada fabryczna, może nie dokręciłeś obiektywu do końca, może już tak jest w nikonach
Pozdrawiam!
_______
nice and slow
~xpirat    04.01.2013 @13:26:22
dzięki za odpowiedź, czytałem ten wątek, i wszystko wydaje się spoko z tym, że nie mam pewności czy jeśli d70 hula to czy nowszy d5100 nie jest ubiedzony o wartość napięcia na stopce, w takim razie pozostaje mi sprawdzić napięcie skokowe lampy i tu pytanie: czy w takim razie powinienem użyć miernika i wyzwolić manualnie błysk w lampei?
jeśli chodzi o m42 to chyba ją zwrócę i może sprawdzę w jakimś sklepie "na żywo" czy to wada obiektywów, nikona czy adaptera, aczkolwiek szkoda, że nie mam możliwości wykonania teraz fotografii z tym zestawem.. ach ciężkie życie i kombinatoryka
_______
fb.com/pozaokiem
~Miodula    04.01.2013 @16:37:15
ale nie ostrzy zupełnie czy nie ostrzy na nieskończoność?
~xpirat    04.01.2013 @16:41:41
ostrzy tylko w pewnym zakresie, jupiterem 135 zrobiłem portret z odległości zaledwie metra..
_______
fb.com/pozaokiem
~pitruscytrus    04.01.2013 @18:08:48
Nikony niestety znane sa z kiepskiej wspolpracy ze szklami M42...
Te stare szkla to sa na pewno m42 ? Bo z tego co mialem to Fed byl na m39 a to juz nie ta sama odleglosc od matrycy...
Jesli 135mm ostrzy na 1metr to wyglada na M39...
Moja Leica 90 z 1936 roku na m39 ostrzy miedzy 50 a 80 cm...
Mozesz tez wykrecic soczewke z przejsciowki... stracisz ostrosc na nieskonczonosc ale zyskasz na jakosci...
M42 z moim D70s osrza do okolo 6metrow...

Co do lampy to nie wiem jakie powinny byc napiecia ale powinienes zwrocic uwage na bieguny bo niektore lampy maja plus odwrotnie niz inne i mozna zasmrodzic spalenizna w domu...
_______
Fotografia ? To zatrzymana chwila , uczucia ktore pozostaja i zycie ktore uplywa ...
~xpirat    05.01.2013 @19:48:15
Dzięki za odpowiedź, zmierzyłem właśnie woltarz na stopce lampy Nissin 350T..
wg. manuala do nikona d5100 stopka i układ nie dźwigną więcej niż 250V
Sprawa wygląda następująco:
napięcie stałe na stopce lampy wynosi 252V
podczas wyładowania skacze do 278V
w takim razie chyba lepiej nie ryzykować co?
_______
fb.com/pozaokiem
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt