Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Nikon
Grupa otwarta

Nikon COOLPIX S800c
'michalrebilas | 22.08.2012 @15:59:35

Aparat z Androidem i Wi-Fi

Firma Nikon ogłosiła wprowadzenie na rynek rewolucyjnego aparatu COOLPIX S800c. Nowy model obsługiwany jest przez system operacyjny Android . Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi aparat umożliwia m.in. dostęp do Google Play™, otwierając świat aplikacji fotograficznych, mediów społecznościowych i gier. Ponadto COOLPIX S800c wyposażony został w obiektyw NIKKOR z 10-krotnym zoomem optycznym, matrycę CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 16 mln pikseli oraz wysokiej jakości ekran dotykowy o przekątnej 3,5 cala. Zaawansowane rozwiązania fotograficzne firmy Nikon sprawią, że już nie będzie trzeba wybierać pomiędzy błyskawicznym przesyłaniem zdjęć i filmów na portale społecznościowe prosto z urządzenia, a wysoką jakością obrazu. 

 


 

„COOLPIX S800c to aparat dla osób kochających życie towarzyskie oraz portale społecznościowe. Przy jego użyciu można nagrywać filmy w rozdzielczości Full HD i robić doskonałej jakości zdjęcia nawet w słabym oświetleniu, np. podczas imprez czy koncertów. Wystarczy dotknąć  ekranu, aby przesłać uwiecznione chwile na Facebooka, Twittera lub na inny serwis” – mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.

Aparat fotograficzny z systemem Android 

Dzięki systemowi operacyjnemu Android COOLPIX S800c może stać się w pełni  funkcjonalnym multimedialnym centrum rozrywki. Aparat umożliwia m.in. pobieranie aplikacji z Google Play, śledzenie najnowszych wpisów przyjaciół na portalach społecznościowych, wyszukiwanie informacji na temat miejsca, w którym się znajdziemy lub granie w gry podczas podróży.

 

 

Zdjęcia, które „Lubimy!” 

Aby zagwarantować najwyższą jakość rejestrowanego obrazu, COOLPIX S800c został wyposażony w matrycę CMOS w technologii BSI, system przetwarzania obrazu EXPEED C2 oraz precyzyjny autofokus. Dzięki temu aparat z łatwością wykona zdjęcie, utrwalając daną scenę w sposób widziany oczami użytkownika.

Szerokokątny obiektyw NIKKOR z 10-krotnym zoomem optycznym (25–250 mm)
z soczewkami ze szkła ED gwarantuje wyśmienitą ostrość i wierne odwzorowanie barw
w każdej sytuacji, umożliwiając robienie doskonałych zdjęć grupowych oraz portretów. Jednocześnie zaawansowana technologia redukcji drgań minimalizuje skutki ruchu obiektu, słabego oświetlenia i drgań aparatu, gwarantując stabilne i ostre ujęcia.

 

 

Sprytny dotyk 

Szybko reagujący na dotyk i wygodny w obsłudze, jak w najlepszych smartfonach, pokryty powłoką antyrefleksyjną ekran dotykowy OLED o bardzo wysokiej rozdzielczości (819 tys. punktów) i przekątnej 3,5 cala z szerokim kątem oglądania sprawia, że obsługa aparatu COOLPIX S800c jest łatwa i przyjemna. Wyświetlacz pozwala również sprawnie przeglądać i edytować zapisane zdjęcia oraz filmy w rozdzielczości Full HD.

 

 


Pozostałe funkcje:

Dziel się swoim światem: szybkie łączenie się z Internetem przez sieć Wi-Fi pozwala m.in. przesyłać zdjęcia i filmy do mediów społecznościowych i internetowych albumów fotograficznych bądź przekazywać je bezpośrednio do swojego smartfona lub tabletu. 

 

Wbudowany GPS: rejestruje dokładne dane lokalizacji (szerokości i długości geograficznej), w której zostało zrobione zdjęcie, w postaci znacznika geograficznego w danych zdjęcia (Exif). Jest kompatybilny z dowolną aplikacją Google wymagającą systemu GPS.

 

Nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo: Podczas filmowania można korzystać z 10-krotnego zoomu optycznego z autofokusem, zaś tryb filmu HS pozwala na nagrywanie wideo w zwolnionym lub przyspieszonym tempie z szybkością do 240 kl./s (VGA). 

 

Redukcja drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu: nieporuszone zdjęcia i filmy dzięki opracowanej przez firmę Nikon technologii automatycznej redukcji drgań, która na bieżąco przeciwdziała skutkom drgania aparatu.

 

Wykrywanie poruszenia: wysoka czułość (do ISO 3200) umożliwia mniejsze rozmycie obiektów fotografowanych w słabym oświetleniu. Funkcja Wykrywanie ruchu kompensuje ruch aparatu i przemieszczanie się fotografowanych obiektów. Funkcja Najlepsze zdjęcie BSS wybiera najostrzejszą fotografię z maksymalnie 10 zarejestrowanych kolejno zdjęć.

 

Tryb HDR pozwala rejestrować bogate w detale zdjęcia odznaczające się wysokim kontrastem.

 

Funkcja Łatwa panorama 360°/180°: umożliwia wykonywanie zdjęć w pionie lub poziomie, pozwalając tworzyć dynamiczne panoramy.

 

Tryb zdjęć seryjnych: pozwala robić ostre zdjęcia akcji z szybkością 8,1 kl./s.

 

Pamięć wewnętrzna: 1,7 GB pamięci wewnętrznej na zdjęcia i filmy oraz 680 MB pamięci na aplikacje. Ilość pamięci można zwiększyć za pomocą kart SD/SDHC (o maks. pojemności 32 GB).

 

Aparat COOLPIX S800c jest oferowany w dwóch kolorach: białym i czarnym. W sprzedaży pojawi się pod koniec września 2012 r.







komentarze
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!
 
Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
komentarze
*dobryizly    31.08.2012 @10:59:01
serio nie mam nic do postepu i nowych technologii ale i tak uwazam ze nowe patenty powinny bardziej naklaniac do kreatywnosci anizeli do granic mozliwosci ulatwiac kretynom rozpowszechnianie badziewia

i moim zdaniem jakis dobry program do edycji fotek bezposrednio w aparacie bylby o wiele fajniejszym rozwiazaniem
_______
moze mam jeszcze opowiedziec jakis dowcip?
~ponejowa    30.08.2012 @23:35:24
przecież wszystko jest dla ludzi. chcąc, czy nie powoli stajemy się stworzeniami, którym łatwiej jest żyć bez chleba, niż bez facebooka - każdy w swoim tempie.
_______
by z Twej osobowości workami wynosić inspirację.
*WojtekHnat    28.08.2012 @07:18:55
Bardzo fajnie że wszystko idzie do przodu,gorzej jakbyśmy się cofali. Jedni będą tym robić cuda inni tak jak bart wspomniał utytłane czekoladą dzieci-zawsze tak było-zenitami też robili cuda a czasem ciocię henię w trumnie-wszystko lądowało w albumie-teraz bedzie lądować na portalach-i taka to różnica.
_______
Idę...

Może kiedyś dojdę.

http://wojtekhnat.tumblr.com/
*dobryizly    27.08.2012 @23:19:06
no i widzisz
sprytniejszy jesteś
ja nie wiem nawet jak sie takie opcje ustawia : (
_______
moze mam jeszcze opowiedziec jakis dowcip?
-    27.08.2012 @22:44:25
ja takich ukrywam z głównego streamu
i po zawodach
*dobryizly    27.08.2012 @22:28:53
wiem wiem
doskonale rozumiem ze to moj problem ale nic na to nie poradze ze irytuje mnie to wszystko jako osobe ktora sobie wchodzi na fb zeby sie z kims umowic lub popisac a jej umysl jest zalewany sterta badziewia tworzonego przez osoby ktorym sie nudzi
_______
moze mam jeszcze opowiedziec jakis dowcip?
*dobryizly    27.08.2012 @22:26:23
jasna sprawa ze kazdy ma swoj rozum i bedzie z niego i z nowych technologii korzystal jak mu sie podoba
niektorzy madrze inni troche mniej
ale srednio mi sie usmiecha funkcjonowanie w swiecie w ktorym ludzie zamiast gadac, pic i tanczyc w klubie beda robili zdjecia baru i kufli zeby umiescic je na stronce i pokazac znajomym jacy to oni sa zajebiscie rozrywkowi :P
_______
moze mam jeszcze opowiedziec jakis dowcip?
-    27.08.2012 @22:26:18
przecież fejsbuk do tego służy
takie jest jego założenia, tam ma być socjal
jak ciocia grażynka ma chęć zrobić zdjęcie swojej córki umazanej od szyi po czoło czekoladą, to co ci do tego
nie patrz, nie bierz udziału
daj ludziom robić co chcą, zajmowanie się tym to strata czasu i powiększanie worka nerwów
*dobryizly    27.08.2012 @22:23:09
aparat z dobrze ogarnietym fotoszopem i mozliwoscia laczenia w dowolny sposob zrobionych zdjec ( to by bylo fajne i tworcze)

a nie sprzet przez ktory mozna wrzucac foty na fejsa
takie rozwiazanie sprawi ze zamiast skupic sie na tym zeby zrobic cos dobrego ludzie beda cykac co popadnie i wbijac to masowo na portale bo czemu nie skoro to takie latwe i szybkie?
_______
moze mam jeszcze opowiedziec jakis dowcip?
-    27.08.2012 @22:20:00
sęk w tym, że zawsze tak było
zmieniają się czasy, zmieniają się możliwości
"to nie prawda, że kiedyś mniej się działo.
wszystko jest kwestią komunikacji"
ja tam nie mam z tym problemu
jak ktoś chce być nolfem, jego brocha
być może kiedyś przyjdzie dzień, w którym technologia zrobi proces odwrotny
z nolfa zrobi social mastera
*dobryizly    27.08.2012 @22:18:08
Bartek
nikt tutaj niczym nie gardzi
ciesze sie ze moge np zrobic w kazdej chwili zdjecie telefonem i je komus wyslac (serio)
ale moim zdaniem te technologiczne nowinki i postęp ida nie w tym kierunku co trzeba i stopniowo zamieniaja ludzi w nolifeów

fajnie jest miec mozliwosc jak najszerszej komunikacji ale trudno jest nie zauwazyc ze zdecydowana wiekszosc ludzi nie umie korzystac z tego rozsadnie i paradoksalnie te mozliwosci sprawiaja ze oddaja sie bezsensownym zajeciom zamiast tworzyc ( skoro juz wspomniales o akcie tworczym )
_______
moze mam jeszcze opowiedziec jakis dowcip?
-    27.08.2012 @22:02:08
dla mnie jest to mega zajebiste
wszystko idzie w stronę dostępności
jak najszerszej, i z tego należy się cieszyć
fotografia nie jest betonowym klocem, czy tego ktoś chce, czy nie
jest płynna, łatwo daje się formować, daje wiele możliwości
ilość narzędzi, które są dostępne na rynku stwarza nowe pole manewru
ja wiem, że chcielibyście ciemnogrodu, i tego, żeby wszyscy robili coś tradycyjnie, albo z mniejszą "pompą", i że gardzicie nowymi "zabawkami"
tam gdzie pojawiają się możliwości, pojawiają się samorealizacja i akt twórczy
skumajcie to, popatrzcie trochę szerzej i rozbijcie mur krótkowzroczności
peace
*dobryizly    27.08.2012 @17:09:09
no tak..
bo faktycznie to straszny problem zrobic zdjecie normalnym aparatem, zrzucic na kompa i umiescic na fejsbuczku

jeszcze troche i zrobia spust migawki dzialajacy w zaleznosci od siły mrugniecia powieką lewego oka
po mrugnieciu prawym zdjecie zostanie automatycznie umieszczone na portalu a jako opis bedzie mozna wybrac jedna z 3 mozliwosci pierwszych mysli ktore przyjda do glowy pstrykajacemu pomiedzy jednym a drugim mrugnieciem
_______
moze mam jeszcze opowiedziec jakis dowcip?
~WaterJuli    27.08.2012 @09:51:35
nie jestem zwolenniczką takich bajerów, dojdzie do tego że KAŻDY bedzie mógł być "artystą" bo do zrobienia dobrego zdjęcia nie trzeba umiejeętności, wiedzy i talentu- tylko takie "coś"
~galaza    26.08.2012 @23:57:08
Jeśli scaliliby z tym komórkę zapłaciłbym każde pieniądze...
~Kredowisko    23.08.2012 @23:37:13
~wswp 23.08.2012 @21:20:32
Jeszcze tylko slota na kartę sim brakuje

----------
To samo pomyślałam.
Będzie NOKION.
~wswp    23.08.2012 @21:20:32
Jeszcze tylko slota na kartę sim brakuje
~TomaszMadzia    23.08.2012 @14:52:39
W sumie ciekawy pomysł
Prędzej czy później musiało do tego dojść..
_______
Wyrażam swoje zdanie - nie musisz się z nim zgodzić, lecz go nie wyśmiewaj.
Wciąż się uczę.
Muzykuję - http://www.youtube.pl/tomek1995v8
Zapraszam do siebie