Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Makro
Grupa otwarta

o grupie
spojrzenie na to, co na pierwszy rzut oka niewidoczne...

właściciel

Nikkor AF-S 60mm micro + raynox dcr-250 ??????
01.05.2011 @00:54:17

~Rozynek    01.05.2011 @00:54:17
Zdaję sobie sprawę ,że taki wątek mógł już być ,lecz ja nie znalazłem ,więc stworzyłem nowy
_______
Zapraszam na mój profil. Wszyscy goście mile widziani
~Rozynek    01.05.2011 @00:57:14
Pytanie.......czy jest sens podłączać raynoxa-dcr 250 albo tego mniejszego do 60 mm micro???Da to jeszcze większe odwzorowanie???Gdzieś czytałem ,że może to spowodować efekt winiety,lecz nie była to potwierdzona informacja....Proszę o możliwie jak najlepsze wypowiedzi
Pozdrawiam ,Olek .
_______
Zapraszam na mój profil. Wszyscy goście mile widziani
~TommyDe    01.05.2011 @06:17:30
Micro-Nikkor AF-S 60mm f/2.8 to już szkło wysokiej klasy, ze skalą odwzorowania 1:1. Raynoxa nakłada się na kity i tańsze szkła. To prawda, ich połączenie dałoby Ci jeszcze większą skalę odwzorowania, ale podejrzewam, że obraz na brzegach kadru straciłby ostrość i pojawiłyby się aberracje. Czy warto? Moim zdaniem - nie. Obiektyw jest już przystosowany do makrofotografii i nie potrzeba mu nic więcej. Chyba, że masz zamiar robić foty pojedynczym fasetkom na oczach owadów.

Co do winiety. Soczewka DCR-250 ma około 44mm średnicy (prawda?), natomiast przednia soczewka Micro 60mm ma jakieś 35mm średnicy. Szczerze wątpię, czy winietowanie optyki znacząco by się pogorszyło.
_______

Wymądrzam sie na różne tematy. Od sprzętu po teorię strun. Jeżeli chcesz, abym wymądrzył się na Twój temat wyślij mi PM'a...
~anpi    01.05.2011 @16:59:38
A może lepiej zastosować pierścienie pośrednie?
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt