Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Koty
Grupa otwarta

Kocia dieta
19.02.2011 @22:54:34

^lilienn    19.02.2011 @22:54:34
Cześć czołem, myszy z indyczym rosołem!
Czym karmicie koty? Ja się przyznam, że po 3 latach karmienia samym łiskasem [jedna kotka non stop wymiotowala po jedzeniu] odstawiłam ustrojstwo [nie piszę, że złe jest - lecz moim nie odpowiada]. Teraz mamy Royal Canin dla wybrednych - takie plaskie z dziurką na smaczek i do tego cos na kłaczki suchego też z RC, dla domowych kotków. Od czasu surowy kurczak [podobno powinien byc przemrozony], duszona wątróbka. Daję też trochę rosołu - jedna kotka lubi makaron i warzywka. Mleko z wodą [taaak wiem, że wysokoprocentowa śmietanka lepsza. Moje lubią też mokre kicikota [nic nie poradze a nie maja po ninm problemu].

i teraz pytania.

ktoś podaje surowe jajko?

Czym karmicie i w jakich proporcjach?
~sue1993    19.02.2011 @23:08:56
Moja mama kiedyś dała kotce surowe jajko ale nie chciała zjeść.. Surowa wątróbka owszem, mokry kitty kat a suchą ma non stop wymienianą, ale jeść za bardzo nie chce - bardzo sporadycznie. Dziwi mnie, że nie lubi mleka, to normalne?
~EwaIH    19.02.2011 @23:44:45
Jeśłi chodzi o jajko to najlepiej podawać samo żółtko, bo to one jest najbardziej wartościowe. Moja kocica najczęściej dostaje rozbełtane jajko, które zostaje po panierowaniu (oczywiście bez grama przypraw) i pomimo że to straszny niejadek, to mogę powiedzieć, że bardzo je lubi
Co do saszetek, to wcinała je od małego, ale z czasem zrobiła się tak wybredna, że jadła tylko Whiskas supreme, a i tak ostatnio (ze dwa miesiące temu) więcej wyrzucałam niż ona zjadała. Z racji jej wybredności nigdy nie wiem czy i jakie mięso będzie jej smakować, więc postawiłam na jedyne jakie lubi od małego kociaka czyli na kurczaka: kupuję pierś, porcjuję i zamrażam - jest taniej, wygodniej i zdrowiej dla kota. Czasami uda mi się "wcisnąć" jej jakąś rybkę dla urozmaicenia, chociaż ona i tak woli wędzoną... taki dziwny ten mój kot )
Ale bywają koty z naprawdę dziwnymi upodobaniami kulinarnymi - kiedyś miałam kota, który uwielbiał surowe ziemniaki!!
~adams    20.02.2011 @11:07:46
Moje mają zawsze dostępną suchą karmę Royala, dwa/trzy razy dziennie dostają przemrożonego kurczaka lub wołowinę, raz w tygodniu żółtko na błyszczącą sierść, kochasz swojego kota to nie karm go whiskasem, to piszę ja dumny właściciel dwóch kotów syberyjskich

Co do mleka to max do 1 roku życia, później tylko woda ( no i rosołek oczywiście )
ostatnio edytowane: 2011-02-20 11:10:50
_______
http://www.slubszczecin.eu/ - śluby
~sue1993    06.03.2011 @16:52:19
A co jak kot preferuje tylko karmę z puszki?
^lilienn    06.03.2011 @17:26:48
na pewno juz umarl wiec nic :D

no nic, każdy ma inne upodobania, ja mam jedną któa woli suche, kmokre od czasu do czasu z łaską
~0bleblak    14.12.2012 @16:09:41
Moje dostają mięsko, jako dodatek sucha karma (kitekat). Piją wodę, ale uwielbiają mleczko, więc niewielką ilość dostają. A poza tym są wolno wychodzące, więc i tak degustują dziczyznę.
_______
"I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką" Paulo Coelho
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt