Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Makro
Grupa otwarta

o grupie
spojrzenie na to, co na pierwszy rzut oka niewidoczne...

właściciel

Tamron 90mm
22.09.2010 @07:26:35

~saper2354    22.09.2010 @07:26:35
Witam czy ktoś używa używał?Mam pytanie.Jaka musi być odległośc od robala,żeby mu zrobić dobrą fotkę?Czy samym obiektywem bez dodatków da radę zrobić zdjęcie oka ważki czy innego stworka.Jeśli nie to co należy dolączyc i jak zmieni się odległość owada od obiektywu.Prosze o pomoc bo chcę go kupić,ale nie do końca jestem pewien.zastanawiałem się też nad sigma 180,ale to przepaść cenowa.Zaznaczam,że moje makro robię kitem sony 18-55.
~bua89    22.09.2010 @09:49:07
Nie mam, nie używam, ale tutaj wielu, naprawdę wielu korzysta z powodzeniem z zestawu Tamron 90/2.8 + Raynox DCR-250 lub ewentualnie z pierścieniami pośrednimi albo mieszkiem. Strzelam w ciemno, że samym obiektywem ciężko będzie wykonać fotkę samych ślepi ważki, aczkolwiek niech lepiej wypowiedzą się o tym posiadacze
~CarriedByTheWind    22.09.2010 @11:15:26
Więc, samym obiektywem nie ma bata abyś zrobił
Jak już to jakiś stary jasny obiektyw na m42 założony odwrotnie. Tu można już poszaleć.
A tak to np tamron +kenko+raynox i masz piękne foty
~CarriedByTheWind    22.09.2010 @11:15:30
Więc, samym obiektywem nie ma bata abyś zrobił
Jak już to jakiś stary jasny obiektyw na m42 założony odwrotnie. Tu można już poszaleć.
A tak to np tamron +kenko+raynox i masz piękne foty
~Przemo6    22.09.2010 @11:39:53
ja robie foty makro obiektywem 50mm + pierścienie i jestem w sumie w bardzo niewielkiej odległości od robala ale daje sobie rade ostatnio takiego pajączka ustrzeliłem http://www.digart.pl/zoom/5735821/Krzyzak.html co do odległości faktycznie ludzie piszą i używają tamrona 90 bo jest się w dość sporej odległości od robala zeby go nie spłoszyć ale mnie niestety nie stac
_______
Nienawidzę tych, którzy są jak szron
Nienawidzę słów, które grożą mi
Nienawidzę czci wokół świętych krów
Nienawidzę was, gdy słuchacie mnie
~saper2354    22.09.2010 @12:24:09
a może sie jeszcze orientujecie czym się różnią pierścienie keko od innych firm?mowie o tych z przniesieniem AF.bo mz tylko ceną.
Czy sony a230 musi mieć przeniesienie czy nie.bo do makro z tego co wiem nie potrzeba AF.Ale jestem ciekawy czy wtedy zmienię przesłonę czy nie.
~agawalk    26.04.2011 @15:16:17
mam bez pierścieni i mieszka używanego Tamrona 90mm 1:1 i jestem usatysfakcjonowana zdjęciami i odległością bo robale nie uciekają aby uzyskać lepsze zbliżenia zrobić oko ważki to faktycznie potrzebne są dodatki lub zupełnie inny obiektyw np.mocowany odwrotnie itd. mnie na dzień dzisiejszy jego zbliżenie wystarczy a sterowanie tym obiektywem to tylko manualne tzn. ja wolę
~azgaja    06.08.2011 @13:30:49
był to mój pierwszy obiektyw nacro z prawdziwego zdarzenia. Miałem egzemplarz zakupiony w stanach, baaaardzo ostry już od f 2,8, Odległość od przedniej soczewki przy 1:1 to ok 9 cm. Z kompletem pierścieni pośrednich kenko max skala odwzorowania przy odległości 3 cm od przedniej soczewki, skala odwzorowania ok 2,5:1. Straszna ciemnica i popierowa głębia ostrości skutecznie mnie zniechęciła do użycia tego obiektywu w ekstremalnym macro. Bez lampy błyskowej, dużego samozaparcia i cierpliwości nie warto zaczynać zabawy w j.w.
Teraz bawię się w klasyczne macro sigmą 180 i jest ok.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt