Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

deviantart.com
Grupa otwarta

o grupie
grupa dla osób, które publikują swoje prace na deviantart.com

właściciel

DA versus DA
08.05.2008 @23:22:17

1 2 Następna strona
~igrok    08.05.2008 @23:22:17
witam.
pomyslalem ze mozna by rozpoczac dyskusie na temat roznicy miedzy tymi dwoma serwisami, co wg. was jes lepsze, jakie sa plusy a jakie minusy devianta-digarta?
wg. mnie:
deviant:
wielka miedzy narodowa spolecznosc
brak ograniczen wielkosci prac oraz ilosci ich wstawiania
mozliwosc sprzedawania printow
-trudno zdobyc rzetelna krytyke swoich prac

digart:
polska spolecznosc
czesciej mozna poznac dobra, rzetelna krytyke
-ograniczenia techniczne (liczba wstawek, wielkosc)
-duzo pseldo krytykow, zlosliwcow itp. kacapow

imho dla polaka, zwlaszcza poczatkujacego "artysty" te dwa serwisy sie niezle uzupelniaja choc wg mnie lepiej zaczac od devianta.
+juliadunin    09.05.2008 @18:06:42
a mnie bardzo interesuje co jest lepsze, pizza hut czy sphinx?
ludzi, po co to komu 8)

swoja droga dlaczego ludzie zaczeli nazywa digart da? zawsze skrót da funkcjonowal jako deviantart i wcale mi sie nie podoba ze digart jest teraz da bo to mylące.
no chyba ze digart to da a DevianArt to dA.
bleah
~gracenti    09.06.2008 @18:17:58
Fakt, i Digart, i deviantArt mają swoje minusy.
na dA na przykład rzadziej ktoś trafia na twoje prace, bo nie ma takiego katalogu, jak tutaj, tylko trzeba sobie wpisać w wyszukiwarkę. Poza tym, na deviantarcie faktycznie trudniej o rzetelną krytykę.
Szkoda, ze na Digarcie nie ma czegoś takiego jak "popular" na dA. Czyli oprócz digarta Dnia prace, które często zauważają użytkownicy ;>.
_______
~DianaLis    11.06.2008 @10:21:46
.dA czyli deviantart, wygrywa...

.ok - krytyki tam mało, ale tam przynajmniej nowy user nie jest gnojony tak jak tutaj (grzechy główne to rysowanie ze zdjęć i manga).. .

.digart to takie bagienko, a prac naprawdę dobrych wcale nie jest tak dużo.. i nawet mniej niż na dA - tam wyszukiwarka lepiej działa..

.poza tym - 1 wyróżniona praca na dzień (a czasem 2-3 bo niektórzy umieją lizać 4 litery) to za mało, a wybór czasem jest.. ech.. (dzisiejszy chociażby) na dA przynajmniej modzi piszą dlaczego wybrali taką a nie inną pracę,a tutaj? skrytykujesz wybór i ban/kasacja twojego postu :/ .. .
~orestescamui    27.06.2008 @18:14:54
Zgadzam sie z przedmówczynią poza tym. co do skrótów do preferuje Dev i Dig przynajmniej sie nikomu nie myli.
btw. szacun dla autora topicu. wreszcie ktoś mial odwage go założyć.
btw. dla mnie Dig jest tylko kopią deva. dlatego Dev zawsze będzie wygrywał pod kazdym względem (chociazby mnogość kategorii podczas uploadowania pracy. na digu NIGDY nie moge znaleźdź pasującej do końca. nigdy - nie do co na Devie) poza tym journal, favy, ehh..za dużo by wymieniać. Dev jest lepszy.
~gracenti    29.06.2008 @21:15:22
To fakt, digart jest kopią. Co jeszcze mi się nie podoba w digarcie to to, że nie informuje się autora pracy o tym, że ktoś dodał ją do ulubionych. A przynajmniej u mnie nie działa ;>.
_______
~madelleine    03.07.2008 @13:24:08
U mnie też to nie działa. A szkoda, fajnie jest sobie podnieść ego myślą,że ktoś ma cie w ulubionych. Na DeviantArt nie gościłam zbyt długo, ale osobiście uważam, że Digart jest lepszy, choćby pod względem krytyki.
~mapqa    10.07.2008 @14:00:47
Na deviancie jestem rok, tutaj jeden dzień x] z dA jestem bardziej zżyta ^^
_______
you cannot escape your hunger.
~F2eelancer    11.07.2008 @15:44:29
deviantart byłby lepszy gdyby istniała tam bardziej rzetelna moderacja. Jest masa utalentowanych ludzi, ale ostatnimi czasy zalewa go fala gównianych prac (coś a'la "my 1st work in photosho - rate it!". Na digu podoba mi się fakt, że prace są moderowane (nieraz mnie to irytuje jak po 5minutach coś ukryją bo nawet ktoś spojrzeć nie zdąży:P) i moderatorzy starają się utrzymać względnie wysoki poziom. Irytują pseudo-znawcy. Irytuje ograniczenie kb w pracy (skoro hostuje ich onet to mocniejszy serwer chyba nie jest problemem). Digarta lubię bardzo ze względu na to, że ludzie nieraz skomentują pracę konstruktywnie. Jak dla mnie jedno nie może się równać drugiemu.
_______
http://www.fanda.pl fanda creative web
~mrdeadhead    25.08.2008 @13:50:01
A mnie najbardziej wkurza na digu brak takiego odpowiadania na komentarze jaki jest na dA, tylko pisanie komus kretynsko po profilu (bo jak sie odpowie pod swoim zdjeciem to ta osoba sie nie dowie).
_______
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo.
~Amelie1994    27.08.2008 @23:16:53
dA... z pewnością powiem dA...
no cóż mało krytyki(lub wcale)
baaardzo czasami baaaaaaaaaaaardzo niski poziom prac

ale jednak:
również uważam że dig to kopia deva.
plus limit zdjęć i ich rozdzielczości...

Ale i tak pozostaje na tych dwóch stronach.

Dla mnie dev ma plus jeszcze w tym, że możesz przećwiczyć swój ang. i poznać ludzi z drugiego zakątka świata.

(xD kiedy siedziałam na czacie na dA ktoś napisał "I've got to go to sleep it's 9 o'clock here." Ja w szoku odpisuję po and:" u mnie jest 4 rano ^^"
_______
when zen ends ass kicking begins xP
~AniolBezSkrzydel    18.11.2008 @14:20:38
ja dodam ze troche kiepska kopia. Nie wiem kto wybiera moderatorow ale 15latki ktore rzadza sie bardziej niz u siebie w domu strasznie mnie denerwuja. Poza tym ludzie tutaj maja tendencje do klocenia sie, czepiania, wyzywania, dawania najgorszych ocen bo...bo tak, bo wg nich to gowno.
Na Devie tego nie ma :D
Poza tym ze jest tam wieksza kultura to i mozliwosci wiecej.
I tu ukrywa Ci ktos komentarz, nie wiesz kto i nie wiesz dlaczego =.=
_______
"To ja twój anioł ? będzie dobrze
Śmiejesz się? ? i o to chodzi
Na 1 2 3 4 znikają wszystkie szmery"
-sasuke9922    21.11.2008 @21:39:54
dla mnie lepszy jest zdecydowanie deviant bo tam admini nie ukrywaja prac zadnych... a tu wstawisz rysunek lub fotke a oni ci wywala a takie badziewia tu sa ze szok... na digarcie widze tylko jeden plus:
-polacy, mozna sie dogadac... innych nie widze...
~Asharah    12.12.2008 @15:39:15
Tez czesto porownuje obie te stronki.
DevianArt:
-wieksza kultura
-miedzynarodowe spoleczensto
- wiecej mozliwosci (journale i inne usprawnienia)
-wiecej kategorii
-lepsza atmosfera miedzy user-user i mod-user

Digart:
-konstruktywna krytyka (bardzo na tak)
-poznawanie polskich atrystow (wiadomo, swojego nie znacie...)
-lizanie dupy ludziskom, zeby dali ci rewelke (lub polskie durne haslo: odwdziecz sie komentarzem i rewelka)
-zasciankowe myslenie (myse tutaj o tepieniu np. mangi, ktory widze na tej stronie)

Wiec sorry, wybieram devianArta, gdzie szlifuje angielski, mam wiecej mozliwosci, udogodnienia (chocby z faktu psiadania subscribera ktory ktos moze i chce ci podarowac) oraz brak nieustajacych durnych wojen i lizania butow, ktore tutaj sa normalka. Wspominalam o printach, kubkach i wogole stoisku ktore masz na deviancie? Na tym mozna zarobic :D
^Necrotrup    05.02.2009 @23:50:55
Deviant jest lepiej rozwiązany technicznie - choćby wspomniane odpowiadanie pod pracą.
Reszta, to po prostu kwestia społeczności. Na digu istnieje. Na deviancie - ostatnio słyszę głosy, że zanikła.
_______
Uważam, że powinno się zabronić tworzenia nowego wątka na forum, żeby coś napisać.
~Angrenereg    19.02.2009 @20:23:08
Ja wolę DeviantART'a z prostej, wspomnianej wyżej przyczyny:

System komunikacyjny... Możliwość "reply" bardzo ułatwia konwersację - nie musze skakać od strony do strony - wystarczy rozwinąć odpowiedni pasek w panelu wiadomosci...

Społeczność - ja tam nie widze większej różnicy. Zalerzy kto w jakich kręgach się obraca. Mam z dA przyjaciół z którymi trzymam już spory kawałek czasu...

Mierzwi mnie tutaj również limit wrzucania prac - efekt jest taki, że nie załadowałam nawet 1/10 tego co mam na dA .

No i zachowanie userów... momentami wątpię całkowicie w tę stronę a jestem tu naprawde od niedawna...

Plusy? Eeee... moderacja szybko reaguje jesli jest on-line i spytasz o coś. no i ogólna kolorystyka strony.

Dużym minusem jest tu tez dla mnie niewielka wręcz minimalna ilosć aktów męskich - damskich na pęczki... jeden podobny do drugiego, ale męskich brak - to kiebsko świadczy o artystach zajmujących się aktami (Albo sie boją albo do tego nie dorośli...).
~sharvampire    17.03.2009 @11:51:16
na digarcie nie podobają mi się głownie tzw pseudo krytycy (każdy małolat i taki, co to uważa się-za-bóg-wie-kogo) może bezczelnie, chamsko skrytykować. Ha, jeszcze lepiej jak dochodzą do tego jakieś powiązania między grupami. Czyli: A, nie lubimy tego tam, to będziemy go gnoić.
W sumie na DA też to spotkasz.

No i tam najgorsza jest KOMERCJA ;|
~telenowelowe    21.04.2009 @21:06:16
na digu łatwiej Cię zauważą. i jak ocenisz jakiemuś pseudo-krytykowi na niżej niż dobre, to masz przesrane ;p
dobra, digart po polsku jest

dev... jornual, favy, kategorie...
~telenowelowe    21.04.2009 @22:06:54
na digu łatwiej ktoś dotrze do Twojej pracy. no, ale jak ocenisz jakiemuś wielkiemu krytykowi pracę na niżej niż dobre, to masz przesrane ;P
digart ma ten plus, że jest po polsku i szybciej wszystko można załapać

Na deviantarcie jornual, favy i lepsze kategorie. i ludzie znośniejsi, ale co tam, nie ma to jak polska solidarność ^^ dA wygrywa
~majkawes    19.07.2009 @14:38:16
deviantart -
`wszystko jest po angielsku aż się połapać nie można
`nic nie krytykują ...
`dużżo ludźi

digart -
`po polsku
`dużo krytykują . aż za dużo xD
`też jest dużo ludźiów ale nie aż tak dużo jak na devie .. nie wiem czy to plus czy minus ....

ja tam bardziej wolę Digusia .
ostatnio edytowane: 2009-07-19 14:39:12
_______
we have to keep it rocking so no one comes a knocking
~miver    20.12.2009 @12:04:35
Dev - od niego zaczynałem, to i sentyment jest.

+ brak ograniczeń technicznych
+ ogroooomna społeczność
- z tą ogromną społecznością wiąże się pewien minus - wybić jest się niesamowicie trudno
- no i feedback też nie za wielki

Digart

+ feedback, zapewne ze względu na mniejszą społeczność, większy niż na devie
+ Polacy
- platforma techniczna: 1 praca dziennie, brak możliwości obserwowania tematów na forum itp.
- nie ma tu tego co na devie - tzn. coś oprócz miejsca na prace; journale i te sprawy

Nie powiem co lepsze, bo moim zdaniem i jeden i drugi serwis mają swoje wady i ograniczenia. Dlatego konto na obydwu to najlepsze wyjście :D
~jura2010    23.02.2011 @02:56:58
Założyłem dziś konto na Devie, jako że mam Chroma to nie przeszkadzało mi ze po angielsku jest bo wszystko sie tłumaczyło automatycznie ale... Nie połapałem sie jak sie dodaje prace, patrzyłem patrzyłem, klikałem klikałem i nie znalazłem :/ już miałem zacząć wątków na forach ale pomyślałem że skoro sam nie znalazłem to dziekuje. Więc zostanę przy digu

żadnych plusów Deva nawet nie zdążyłem zauważyć-tak szybko sie zniecheciłem
~IvonS    08.03.2011 @20:02:51
Ja już z początku powiem, że jestem za Digartem.
Na deviantarcie:
+ Można wgrywać więcej prac wciągu dnia.
- Dużo ludzi, aż za dużo.
- Dużo badziewia, śmieci i dziecinnych bazgrołków.
- Mało kiedy zdaża się, żeby ktoś odwiedził moje prace (3 wejścia tuż po wgraniu pracy i tyle na miesiąc? Co to ma być?), a jak napisze komentarz to dopiero wyczyn!

Na Digarcie
+ Dużo ludzi, ale nie za dużo
+ Nie ma badziewia, śmieci (przez usuwanie i ukrywanie przez moderatorów).
+ limit 1 pracy na dzień - to jest punkt do rozważań - ja uważam, że to dobrze - nie przybywa na raz mnóstwa prac z których 90% to... jak już powtórzę - badziewie. (jak na Deviantarcie), przy czym każdą po kolei publika może spokojnie obejrzeć i ocenić. (Na prawdę nikt nie zwrócił uwagi po co jest ten limit?).
+ Krytyka, która jest może czasem i złośliwa, ale ona właśnie Ci pokazuje co robisz źle! I czy to takie uciążliwe? Właśnie dzięki niej się człowiek rozwija zamiast trzymać się swojej teorii: "ty sie nie znasz, ja wiem, że tworzę piękno".
A jeśli ktoś naprawdę gra na nerwach i specjalnie zaniża satysfakcję, to zgłasza się to moderatorom.
- Minusów 0
ostatnio edytowane: 2011-03-08 20:04:02
_______
Czoko-dżem!!! ;D
~MsGreyBerry    23.05.2011 @14:05:19
Ja tam wole Digarta....
Na Deviancie ZERO kontstruktywnej krytyki; tutaj dostaje wiecej inspiracji i feedback'u, a na Deviancie tylko "cool".
I wole bardziej layout Digarta niz deviantARTa....nie wiem, to juz kwestia gustu.....szkoda tylko ze na Dig'u nie da sie odpowiadac na komentarze....
~artysta30    13.03.2012 @19:14:00
kiedyś zrobilem maly test na dewiantart tam za kicz dostajesz pochwaly w digarcie jak to polskie to wiadomo do niczego wstawile pozniej dobra animacje dopracowana w szczegoly dostalem kilka uwag ale co? kontrowersyjne poszlo w świat sprzedala sie kilka krotnie razy ,wiec na pytanie odpowiedz jest prosta dewiant kroluje teraz z podwojona sila z fotolia polaczona ,pozdrawiam wszystkich.
_______
rob co ci się podoba i bądz soba,reszta sie nie liczy ,ciesz się z tego co robisz bo inni i tak tyle nie mogą....
1 2 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt