Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Koniarze
Grupa otwarta

o grupie
Członek należący do tej grupy wcale nie musi jechać konno, nie musi codziennie czuć zapach stajni i siana, nie musi codziennie czyścić je i pielęgnować... Wystarczy, że je lubi, uwielbia czy kocha

właściciel

Filmy i książki
19.12.2007 @11:32:54

1 2 Następna strona
~mmm    19.12.2007 @11:32:54
Jakie według was końskie tytuły warte są przeczytania lub obejrzenia?
Chciałabym coś obejrzeć ale nie wiem co...
Ja nie ukrywam że uwielbiam "Zaklinacza koni" choć książka niezbyt mnie wciągnęła natomiast "Niosąca radość" K.Czarnoty była fantastyczna! Dla tych co lubią łatwe, lekkie i przyjemne...
ostatnio edytowane: 2007-12-19 11:35:06
~AgataD    19.12.2007 @14:18:29
Książek ni eczytałam, ale film "zaklinacz koni" rzeczywiście jest świetny... To samo z "czarny książę", "Shergar" "Derby".. moje ulubione:D
_______
Oceniaj moje prace!
Nie bądź świnia - nie mścij się!
~begonia    19.12.2007 @15:00:21
'Hidalgo' polecam, pewnie kazdy juz widzial , 'Flicka'- hmmm...hmmm...jesli ogladac by poogladac konika ladnego to tak, jesli zaglebic sie w fabule i gre aktorow to nie bardzo. Poza tym jest cz-b przejmujacy polski film 'Lotna', widzialam kiedys lata temu tylko raz. Poza tym polecam Wam pomeczyc jakiegos sprytnego informatyka i zainstalowac sobie sprytnie z pakietu tv hiszpanskiej- kanal Equidia (Franc.), duzo tam hiszpanskich koni, pokazy treningu, jazdy, szkolenia, teatry grane przez aktorow na koniach, najwazniejsze zawody i wszystkie dyscypliny jezdz., oprawe muz. i graf. maja rowniez swietna. Najlepsze zaczyna sie codziennie o 20:45 wtedy jest jakas muzyka i trening albo dokument o czyims zyciu, w ciagu dnia sa gl. klusaki i wyscigi. Polecam goraco to chyba najlepszy kanal na swiecie!
~baytel    19.12.2007 @19:23:53
ooj na temat końskich filmów i książek to mogłabym piisać i pisać bo przyznam, że oglądam każdy jaki moge i czytam wszystko co moge (fabuły często wręcz infantylne i przewidywalne ale kocham patrzeć na konie wszelkiego rodzaju). Jednym z najbardzej chyba klimatycznych jest "Zafir" o cudnym Fryzie. Oczywiście Duński więc można liczyć na piękne europejskie zdjęcia. Jak kogoś interesują inne tytuły to chętnie wymienie co lepsze. Z książek ciekawy "Człowiek który słucha koni" (w odróżnieniu od "Czego uczą nas konie" Roberts'a, ewentualnie jakieś "Uzdrawiacz koni, Gwiazda" czy inne "Heaterland"-y. Ogółem większość książek skierowanych do młodszych odbiorców jest napisanych z masą błędów! Żadko zdażają się takie z których można wyczytać sztandarowe, sprawdzone, dobre informacje o koniach. Amen.
~janchwedoruk    19.12.2007 @22:11:45
filmów o koniach było dużo, mozna w nich przebierać, ale wybrac naprawdę warty obejrzenia jest trudno... ja dużo nie znam, najwyżej jedyny(chyba) o takiej tematyce - polski "Karino"; "Przygody w siodle", ale to film, bardziej dziecinny, familijny, niz prawdziwy film opowiadajacy o koniach... a ksiązki to "Broszka" i "Dublerka" Ewy Bagłaj... znacie? to pisarka z mojego regionu, z Terespola, spotkalem się z nią, ciekawe ksiązki... polecam...
ostatnio edytowane: 2007-12-19 22:12:27
~mmm    20.12.2007 @12:06:35
"Dublerka" mi się kojarzy, ale "Broszka" zaupełnie nie. Trzeba będzie to nadrobić Wczoraj znalazłam na półce zapomnianą powieść "W obecności koni" i już zaczęłam czytać i przyznam że jest wciągająca. Mam teraz tylko dylemat czy wypożyczyć sobie "Flicka" ale raczej obejrze bo czytałam że jest ładny od strony wizualnej.
No i każdemu polecam "Hidalgo" choć według mnie fabuła taka sobie ale film nakręcony świetnie!
~janchwedoruk    21.12.2007 @21:53:02
"Dublerka" to kontynuacja " Broszki"
~alfana    22.12.2007 @23:05:49
Z filmów jest kilka dobrych, ja mam masę ale już nawet zapomniałąm tytułami...
Na pewno:
"Czarny Książę", "Hidalgo", "Zaklinacz koni", "Lotna"
Ale też:
"Król koni" (oryginalny tytuł "Silver brumby" - dla muzyki, zdjęć - polecam
Dla pośmiania się "Mądrzejszy od jeźdźca" :D
Dwie częsci "Dziki czarny rumak" i "Dziki czarny rumak powraca" oraz remake pod tym samym tytułm - w starej wersji zdjecia podwodne jak koń pływa!
Jest jeszcze cz-b "kostka cukru"
I wiele wiele innych...jakbym miałą opisane kasety to bym strzelała tylko tytułami :P

Z ksiażek polecam Chmielewską:
- Florencja córka Diabła
- Wyścigi

"Sowa w kominie" - nie pamiętam autorki ale warto poczytać.

Mam też jakąś starą ksiażeczkę "ostatnia przeszkoda" - też się przyjemnie czyta.

~begonia    23.12.2007 @01:18:53
alfano!!!! czytalas 'Florencja corka diabla'?????? To stara ksiazka, konikowy horrorek podsycony scenkami, myslalam, ze tylko ja czytalam . Wszystko co wyszlo od 1977 roku chyba przewertowalam, ale ta ksiazka byla stosunkowo malo znana wsrod koniarzy, a szkoda, bo lekko i obrazowo napisana, wciagajaca bez konca . Z poezji polecam malutki tomik z rysunkami Lustyka 'Tylko koni zal' pozniej ukazalo sie grube wznowienie pod tym samym tytulem.
~baytel    30.12.2007 @19:34:04
Jestem właśnie po "Wielkiej gonitwie" i przyznam że miły film, troche ponad przeciętną tak dla zainteresowanych jutro 8:00 canal+ "wyścig marzeń" i jakoś po południu HBO "przygoda felicity"
~LetniWiatr    30.12.2007 @22:52:22
oo tak, "Niosąca Radość" i ten wątek miłosny;>
_______
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych...nigdy ich nie osiągnie..."
~AgataD    31.12.2007 @12:24:45
haha, też to oglądałamfajny film, ale trochę dziwnie kręcony.. moze dlatego że z 78 roku...
_______
Oceniaj moje prace!
Nie bądź świnia - nie mścij się!
~ascella    04.01.2008 @19:06:55
Ja z ksiązek polecam:

-"Sowa w kominie" Joanny Waliszewskiej - o dziewczynie opiekującej się gospodarstwem (i końmi!) znajomych w czasie ich wyjazdu za granicę. Wspaniała, ciepła książka.

-"Po rosie, po grudzie" Marii Ginter - o życiu pewnego konia i jego opiekunki, zahacza o czasy drugiej wojny światowej. Książka z klasą, wzbogacona wspaniałymi ilustracjami Bogusława Lustyka.

-"Dziewczyna i Karino" Marka T. Nowakowskiego (gorzka, ale piękna książka)

-"Tam nieposkromiony" - Elyne Mitchell (Australia, srebrzysty, dziki Brumby i pewna dziewczyna)

"Słodki Goździk" - John Hawkes (niesamowita, nieco psychodeliczna i zarazem poruszająca opowieśc, raczej dla dojrzałego czytelnika, której narratorem jest koń pełnej krwi angielskiej o imieniu Słodki Goździk)

Filmy ( a raczej seriale):
- "przygody Blacky'ego" i "Czarny Książę"
~tigra949    07.01.2008 @00:05:41
widze ze nikt jeszcze nie wymienil "wyscigu marzen"
ksiazki.. nie przepadam... ale polecam mily dla oka album "konie" z wyd Pascal
~janchwedoruk    07.01.2008 @10:05:37
a, wydzialem pascal`a.... fajny, aczkolwiek widzialem lepsze...
~gawelek11    13.07.2008 @11:38:17
a czytaliście Marka Rashida? "Z myślą o koniu" i "Lekcje, których udzielił mi koń"? Ta ostatnia mi się bardzo podobała. zabawne historie, z których można się wiele nauczyć. mam zamiar kupić książkę, która niedawno się ukazała "Zaklinaczka koni". czytał ktoś?
~choisir    22.10.2008 @21:58:02
Ja uwielbiam film "Phar Lap" moze ktos ma, mam pare gier konskich i jakies filmy chyba moge sie wymienic a ksiazki to najbardziej podobal mi sie Seabiscuit o wiele lepszy niz film
_______
zapraszam do mnie http://choisir.digart.pl/
Zapraszam do grupy Wyscigi Konne http://www.digart.pl/grupy/5754/Wyscigi_Konne/
~janchwedoruk    23.10.2008 @16:21:42
Ja na wakacje obejrzałem "Czarny Koń" w jedynce. Naprawdę cudowny film, polecam.
~medgarb    24.10.2008 @10:37:16
Ja z wielu filmów o koniach uwielbiam jeden "Dziki czarny rumak" polecam wszystkim pierwszą wersje
a książki lubię ale jeszcze żadnej o tematyce typowo końskiej nie czytałam
~baytel    02.11.2008 @22:45:40
Jakby ktoś chciał to jutro o 22 w Ale kino! "Sipmatico"
~baytel    03.11.2008 @16:57:19
Simpatico oczywiście
~Eska10    08.01.2009 @16:59:27
Pamiętam że kiedyś, dawno, dawno oglądałam jakiś film o koniu, (ale to był jednorożec). Znalazły go jakieś dzieci i opiekowały się nim. Pożniej jakiś fotoreporter odkrył, że one ukrywają jednorożca i chciał na nim zarobic kasę (ponieważ wiadomo że jednorożce to niespotykana rzecz). No i chciał im go wykraśc...to było tak dawno, że nie pamiętam co dalej Może ktoś kojarzy ten film...?
A z książek to czytałam tylko Heartland - "Kiedyś zrozumiesz". Bardzo piekna i wzruszająca ksiązka
~ascella    03.02.2009 @16:15:38
Eska10, a to nie chodzi o film "Nico Jednorożec"?
~baytel    12.02.2009 @15:33:50
To ja w inne rejony przejdę...
Dawno dawno temu dostałam od Dziadka książkę "O ty, piękno konia" z ilustracjami Bogusława Luśtyka i z ręką na sercu mówię, że to czysty fenomen. Wiersze jedne lepsze, drugie gorsze (chociaż są między tym perełki które naprawdę wywołują ciary na plecach), ale same ilustracje już zasługują na Nobla. Polecam, polecam, polecam każdemu koniarzowi, dorwijcie jak tylko będziecie mieli okazję.
~choisir    25.02.2009 @23:09:51
ogladalam ostatni film RUFIFAN smutny ale piekny. Poruszajaca historia klaczy wyscgowej ktora na 11 wyscigów przegrała tylko jeden ten w ktorym zgineła. Pokazuje sile i wole walki jaka jest w koniach
_______
zapraszam do mnie http://choisir.digart.pl/
Zapraszam do grupy Wyscigi Konne http://www.digart.pl/grupy/5754/Wyscigi_Konne/
1 2 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt