Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

deviantart.com
Grupa otwarta

o grupie
grupa dla osób, które publikują swoje prace na deviantart.com

właściciel

Comissions a prawo
14.11.2013 @19:03:36

#OFF    14.11.2013 @19:03:36
Czołem wiara! Ma ktoś jakiekolwiek doświadczenie w kwestii rozliczania się ze zleceń na deviancie? W sensie nie na linii autor-zleceniodawca a na linii autor-rząd. Jakieś podateczki inne zdzierstwa? czy ten temat ogarnia sam serwis?
+anako    14.11.2013 @19:20:46
Sprawa jest tu wbrew pozorom prosta. Masz kilka opcji otrzymywania wynagrodzenia za komisza:

1. Przelew na konto
2. Paypal
3. Inna forma (obrazek za obrazek, obrazek za usługę itp)

W pierwszym przypadku zapłata za komisze może być traktowana tak samo jak sprzedaż na allegro, tak długo, jak nie nie jest do dochód stały, przekraczający bodaj 3k na skalę roku (nie jestem teraz w stanie podać dokładnej kwoty). Jeżeli jest to dochód stały, masz obowiązek zgłosić go do urzędu skarbowego, aby wyliczyli Ci zeń podatek, bo inaczej, w teorii, możesz mieć problemy, jeśli ktoś na Ciebie np doniesie.
Jeśli sie mylę, to proszę o poprawienie.

W drugim przypadku kwestia wygląda podobnie. Gromadzisz kasę na PayPalu, a potem przelewasz ją na swoje konto i tu patrz punkt pierwszy. Nie wiem, jak PayPal dokładnie reaguje na duże obroty, ale w przypadku stałych dochodów zakladasz bodaj konto dla przedsiębiorców.

W trzecim przypadku... masz to gdzieś ;D

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i jesteś vatowcem (tak jak ja), to po każdym przelaniu kasy z paypala na konto firmowe, wystawiasz fakturę z danymi klienta, a podatek obliczasz wedle kursu walut z dnia, w którym dokonałeś przelewu (tutaj uwaga: kurs walut na paypalu się NIE LICZY, ważny jest tylko ten wyliczony przez nbp, czyli de facto traci się na tym, to paypal to zdzierca).
_______
http://www.anako.pl - moje portfolio
http://anako-art.deviantart.com - mój deviantART
https://www.facebook.com/anako.art - mój page na Facebooku
#OFF    14.11.2013 @19:24:10
podziękowac nie wiem jak bardzo to wyczerpuje temat więc może niech jeszcze troszke powisi tak czy inaczej dziękuję
~ukapala    18.11.2013 @17:48:05
Ja wszystkie zlecenia przepuszczam przez Etsy, gdzie i tak mam sklep. Jest to dosyć wygodne, ale trzeba miec PayPala i "wypukłą" kartę którą podpina się do swojego konta.
Jeśli chodzi PayPala to przy wpływie chyba powyżej 1200 eur rocznie (ale nie pamiętam dokładnie kwoty) trzeba zweryfikować konto (co de facto oznacza podpięcie wypukłej karty do konta PayPalowego).
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt